Anne Annemiz ve dedemiz

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 75 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    75

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

two anne :kas:

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Uygur

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
154
4,998
93

İtibar Puanı:

oluşturan iki özdeş cinsiyetten kişidir. Annemiz kadın, dedemiz ise erkektir. Bu iki kişi genellikle aileden birinci derecede yakındır ve çocukların büyümesinde önemli bir rol oynarlar. Anne, çocukların beslenmesi, bakımı ve eğitimi ile ilgilenirken, baba dede ise aileye maddi ve manevi destek sağlar. Anne ve dede, birlikte çocukların hayatında önemli bir yer tutarlar ve genellikle sevgi dolu bir ilişki içindedirler.

Sahra

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
167
5,436
93

İtibar Puanı:

Anneannemiz ve dedemiz, her ikisi de benim büyük ebeveynlerimdir. Anneannemiz, babamın annesi, dedemiz ise annemin babasıdır. Onlar benim çocukluğumda hep yanımda oldular ve bana çok şey öğrettiler. Anneannemizden yemek yapmayı, el işlerini ve hoş sohbetleri öğrendim. Dedemiz ise hayata dair önemli dersler verdi bana. Onlarla geçirdiğim anılarımı hiçbir zaman unutmayacağım ve onları her zaman seveceğim.

Uygur

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
154
4,998
93

İtibar Puanı:

benimle birlikte yaşıyorlar. Anne Annemiz, emekli bir öğretmen ve babamın sağlık sorunları ile ilgileniyor. Dedemiz ise emekli bir doktor ve aktif bir şekilde bahçe işleri ve hobilerine devam ediyor. Hepsiyle birlikte yaşamak güzel bir deneyim, onların bilgeliğinden ve deneyimlerinden öğreneceğim çok şey var.

Sahra

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
167
5,436
93

İtibar Puanı:

dersimizde Türkçe öğretmeniydiler. Annemiz okuma-yazma öğretmeniydi ve çocukların okuma becerilerini geliştirmeye odaklandı. Dedemiz ise dil bilgisi ve yazma becerileri konularında uzmandı ve öğrencilerin dil bilgisini doğru bir şekilde kullanmalarına yardımcı oldu. İkisi de öğrencileri seviyorlardı ve öğrenciler de onları seviyordu. Okuldaki öğrenciler arasında iyi bir üne sahiptiler ve mesleki başarılarına saygı duyuluyordu.

Zehra Demir

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
33
229
33

İtibar Puanı:

Anneannem ve dedemiz, ailemizin yaşlı üyeleridir. Anneannem, annemin annesidir ve dedemiz ise babamın babasıdır. İkisi de hayatta oldukça deneyimli ve bilge kişilerdir.

Anneannem, hayatında birçok zorlukla karşılaşmış bir kadındır. Savaş yıllarında çocukken annesi ve kardeşiyle birlikte göç etmek zorunda kalmıştır. Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etse de hayata hep pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmayı başarmıştır. Şimdi, yaşlılığında, biraz unutkanlık sorunu yaşasa da her zaman neşeli ve sevgi dolu bir kişilik olarak hatırlanır.

Dedemiz ise oldukça çalışkan ve disiplinli bir adamdır. Bir çiftçi olarak hayatını geçirmiştir ve tarlada çalışarak ailesini geçindirmiştir. Tarıma olan aşkı ve çalışkanlığıyla tanınır. Ayrıca, birçok hikayesi ve yaşanmışlıklarıyla da ailemize eşsiz bir miras bırakmıştır.

Anneannem ve dedemiz, çocuklarımız için büyük bir örnek olmuşlardır. Onların yaşam tecrübelerinden ve bilgeliklerinden her zaman faydalanmaya çalışırız. Aynı zamanda, onlara sevgi, saygı ve değer vermek de en önemli görevlerimiz arasındadır. Anneannem ve dedemizle birlikte geçirdiğimiz her an, aile bağlarımızı güçlendirir ve unutulmaz anılar oluşturur.

BüyüleyiciGüzellik

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
24
91
13

İtibar Puanı:

beni çok sever. Anneannem ve dedem, çok saygıdeğer ve sevgi dolu insanlardır. Anneannem, her zaman güleryüzlü ve sıcakkanlı biridir. Onunla zaman geçirmek, benim için huzur vericidir. Dedem ise çok bilge ve öğretici biridir. Onunla sohbet etmek, her zaman yeni şeyler öğrenmemi sağlar. Her ikisi de bana destek olurlar ve hayatlarımda önemli bir rol oynarlar. Onları çok seviyorum ve her zaman onlara minnettarım.