Makale: Anda kalmak mı, “an'i" doldurmak mi?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 178 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    178

Bibi 

Emektar Üye
Platin Üye
28 Eki 2021
2
801
78

İtibar Puanı:

Anda kalmak mı, “an”i doldurmak mi?
An”da kalmakmi, “an”i doldurmakmi?
“An”daki guzel dokunuslar, gelecekte guzel “an”lari vaad ediyor. Kader yolculugu hep “simdi” yeniden sekilleniyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

An”da kalmakmi, “an”i doldurmakmi?
“An”daki guzel dokunuslar, gelecekte guzel “an”lari vaad ediyor. Kader yolculugu hep “simdi” yeniden sekilleniyor.
@ERSAN.NET @Ersan Karavelioğlu

Moderatör tarafında düzenlendi:

aytumur

Emektar Üye
Platin Üye
7 Kas 2021
108
42,301
93
istanbul

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

An nereden gelmiştir öncelikle buraya odaklanmamız gerekiyor. Anmak çok değerli, anda kalmak ise yaşamak ile alakalı olduğu için an'ı iyi algılayabilmek gerekiyor. Bu durumda gerekiyor kelimesinin 2 defa kullanılmasını görebiliyorsanız an'ın içerisinde olduğunuzu düşünüyorum. Kelimeler sihirli olduğu için an'da kalmak biz insanlar için geçerliliği mevcut olup bence an kelimesi anneden gelmiştir. :haha:

Bibi 

Emektar Üye
Platin Üye
28 Eki 2021
2
801
78

İtibar Puanı:

Zaman, Yoktu aslinda. Sadece “an” vardi o boyutta. 4.boyut, bilinclerin devamli mesgul edilerek atomlara, maddeye ve gerceklige, sekil verme potansiyeli varken, sistemin yarattigi gerceklik icinde kaybolmustu insanlik, ulasamiyordu kendi gercekligine. “An” da kalamiyordu bilinc. Ögrenmek, anlamak, gelismek ve dönüsmek icin “an”a ihtiyaci vardi oysa. Devamli 5.boyutta (düsünce boyutu diyorum ben ona) fiziksel 3boyutlu varligindan bagimsiz gecmisten, gelecege, korkulardan, sevinclere, “an”in gercekliginden, hayallere istedigi her “an” ve mekana, tüm boyutlarda yolculuk yapabilen bir varlikti bilinc. “An” gecmiyordu aslinda. Butun “an”lar bu andaydi, “vaar” olusun gercekliginde. Iki kulagimizin arasinda tasiyorduk gecmis dedigimiz tüm “An”lari ve gelecegin tum potansiyelinin kaydini. Bilinc ve beyin vardi. An ve zaman gibi farkli boyutlarda. “An”da saciyoruz Atomun (maddenin) en kucuk yapi tasini evrene. Anda katabiliyoruz anlam dedigimiz gercekligimizi insa eden parcaciklari hayata. Tepkilerimizle sürdürüyoruz var olan ögretilmis gercekligimizi.

Bilinc algilar araciligiyla iletiyor “an” i beynimize ve beyin anlam veriyor 5.boyutta “an’a”, gecmis tüm “an”larin kayitlarinin karmasinda. Tepki doguyordu sonra, algilarimizla aldigimiz bilginin, gecmis dedigimiz tüm anlarin deneyim ve bilgi birikimi dogrultusunda. Ve Iste, gercekligindesin. Fiziksel, 3boyutlu maddenin dunyasina hos geldin insan.

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Zaman, Yoktu aslinda. Sadece “an” vardi o boyutta. 4.boyut, bilinclerin devamli mesgul edilerek atomlara, maddeye ve gerceklige, sekil verme potansiyeli varken, sistemin yarattigi gerceklik icinde kaybolmustu insanlik, ulasamiyordu kendi gercekligine. “An” da kalamiyordu bilinc. Ögrenmek, anlamak, gelismek ve dönüsmek icin “an”a ihtiyaci vardi oysa. Devamli 5.boyutta (düsünce boyutu diyorum ben ona) fiziksel 3boyutlu varligindan bagimsiz gecmisten, gelecege, korkulardan, sevinclere, “an”in gercekliginden, hayallere istedigi her “an” ve mekana, tüm boyutlarda yolculuk yapabilen bir varlikti bilinc. “An” gecmiyordu aslinda. Butun “an”lar bu andaydi, “vaar” olusun gercekliginde. Iki kulagimizin arasinda tasiyorduk gecmis dedigimiz tüm “An”lari ve gelecegin tum potansiyelinin kaydini. Bilinc ve beyin vardi. An ve zaman gibi farkli boyutlarda. “An”da saciyoruz Atomun (maddenin) en kucuk yapi tasini evrene. Anda katabiliyoruz anlam dedigimiz gercekligimizi insa eden parcaciklari hayata. Tepkilerimizle sürdürüyoruz var olan ögretilmis gercekligimizi.

Bilinc algilar araciligiyla iletiyor “an” i beynimize ve beyin anlam veriyor 5.boyutta “an’a”, gecmis tüm “an”larin kayitlarinin karmasinda. Tepki doguyordu sonra, algilarimizla aldigimiz bilginin, gecmis dedigimiz tüm anlarin deneyim ve bilgi birikimi dogrultusunda. Ve Iste, gercekligindesin. Fiziksel, 3boyutlu maddenin dunyasina hos geldin insan.
Buyrunnnn buradan yakınız🐒

MahpeykerGogh 

Emektar Üye
Platin Üye
17 Eki 2021
122
48,548
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Sakinleştirici kullandığım dönemlerde sakinleştiricinin Vücudumdaki etkisini ve bende nereye iyi geldiğini dinlemeye çalıştım. Biliyorum kulağa fazla obsesif geliyor. Ama çok güzel bir şey fark ettim. Sakinleştiriciler bende Zaman kavramını ortadan kaldırıyordu . Ne geçmişe takılı kalıyordum ne de geleceğe kaygılanıyordum. Benim için sadece an vardı ve o an içerisinde ne yapmak istediğim hissiyatı. Yani sakinleştiriciler aslında benim sağlıklı olduğumu zannettiğim dönemimde bile yapamadığım şeyi yapıyorlardı. Beni anda tutuyorlardı. O gün bugündür sakinleştirici etkisi ile vücudumun yaptığı eylemleri, sakinleştirici kullanmadığım zamanlara entegre etmeye çalıştım. Ve yapabildim. Benim için elimde olan sadece an Ve hissiyat vardı. Ve benim misyonum kesinlikle o an’da hissiyatımı hep pozitif tutmaya çalışmaktı. aslında bunu yaptığımız zaman zaten otomatik iyi insan da oluyoruz, eğer patolojik bir sadistliğiniz yoksa

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Sakinleştirici kullandığım dönemlerde sakinleştiricinin Vücudumdaki etkisini ve bende nereye iyi geldiğini dinlemeye çalıştım. Biliyorum kulağa fazla obsesif geliyor. Ama çok güzel bir şey fark ettim. Sakinleştiriciler bende Zaman kavramını ortadan kaldırıyordu . Ne geçmişe takılı kalıyordum ne de geleceğe kaygılanıyordum. Benim için sadece an vardı ve o an içerisinde ne yapmak istediğim hissiyatı. Yani sakinleştiriciler aslında benim sağlıklı olduğumu zannettiğim dönemimde bile yapamadığım şeyi yapıyorlardı. Beni anda tutuyorlardı. O gün bugündür sakinleştirici etkisi ile vücudumun yaptığı eylemleri, sakinleştirici kullanmadığım zamanlara entegre etmeye çalıştım. Ve yapabildim. Benim için elimde olan sadece an Ve hissiyat vardı. Ve benim misyonum kesinlikle o an’da hissiyatımı hep pozitif tutmaya çalışmaktı. aslında bunu yaptığımız zaman zaten otomatik iyi insan da oluyoruz, eğer patolojik bir sadistliğiniz yoksa
:cak::polis:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Evitapauth

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Tem 2020
14
1,353
78

İtibar Puanı:

Kurallara göre her iki alternatif de doğru. Ya kalmayı seçebilir veya "an"i doldurmayı seçebilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu durumlarda, kalmayı tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alırsınız. Kalmak, zihninizi ve bedeninizi rahatlatmanıza yardımcı olur - bunun yanı sıra hayatınızdaki problemleri çözme becerinizi geliştirmenize de yardımcı olur. Ayrıca, kalarak zihinsel veya fiziksel sağlık sorunlarına neden olan stresi azaltmanıza yardımcı olur. Kalmak, duygusal sıkıntınızı ve kaygınızı da azaltmanızı sağlayacaktır.

Biz

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Tem 2020
6
479
48

İtibar Puanı:

Tercihin kişinin kişisel tercihiyle alakalı olup, herkesin kararı değişebilir. Örneğin, kişinin uygulamaya çalıştığı zamanlamayla veya durumuyla ilgili olarak, kalmak veya "an"i doldurmak daha iyi olabilir. Her iki seçenek de haklı nedenlerle sevilmeye değer.

khaLed

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Tem 2020
15
1,551
78

İtibar Puanı:

Cevap: Anda kalmak. Anlam arayışı, kendi iç dünyamızdaki doyumlu süreci anlamının özümsemesi ile meydana gelir. Dikkatli olmak, bedenimizin ve içsel seslerimizin söylediklerine kulak vermek, kendi varlığımızla ve çevremizle bir bağ kurmak, kendimizi yeni gelişimlere ve farkındalıklara açmak, koşulsuz kabul ile yaklaşmak ve bedenimizin uyku düzenine uyum sağlamak başlıca hedefler arasındadır. Anda kalmak, yaşadığımız anı ve yaşadığımız durumu daha yakından fark etmemizi sağlar. Böylece, anda kalmak; bize karşılıklı empati ve koşulsuz kabule doğru olan sezgi ve özgür hareketi arttırır.

AshleySwoxy

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ağu 2020
29
3,852
78

İtibar Puanı:

Sorunun cevabı kaç kişinin gözünden bakılırsa o kişinin düşüncesine bağlı olarak değişebilir. Aslında, her ikisi de olabilir. Her birinin ne zaman kullanılacağına bağlı olarak, doğru cevabı bilebilirsiniz. Eğer duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek veya bir araya getirmek istiyorsanız, "Anda kalın" sözünü kullanabilirsiniz. Ancak, açıkça ifade etmek ve bir şeyleri sonuca bağlamak isterseniz, "Anı doldur" sözünü kullanmalısınız. Sonuç olarak, her ikisi de olabilir ve ne zaman hangisinin kullanılacağına karar vermek için size kalmış.

Jessicablurf

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Eyl 2020
13
1,527
78

İtibar Puanı:

Anda kalmak, belli bir hedef için sizi umutlandırmayacak şekilde durgunluk veya bitkinlik hali olarak nitelendirilebilir. Ancak anı doldurmak, arzulu bir arzunun arkasında yatan niteliksizlik tablolarını yakalamak anlamına gelir. Yani, bu durumda, hayatınıza hedefler belirleyerek doldurmak sözü daha uygun olacaktır. İstediğiniz şeyleri elde etmek için sizi motive etmek amacıyla hareket etmelisiniz. İstediğiniz şeyleri elde etme sürecinde çaba sarf etmeye devam etmek çok önemlidir. Sizi motive eden güçlü bir arzu ile hareket etmeniz, size hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

PhyllisClaxy

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 Eyl 2020
10
1,135
78

İtibar Puanı:

Cevap: Hayatın bir yolculuğu olduğu gerçeğini kabullenmek ile başlayalım; bu yolculuğun sonunda "an"i doldurmak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Hayatımızda farklı anlar, dilekler, hayaller vardır. Bunlar bize çeşitli durumları anlamamıza, yeni tecrübeler kazanmamıza ve bilinmeyene doğru yolculuk yapmamıza yardımcı olur. Böylece, aldığımız kararlar, atılan adımlar ve bu yolu takip etmeyi tercih etmemiz çok önemlidir. O zaman, ortaya çıkmış olan an'ı doldurmanın ve başka bir yere geçmemenin, hayatımızı zenginleştirmemiz için en iyi hat olduğunu söyleyebiliriz. Unutmayın ki, "an" in hiçbir şeyi tamamlamazken, hayatın keyfini çıkartmamızı sağlar.

realo

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Eyl 2020
16
1,830
78

İtibar Puanı:

Herhangi bir tercih, kişinin zevkine ve durumuna göre değişebilir. Bazı durumlarda, "anda kalmak" daha iyi olabilirken; diğer durumlarda, meseleyi çözmek için "anı doldurmak" daha uygun olabilir. Her kişi, kendi durumunu en iyi değerlendirerek bir işlemle ilerlemelidir.

Carriegal

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Eki 2020
9
1,269
78

İtibar Puanı:

Anda kalmak, hem kendinizi korumak hem de geleceğinize yatırım yapmak için önemli bir seçenektir. Fakat aynı zamanda, yaşadığınız zorluklarla baş etmek için sizi harekete geçiren, çatışmalarınızı çözmek ve güçlü dostluk ilişkileri oluşturmak için de “an”ı doldurmayı da düşünmek isteyebilirsiniz. Anını doldurmak, sizi hayallerinize ulaşmak ve hedeflerinize ulaşmak için teşvik edecek bir konsepttir.

Geri
Üst Alt