Asgari ücret 2020 belli oldu

MineL

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
225
83,797
93

İtibar Puanı:

Asgari Ücret 2020 Belli Oldu
2020_asgari_ucret_belli_oldu_oldumu.png

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak sorularının yanıtı verildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun dördüncü toplantısının bugün saat 14.00'te yapılacağını bildirmişti.

Sonunda açıklama yapıldı, 2020 yılında Asgari ücret : 2324 TL olarak belirlendi!

Asgari ücret 2020 zam oranı belli olması için sayılı saatler kaldı. 8 milyon asgari ücretlinin merak ettiği 2020 zam oranları için teklifler gelmeye devam ediyor. Aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yapacağı toplantı ile belirlenecek asgari ücret için konuşulan ortalama zam oranı da ortaya çıktı.

Peki 8 milyon çalışanın merakla beklediği asgari ücrette zam oranı ne kadar olacak? Türk-İş, kendi araştırmasından yola çıkarak, bekar bir çalışanın aylık yaşam maliyetinin 2 bin 526 lira olduğuna dikkat çekti.

Bugün için asgari ücret brüt 2.558.40 lira, çalışanın eline ise 2 bin 20 lira geçiyor. Peki 2020 yılında Asgari ücretli vatandaşlarımızın aylık eline ne kadar maaş geçecek?

Yaptığımız araştırmalarda asgari ücretli çalışan 8 milyon kişinin aylık gelirlerini hesap ettiğimiz de ortaya çıkan sonuç bugün saat 14:00 da kamuoyuna açıklanacak.

Son düzenleme:

EbruAfaruz 

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Eyl 2019
99
35,668
83
İzmir
AnadoluAtesi.com

İtibar Puanı:

Asgari ücret toplansının saat 14:00'da başlayacağı haberlerde söylemişlerdi. Şimdi herkes açıklamanın yapılacağı saat geçtiğini ve hala açıklanmadığı hakkında konuşuyor..
Asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda çalışanların kararsız bekleyişi sürüyor.

Yaklaşık bir aydır süren Asgari Ücret Tespit Komisyonu nihai karara vardı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücrete ilişkin yapacağı açıklamayı gerçekleştirmesi bekleniyor. Saat 14:00'da başlaması beklenen toplantı için şuana kadar net bir açıklama yapılmadı. Yaklaşık olarak 2 saat 12 dakika geçmesine rağmen asgari ücret tutarına ilişkin toplantı henüz gerçekleşmedi.

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

ben çok saçma buluyorum, asgari ücret şuana kadar belirlenmiştir. Son dakika asgari ücret ne kadar oldu diye facebook da bir sürü link'e tıkladım. Hepsi aynı kelimeleri tekrar etmiş ama sonuç yok. Sayenizde aydınlandım teşekkürler. ?

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ben çok saçma buluyorum, asgari ücret şuana kadar belirlenmiştir. Son dakika asgari ücret ne kadar oldu diye facebook da bir sürü link'e tıkladım. Hepsi aynı kelimeleri tekrar etmiş ama sonuç yok. Sayenizde aydınlandım teşekkürler. ?
bozdur bozdur harca :)

Geri
Üst Alt