Beynimizin yüzde kaçını kullanıyoruz ?

Hancihan 

Emektar Üye
Platin Üye
11 Eyl 2021
67
24,190
83

İtibar Puanı:

Bunu öğrendiğimi saydığımda ,
%10 diyorlardı.
Bende madem o kadarı kullanıyorum ,
Geri kalan %90 ı balıklara verdim .
Bir kaç balık kitabı çıktı bu sayede .
Yinede kandırıldığımı hissediyorum ,
Sizce ?

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bu konu hakkında söylenen tüm herşeyin yalan olduğunu Lucy filimini izledikten sonra anladım desem yalan söylerim, Bu konu hakkında söylenecek herşey yalandır. Beynimizin %100 ünü kullanıyoruz ancak bazılarımız bunu %10 bazıları %20 derken atış serbest. Bilgisayar satın alırken hafızasının büyüklüğünü satın aldığımız için biliyoruz. Bazı insanlar kullandığı bilgisayarın beyninin gücünü bilmiyorken nasıl olurda bir insanın beyninin kapasitesini ölçebiliriz. ALLAH herkese akılı vermiş düşünüp kullanalım diye. O yüzden beynimizin kesinlikle ne kadar kullandığını hiçbir insan bilemez. :uyku1:

Hancihan 

Emektar Üye
Platin Üye
11 Eyl 2021
67
24,190
83

İtibar Puanı:

Bu konu hakkında söylenen tüm herşeyin yalan olduğunu Lucy filimini izledikten sonra anladım desem yalan söylerim, Bu konu hakkında söylenecek herşey yalandır. Beynimizin %100 ünü kullanıyoruz ancak bazılarımız bunu %10 bazıları %20 derken atış serbest. Bilgisayar satın alırken hafızasının büyüklüğünü satın aldığımız için biliyoruz. Bazı insanlar kullandığı bilgisayarın beyninin gücünü bilmiyorken nasıl olurda bir insanın beyninin kapasitesini ölçebiliriz. ALLAH herkese akılı vermiş düşünüp kullanalım diye. O yüzden beynimizin kesinlikle ne kadar kullandığını hiçbir insan bilemez. :uyku1:
aldatıldık desenize .Balıklara yaramıştır umarım

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bu, kişisel kullanım tercihlerine bağlı olarak değişir. Bazı insanlar tüm beyninin yüzde 100'ünü kullanırken, diğerleri daha az kullanır. Ancak, çoğu insan sadece beynin yüzde 10 ila yüzde 20'sini kullanır.
İnsanlar beyinlerin yüzde kaçını kullanıyor ile alakalı makale!

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,147
673,346
113

İtibar Puanı:

İnsanlar beyinlerin yüzde kaçını kullanıyor ile alakalı makale!
Bu konu hakkında pek çok araştırma ve makale yapılmıştır. Ancak, günümüzde bilim adamları ve uzmanlar, beynin yüzde kaçını kullanıldığı sorusuna tek bir cevap verememektedirler. Önceden, insanların sadece beynin yüzde 10'unu kullandığı düşünülüyordu, ancak bu teori artık doğru kabul edilmiyor.

Günümüzde, beyin işlevlerinin çoğunun nasıl çalıştığı konusunda daha çok bilgi sahibi olduğumuz için, beynin tüm bölümlerinin kullanıldığı ve farklı zamanlarda farklı işlevler için harekete geçtiği kabul ediliyor. Örneğin, biri bir matematik sorusu çözerken, beyin matematiksel işlemleri yürütmek için spesifik alanlarını kullanır, ancak bir müzik parçası dinlerken, farklı alanlarını kullanır.

Sonuç olarak, beynimizin yüzde kaçının kullanıldığı tam olarak bilinmiyor ve işlevsel olarak tüm beynimiz kullanılıyor diyebiliriz.

Geri
Üst Alt