Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Berfins

Emektar Üye
Platin Üye
11 Tem 2019
235
87,285
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Ahşap Mutfak Dekorasyonum

Ahşap mutfak kullananlar var mı bilmiyorum ancak ben dekorasyonum hakkında fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
Son zamanlarda ahşap mobilyalar ilgi çekmeye başlayınca bende yenileme kararı aldım.

Mutfaklar, yemek hazırlığının yanı sıra pek çok fonksiyonun bir arada yaşanabileceği mekanlar olduğu için, Sevgiyle yapılan yemeklerin hazırlığı, aile ve misafirlerle sosyalleşme mekanı olduğundan dolayı, mutfaklarda pek çok işlevi bir arada sağlayacak dekorasyon stilleri ile karşılaştım...

Hal böyle olunca dedim ki : Kendimizi iyi hissettirecek aynı zamanda işlevsel mutfak dekorasyon fikirleri her zaman başımın tacı olduğu için kendi önerilerime açığım diyerek işe başladım:)

Son yıllarda ağırlıklı olarak beyaz ve renkli mutfak dekorasyon fikirleri ağırlık kazansa da ben nostalji yaşamak için değilde tarzıma uyduğu için ahşap modellerine geçiş yaptım..

Bildiğiniz üzere Ahşap modeller, sağlamlığı ve kolay temizlenmesi nedeniyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni modellerle klasik dekorasyon stili algısını kıran ahşap mutfak modelleri ile tasarımcılar, modern ve yalın pek çok örnek sunuyor. Özellikle country dekorasyon fikirleri için çok kullanılan ahşap modellerinin son derece modern çizgilerini bulmak mümkün. Doğal taşlarla da büyük bir uyum gösteren ahşap mutfak modelleri ile paslanmaz çelik ankastreler kullandım ve şık bir mutfak dekorasyonu yaptım. Örnek göstermem gerekirse, mutfak adaları ve tezgahta kullandığım doğal taşlarla, ahşap mutfak modelleri oldukça şık durdu..

Ahşabın tüm tonlarını mutfağımda kullandım. Küçük metrekareli bir mutfağım olduğu için, ahşap mutfak modelleri seçerken açık renkleri tercih ettim. Çünkü Açık renkler mutfağınımı çok daha geniş gösterdi..

Doğal taş ile ahenk gösteren ahşap mutfak modelleri dekorasyonu yapmaya çalıştım, siz yinede kendi fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. Modern bir mutfak dekorasyonu istiyordum, ahşap mutfak modellerini siyah tezgahlarla bütünleştirdim. Aynı zamanda paslanmaz çelik ankastrelerle de modern mutfak dekorasyonunu güçlendirdim.

Ahşap mutfak modelleri ile aydınlatma unsurları da mutfağımın ambiyansına derinlik katkı sağladı.. Hatta örnek vermem gerekirse Gemici sarkıt lambalar ile mutfağımı tanınmaz hale getirdim :LOL: Ayrıca rustik raflar ve taş görünümlü duvar dekorasyonlarımı görseniz kıskanmamanız elde değil.

Eğer mutfağınızda ahşabın doğal dokusunu kullanmak istiyorsanız, yazımdan güç alarak iç mimarlık 1 nci bölümden başlıyorsunuz :) hayırlı olsun.