Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
498
120,743
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Baza Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Baza-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz.jpg

Evlerimizde belkide en işlevsel ürünlerden birisi bazalarımızdır hem bize rahat bir uyku sağlıyor hem de evinizde büyük bir depolama alanı oluşturuyor. Böyle oluncada birçok kadının vazgeçilmezi haline geliyor bazalar. Peki baza alacağınız zaman nelere dikkat etmelisiniz. Şimdi sizlere bunları kısa kısa açıklayalım.

Baza alırken dikkat etmeniz gerekenler
İskelet Profil kalınlığı:
Bazayı oluşturan iskelet yapısının fazla ince olmamasına dikkat edin aksi halde çok kısa bir süre içinde yamulabilir. Fiyat karşılaştırması yaparken bunlara dikkat edin.

İskelet Profil sıklığı
: İskelet yapısında dikkat etmeniz diğer bir konu ise iskeletin sıklığı eğer çok seyrekse çokta dayanıklı olmayacağını unutmamalısınız.

Sağlamlık:
Baza alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise sağlamlık olmalı çünkü ne kadar sağlam olursa siz daha uzun süre faydalanabileceksiniz bazadan. Sadece sağlamlığı değil yatağın güvenirliğinede sağlığınız açısından önem vermelisiniz.

Mekanizma: Bazaların bukadar işlevsel olmasında yardımcı olan şüphesiz ki mekanizmasıdır. Siz bazanın altına eşyalarınızı yüklemeye çalıştığınızda yatağı kaldırmanızda yardımcı olacaktır. Onun için mekanizmanın hem üzerindeki yatağı kaldırabilecek kuvvette hem de açtığınızda siz altına eşya yerleştirirken ya da eşyalarınızı alırken üstündekini kaldıramayıp veya başka bir sebeple kaldırmış olduğu yatağı birden üzerinize düşürmemeli. Bu sebeple yatağın mekanizması hakkında detaylı bir inceleme yapmanız sizin sağlığınız için daha yararlı olacaktır.

Kullanılan Malzeme: Bazaların alt kısımlarına eşya yükleyecekseniz ise ozaman depolama alanının zemini kolayca kırılmayan ve çizilmeyen bir malzemeden yapılmış olmalı. Özellikle zemini Sunta’dan yapılmış bazaları tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Üretici Firma ve Fiyat:
Baza alacağınız zaman ilk karşılaştığınız ise üretici marka ve fiyatlarıdır. Eğer Sağlam ve Sağlıklı bir baza istiyorsanız ozaman elinizi biraz cebe atmanız gerekecek. Güvenirliğini hissetmediğiniz bazaları almayın çünkü ileride pişman olmamak için daha uzun süreli kullanabilmeniz için kalite çok önemli.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mislina

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
53
17,313
83

İtibar Puanı:

Bizde öyle hiç kafamıza göre araştırmadan bakmadan alıyorduk ?
Bundan sonra alacağın zaman daha dikkatli olacağım ?
ahahah aynen okuyunca sesli güldüm hiç sorma neler göreceğiz daha:)
 

Cansu.35

Dikenin çiçeği var diye sevinelim
Platin Üye
31 Tem 2019
388
132,297
93
Izmir

İtibar Puanı:

baza alırken en önemli şey bence odanın boyutu
Bizim bir akrabamız vardı gittiler ölçmeden biçmeden baza takımı aldılar ve odaya yatak odası takımı ile birlikte sığmadı ? dikkat etmek lazımmm
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Üst