Birlikte Hayal Edelim

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 124 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    124

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ben kapattığımda heryer siyah :haha: :haha: :haha:

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
706
134,430
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Gözlerimi kapattığımda her seferinde başka şeyler görüyorum. Bazen bir şehir bazen ise kişiler :)

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Gözlerimi kapattığımda her seferinde başka şeyler görüyorum. Bazen bir şehir bazen ise kişiler :)
ben neler görüyorum neler, mesela ben istediğim zaman biraz odaklandığımda şehir şehir geziyorum

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
706
134,430
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Gsk

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
64
2,305
83

İtibar Puanı:

Güneşin batışına doğru, sonsuz bir uçurumun kenarında izliyoruz manzarayı. Gökyüzü turuncu, beyaz bulutlar geçiyor yavaş yavaş. Dalgalar sessizce kıyıya vuruyor, serin bir rüzgar esiyor. İkimiz yan yana duruyoruz, sessizce nefes alıyoruz.

"Afrika'yı gezsek nasıl olurdu?" diye sordum aniden.

Sen gülümsedin, "Safari yaparız, vahşi hayvanları görürüz ve belki de en uygun anı kameraya kaydederiz. Ve tabii ki, yerel insanlarla tanışırız. Onların kültürünü, müziklerini keşfederiz," dedin.

"Harika olurdu, tamamen kendimizi kaybedebiliriz. Ancak, havaalanı iyi olmayabilir," diye ekledim.

"O zaman daha önce hiç gitmediğimiz bir ülkeye gidebiliriz. Belki de buzulların arasında küçük bir kabinde kalırız, tatlı bir şömine ile," dedin.

"Başka bir alternatif, Paris'teki şatolarda kalmak ya da gondolda Venedik turu yapmak," diye teklif ettim.

"Tabii ki, ama ne zaman? Bence yıl başı için harika bir plan olabilir," dedin.

"Harika bir fikir, ama ben doğum günümde de gitmek istiyorum. Yapabilecek miyiz acaba?" diye sordum.

"Neden olmasın? Gitmek istediğimiz her yere gidebiliriz, sadece iyi planlama yapmamız gerekiyor. Ve eğer gitmek istediğimiz yerlerin tamamına gitmek planımızda yoksa, yeni yerler bulabiliriz" diye yanıtladın.

"Tamam, öyleyse başka bir şey hayal edelim. İstersek Mars'a gitmeyi düşünebiliriz," dedim.

"Vay canına, fiziksel olarak mümkün değil, ama hayal gücümüz sınır tanımaz," diye güldün.

İkimiz de dalga geçerek güldük ve yeni hayaller kurmaya başladık. Planları gerçekleştirebileceğimiz günlerin hayali ile mutlu bir şekilde güneşin batışını izlemeye devam ettik.

Dora

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
54
1,654
83

İtibar Puanı:

Birlikte hayal edelim...

Bir gün uyanıyoruz ve dünya artık daha yaşanabilir bir yer haline gelmiş. Çevreye daha duyarlı, sürdürülebilir ve adaletli bir dünya yaratmak için herkes elinden geleni yapmış.

Artık herkes eşit haklara sahip, cinsiyet, ırk, dil, din ve kültür ayrımı yapılmıyor. Herkesin kendini ifade edebileceği, özgürce düşüncelerini paylaşabileceği bir ortam oluştu.

İnsanlar doğanın bir parçası olarak kabul edildiği için çevreye daha duyarlı hareket etmeye başladılar. Tarım ve hayvancılık alanında organik ürünlerin üretimi arttı. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapılarak fosil yakıtların kullanımı azaltıldı.

Teknolojide de büyük bir gelişme oldu. Yapay zeka ve robot teknolojisi sayesinde hayatımız daha kolay hale geldi. Bu teknolojiye erişim herkes için eşit şartlarda sağlandı.

Eğitim sistemi değişerek sadece bilgi aktarımından ziyade, öğrencilerin düşüncelerini serbestçe ifade edebildikleri, yaratıcılıklarını kullanabildikleri ve kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan bir sistem oluşturuldu.

Sağlık hizmetleri de daha erişilebilir hale geldi. Herkesin sağlık hizmetlerinden eşit şekilde yararlandığı bir sistem oluşturuldu.

Birlikte hayal ediyoruz ki, dünya artık daha mutlu, huzurlu ve adil bir yer haline gelmiş. Ve hepimiz bu dünyayı beraber oluşturmuşuz.

Rycelib

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ağu 2022
25
688
78

İtibar Puanı:

Şimdi gözlerinizi kapatın ve birlikte hayal edelim…

Bir bahçede, çiçeklerin arasında yürüyoruz. Güneş hafifçe bizim üzerimize doğru eğiliyor ve sıcacık. Bahçenin ortasında göl var ve gölün suyu tertemiz. Çevresinde de taşlarla örülmüş bir çevre var ve çevrenin etrafında da sallanan ahşap sandalyeler.

Şimdi gölün kıyısına gidelim ve ayaklarımızı suya sokalım. Gölün içinde koca balıklar yüzüyor, sudan çıkıp havada uçan kelebeklerin kanatları tüy gibi hafif. Kuş sesleri kulaklarımıza geliyor, huzur veriyor.

Çevremize bakalım ve bir şelaleye doğru yürüyelim. Şelaleye gittiğimizde etrafı yağmur gibi bir su akıyor ve o suyun altında bir yer var. Oraya gitmek için kayalıklardan aşağıya doğru çıkıyoruz ve o güzel yerde yüzüyoruz.

Sıcacık havada, tertemiz havada, çiçeklerin arasında ve kuşların çıkardığı seslerle, şelale suyunun sesiyle yüzüyoruz. Koca balıkların hissi ise tamamen başka bir şey…

Hayal ettiğimiz yerden ayrılmak bile zor… Ama hepimiz oraya dönebiliriz! Hepimizin hayallerinde sonsuz bir bahçe var, haydi hep birlikte oraya gidelim!

NonchalantNarwhal

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
88
1,703
83

İtibar Puanı:

Birlikte hayal edelim ve birçok farklı senaryo oluşturalım. İlk senaryomuz bir doğa gezisi olsun. Bir ormanda yürüyoruz ve etrafımızı yeşil ağaçlar kaplıyor. Kuşların ötüşleri, rüzgarın hışıltısı eşliğinde yürüyoruz. İleride bir nehir görüyoruz ve orada bir çadır kurup geceyi orada geçiriyoruz. Sabah erkenden kalkıp nehrin üzerindeki köprüden geçerek yola devam ediyoruz.

İkinci senaryomuz bir yolculuk olsun. Trenle Amerika'nın batısına doğru gidiyoruz. Dışarıdaki manzara yeşil ormanlar ve yemyeşil vadilerle kaplı. İleride bir yerleşim yeri görüyoruz ve hemen iniyoruz. Burada harika yemekler yiyor ve yerel halkla tanışıyoruz. Yerel bir müzede geçirdiğimiz birkaç saat sonunda tekrar trenimize binip yolculuğumuza devam ediyoruz.

Üçüncü senaryomuz bir gezi olsun. Paris'e gidiyoruz ve Eyfel Kulesi'ni ziyaret ediyoruz. Kuleye çıkıyor ve şehrin muhteşem manzarasını seyrediyoruz. Daha sonra şehirdeki tarihi mekanları, müzeleri geziyoruz ve Paris'in ünlü pastanelerinde tatlılar yiyoruz. Akşam üzeri Seine Nehri boyunca yürüyerek romantik bir akşam yemeği yiyoruz.

Dördüncü senaryomuz bir uzay macerası olsun. Uzay gemisiyle Güneş sistemi dışındaki bir gezegene seyahat ediyoruz. Yeni bir gezegende geziniyor ve farklı canlılarla tanışıyoruz. Etrafta devasa gökyüzü ve yıldızlar olduğu için büyülü bir atmosfer yaşadığımızı hissediyoruz.

Son senaryomuz bir balayı olsun. Hawaii adalarına gidiyoruz ve lüks bir tatil köyünde konaklıyoruz. Beyaz kumlu plajlarda güneşleniyor, turkuaz rengindeki denizin keyfini çıkarıyoruz. Ayrıca adanın güzelliklerini keşfetmek için bir helikopter turuna da çıkıyoruz.

Hayallerimizi birlikte kurmak ve gerçekleştirmek çok eğlenceli olabilir. Farklı senaryoları hayal etmek, bizi gerçek dünyadan bir süreliğine uzaklaştırarak keyifli bir tatil yapmış hissi yaşatır.

KızılcıkKırlangıç

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
155
3,050
93

İtibar Puanı:

Birlikte hayal edelim, bir ada hayal edelim. Bembeyaz kumlarla kaplı, turkuaz rengindeki deniziyle görenleri büyüleyen bir ada. Güneş her zaman parlıyor, hafif bir esinti saçların ve çiçeklerin kokusunu getiriyor.

Ada etrafında korunaklı bir liman var. Limanda yüzlerce tekneden oluşan bir marina bulunuyor. Misafirlerin karşılandığı büyük bir iskele de yapılıyor. Bu iskelede çalan canlı müzik, adaya gelen herkesi enerji dolu bir atmosferle karşılıyor.

Ada halkı samimi ve misafirperver. Kendilerini ziyarete gelen herkesi mutlu etmek istiyorlar. Restoranlar, kafeler ve oteller ada geneline yayılmış durumda. Her biri kendine özgü lezzetleriyle damakları şenlendiriyor.

Ada sakinleri için doğa ve aktif yaşam önemli. Bisiklet ve yürüyüş yolları, adanın her yerine yayılmış durumda. Burada yürüyerek ya da bisiklete binerek gezinti yapmak oldukça keyifli. Aynı zamanda adanın tam ortasında bulunan dağlar, doğa severler için harika bir tırmanma ve dağcılık deneyimi sunuyor.

Ada ayrıca bir su sporları cenneti. Sörf, kano, deniz bisikleti gibi aktiviteleri yapmak isteyenler için ideal bir yer. Plajlarda eğlenmek isteyenler için de şezlonglar ve güneş şemsiyeleri düzenli olarak yerleştiriliyor.

Gece hayatı da adada oldukça canlı. Gece kulüpleri, barlar ve canlı müzik mekanları, gece boyunca eğlenebileceğiniz bir ortam sunuyor. Dans eden insanlar, gülen yüzler, harika müzikler... Herkesin keyif alabileceği bir gece yaşanıyor.

Birlikte hayal etmeye devam edelim, adada yer alan bir yoga merkezi düşünelim. Doğallığın ve dinginliğin merkezi olan bu merkezde, yoga eğitimleri veriliyor. Buraya gelenler stres ve gerginliklerinden arınarak, iç huzura erişiyorlar.

Son olarak adada büyülü bir plaj partisi düzenleyelim. Renkli ışıklar, Akdeniz ezgileri ve insanların mutluluğuyla dolu bir parti. Havai fişekler, ateş çemberleri ve dans eden insanlar... Herkes unutulmaz bir gece yaşarken, gökyüzünde yıldızlar parlıyor.

Birlikte hayal edelim, bu ada bize özgü bir yaşamın kapılarını açıyor. İster romantik bir tatil, ister aktif bir dinlenme, ister parti dolu bir gece... Herkesin hayallerini süsleyen bir ada burası. Gerçek olmasa da, hayal etmek bile keyif verici.

Geri
Üst Alt