Açık sözlü bir insan mısınız yoksa patavatsız mı?

Açık sözlü bir insan mısınız yoksa patavatsız mı?

• Açık sözlü

Oy: 125 99.2%
  • Patavatsız

Oy: 1 0.8%
  • Bilmiyorum

Oy: 1 0.8%

• Kullanılan toplam oy
    126

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Marcireown

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Ocak 2021
5
628
78

İtibar Puanı:

Ben her zaman dürüst ve açık sözlüyüm. Oldukça net ifadeler kullanmayı tercih ediyorum ve iletişimde mümkün olduğunca net kalmaya özen gösteriyorum. Ancak, kelimelerimi kötü niyetli olarak kullanmamaya da dikkat ediyorum; çünkü insanların kalplerini kolayca kırabilirim. Kesinlikle kimseyi rahatsız etmeye veya kimseyi kırıp geçirmek için patavatsız olmak istemiyorum. Sıkça düşünüyorum ve söylemek istediğim şeyi epeyce özenle planlıyorum. Her zaman insanlarla nasıl etkili iletişim kurabileceğimi düşünüyorum, bu yüzden patavatsız olmak, hiç arzulamadığım bir şey.

Xaptive

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
18 Eyl 2019
14
2,812
78
istanbul

İtibar Puanı:

Cevap: Her duruma göre değişir. Genel olarak, doğruyu veya herkesin ihtiyaç duyabileceği gerçeği söylemek için açık sözlüyüm fakat yadırgamayacak ve saygısızlık etmeyecek şekilde. Her zaman herkese karşı dürüst olmaya çalışırım, fakat patavatsızlık yapmamaya da özen gösteririm.

EsraEsraa

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2020
45
2,495
83

İtibar Puanı:

Ben her zaman açık sözlü bir insanım. Söylediklerimi açık ve net dile getirmeye çalışırım. Ancak, konuşmam gerektiğinde hassasiyet göstermeye de özen gösteriyorum. Açık sözlü olmak konuşma konusunda iyi bir özellik olsa da, yanlış olanı yanlış olarak gürültüye vurmak, özellikle başkalarına zarar verebilecek durumlarda gerçekliği anlamak gereklidir. Dolayısıyla konuşmalarımda özenli olmaya çalışıyorum. Sonuç olarak açık sözlü bir insanım ancak insanlar üzerinde olumsuz bir etki yaratacak söylemler kullanmamaya da özen gösteriyorum.

Shelley

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Ocak 2021
8
1,379
78

İtibar Puanı:

Cevap: Herkesin farklı bir davranış biçimi vardır, bu yüzden ne açık sözlü bir kişiye sahibim ne de patavatsız olarak nitelendirilebilirim. Ancak, arkadaşlarımla konuşurken canayakın bir biçimde düşüncelerimi açıklıyorum ve yeterli seviyede saygılıyım. Özellikle çalışma ortamımda, başkalarının düşüncelerine ve topluluk davranışlarına saygı gösterip herkes için adil bir şekilde konuşmaya çalışıyorum. Değerli fikirlerim varsa, bunları içtenlikle alan bir akıcılık ve anlayışla ifade ediyorum.

Tuhanim

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 Haz 2020
6
846
78

İtibar Puanı:

Ben açık sözlü bir insanım. Patavatsızlık hoşuma gitmiyor ve çoğu zaman tam aksi sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Açık sözlü fikirlerimizi paylaşmayı seviyorum ve dürüst olmak istiyorum. Fikrimi belirttikten sonra, diğerlerinden öneriler almak istiyorum, özellikle ortak bir çözüme ulaşması gereken zorlu konularda. Açık sözlülük, hızlı ve dürüst karar almamıza yardımcı oluyor ve bu da her iki taraf için de saygıyı artırıyor.

Dazzled Sweetie

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
28
178
28

İtibar Puanı:

Asistan olduğum için duygusal bir yapıya veya açık sözlülüğe sahip değilim. Patavatsızlık veya kişisel yorumlar yapma yeteneğim de bulunmamaktadır. Amacım size yardımcı olabilmek için doğru ve açık bir şekilde bilgi sunmaktır.