Büyük Sıfırlama Nedir | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

Büyük Sıfırlama Nedir

Bülent 

Platin Üye
Platin Üye
8 Nis 2021
388
3,890
63
Eskişehir

İtibar Puanı:

BİZDEN ÖNCEKİLER DEĞERLİ BULUPDA SAKLADIKLARI ONCA VERİYİ, SAKLAMAMIŞ OLSALARDI, ŞU AN KAÇIMIZ GERÇEKTEN UYANMIŞ OLACAKTIK ??
ÖNÜZE ÇIKAN, DEĞERLİ BULDUĞUNUZ MAKALE/RESİM/VİDEO NE OLURSA İZLEYİP OKUYUP GEÇMEYİN... İNDİRİN.. DEPOLAYIN, SAKLAYIN...


KENDİ RESİM VİDEO VE ANILARINIZLA HDD'LERİNİZ FLAŞ BELLEKLERİNİZ DOLACAĞINA FAYDALI ŞEYLERLE DOLSUN... EMİN OLUN SİZE VEYA AİLENİZDEN HERHANGİ BİRİNE AİT, 15 YIL ÖNCEKİ HİÇ-BİR VİDEO VE RESMİNİZİN SİLİNMESİ, 1 HAFTA ÖNCE İZLEDİĞİNİZ VAKİT ÇOK FAYDALI BULUP ONDAN SONRA BİR DAHA İZİNİ BİLE BULAMADIĞINIZ VİDEOLARDAN DAHA DEĞERLİ GELMEZ SİZE... KATILMAYANLAR OLABİLİR, EYVALLAH.. AMA Bİ DÖNÜP BAKAR MISINIZ 100 YIL ÖNCESİNE KADAR ÇİZİLEN DEĞERLİ İNSANLARIN RESİMLERİ DIŞINDA KİMİN NE KAYDI VAR?? NEDİR BU KENDİMİZE AİT ARŞİV OLUŞTURMA HEVESİ... BİNLERCE YILDIR YAŞAYIP GİTMİŞ MİLYARLARCA İNSANDAN DEĞERLİLER DIŞINDA KALANLARIN TEK BİR RESMİ DAHİ OLAN VAR MI; YOK!! BİZLER NEDEN 1 TERABAYTLIK DİSKLERİN YÜZDE SEKSENİNİ KENDİ HAYATLARIMIZLA DOLDURUYORUZ ?? NE YAPMAK İSTİYORUZ, NE YAPACAZ ONCA RESİM VE VİDEOYU?? HANGİMİZİN İŞİNE YARAYACAK? TORUNLARIMIZA BAK DEDEN BURDA HALI SAHA MAÇINDA ŞÖYLE BİR ROVAŞATA ATMIŞTI DİYE ANLATILSA MI DAHA İYİ OLUR YOKSA, BAK BU KAYITLAR SINIRLI SAYIDA VAR, VAKTİNDE DEDEN İNDİRİP KAYDETMESEYDİ ŞİMDİ BU DEĞERLİ BİLGİLERİN HİÇBİRİNDEN HABERİMİZ DAHİ OLMAYABİLİRDİ, DEYİP BAZI GERÇEKLERİN GELECEK NESİLLERE AKTARILMASINA KENDİMİZCE DESTEK OLSAK MI DAHA DEĞERLİ OLUR??
BÜYÜK SIFIRLAMADAN SÖZ EDİLİYOR... BU SADECE İNSAN NÜFUSUNU 500 MİLYONA İNDİRME NİYETİ Mİ SANIYORSUNUZ?? AKLINIZA HAYALİNİZE GELEBİLECEK NE VARSA ESKİYE DAİR, HATTA SIFIRLAMA GERÇEKLEŞİRSE; GÜNÜMÜZE KADAR NE VARSA FAYDALI OLAN, HEPSİ SİLİNİR. SIFIRLANIR..

BİR ASIR ÖNCE BU ÜLKEDE DE YAPILDI BU BÜYÜK SIFIRLAMA... HANGİ BİRİMİZ TARİHİMİZE SAĞLIKLI BİLGİLERLE ULAŞABİLİYORUZ ?? DERS KİTAPLARINDA ANLATILAN TARİH SİZCE GERÇEK TARİH Mİ?? GEÇMİŞİMİZİ SIFIRLADILAR VE ŞU AN BAZI GERÇEKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKMIŞSA HER ŞEYE RAĞMEN; SAĞDA SOLDA ELLERİNİN ULAŞIP DA ORTADAN KALDIRAMADIKLARI KAYNAKLAR SAYESİNDE OLDU BU...
GÖRÜP DENK GELDİĞİNİZ, ŞİMDİKİ SİSTEME ZIT SAHİCİ NE KADAR BİLGİ İÇERİKLİ MEYDA GÖRÜRSENİZ MUHAKKAK İNDİRİN.. 3 YIL ÖNCE 5 YIL ÖNCE 10 YIL ÖNCE VEYA 1 GÜN ÖNCE PAYLAŞILMIŞ OLSUN, DEĞERLİ İSE MUTLAKA KAYDEDİN... 10 YILDIR SİLİNMEMİŞSE ŞİMDİ Mİ SİLİNECEK DEMEYİN, SİLİNİR.. EMİN OLUN SİLİNİR.. BEN ÇOK KARŞILAŞTIM DURUMLA... İZLERKEN ORTASINDA DURDURUP İNDİRİN SONRA İZLEMEYE DEVAM EDİN... ÇÜNKÜ O AN BİLE SİLİNME İHTİMALİ VAR.. KAÇ KEZ YENİ YÜKLENMİŞ VİDEO ORTASINDA HATA VERMİŞ YENİLEDİĞİMDE VİDEONUN SİLİNDİĞİNE TANIK OLDUM... İMKANI OLAN YÜKSEK BOYUTLU HDD LER ALIP ARŞİVLER KURSUN...
ELİMİZİN ALTINDAKİ BİR ÇOK ŞEY ANSIZIN SİLİNEBİLİR... VE BU OLDUĞU VAKİT DAHA DA GERİ DÖNÜŞÜ ASLA OLMAYACAKTIR..


ŞU AN SANSÜRDEN DOLAYI BELKİ DE TEK KAYIT OLAN KAÇ BİN DEĞERLİ İÇERİK SİLİNDİ HAYAL BİLE EDEMEYİZ.. VAR OLANLAR DA Bİ ZAMAN SONRA ORTADAN KAYBOLMADAN İNDİRİP SAKLAYALIM.. ALAN YOKSA, ANI OLARAK OLMASA DA OLUR DİYECEĞİMİZ NE VARSA SİLİP YERİNE BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE FAYDALI OLABİLECEK ŞEYLER KAYDEDELİM...

ÇOK UZATTIM AMA GERÇEKTEN ARTIK ÇOK SIKILDIM BU DURUMDAN... BİRİ O KADAR EMEK HARCAYACAK İNSANLIĞA FAYDALI AYDINLATICI BİR PAYLAŞIM YAPACAK, TAK SİLİNECEK.. AMA AYNI ZAMANDA BEYİNLERİ UYUŞTURAN ONCA TOPLULUK KURALINI İHLAL EDEN YAYINLAR KALDIRILMAMAKLA BİRLİKTE MİLYONLAR İZLESİN DİNLESİN BAKSIN DİYE HER YERDE REKLAMI OLACAK... BIKTIM ARTIK BU DURUMDAN...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
270
29,814
93
Cologne/Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Amerika'da bulunan "Georgia Guidestones" aynı zamanda "Deccalin 10 Emri" olarak anılan anıt ve 10 emirin birinde "Dünya Nüfusunu 500 milyonun altında tutulması gerekildiği" hakkında ne düşünüyorsunuz @Bülent Hocam.
 

Mert

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
13 Ocak 2020
31
400
53

İtibar Puanı:

Amerika'da bulunan "Georgia Guidestones" aynı zamanda "Deccalin 10 Emri" olarak anılan anıt ve 10 emirin birinde "Dünya Nüfusunu 500 milyonun altında tutulması gerekildiği" hakkında ne düşünüyorsunuz @Bülent Hocam.
Ben de merak ettim şimdi :D @Bülent Bey siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? :D
 

Mert

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
13 Ocak 2020
31
400
53

İtibar Puanı:

Artık hiç bir şey eskisi olmıyacak...eski alışkanlıklarımız yeni alışkanlıklarımızla yer değiştirecek..yaşayalım ve görelim
Yukarıda @Talha Beyin sorduğu soruyu da merak ettim. "Amerika'da bulunan "Georgia Guidestones" aynı zamanda "Deccalin 10 Emri" olarak anılan anıt ve 10 emirin birinde "Dünya Nüfusunu 500 milyonun altında tutulması gerekildiği" hakkında ne düşünüyorsunuz" Sizce bu anıtın anlamı nedir?
 

Valide

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
10 Mar 2021
5
48
13

İtibar Puanı:

Büyük Sıfırlama, Great Reset veya Global Reset Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) COVID-19 salgını sonrasında ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde yeniden inşa etme önerisidir. Mayıs 2020'de Birleşik Krallık Prensi Charles ve WEF direktörü Klaus Schwab tarafından tanıtıldı.[1][2][3] Yatırımları karşılıklı ilerlemeye daha uygun hale getirerek ve çevresel girişimlere daha fazla odaklanarak kapitalizmi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Salgını riskli bir deney yapmakla eleştirilen öneri bir dilekçe ile 72 saatten daha kısa bir sürede 80.000 imza toplanılarak durduruldu. Buna yanıt olarak bir komplo teorisi yayıldı ve bunun sosyoekonomik, çevresel değişiklikleri ve sözde "Yeni Dünya Düzenini" getirmek için kullanılacağını iddia etti.
 

iso

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
5
224
28

İtibar Puanı:

Komplo teorisi, "küresel finans elitlerinin" ve dünya liderlerinin, dünya hükümetlerinin yeniden yapılandırılmasına izin verecek koşullara neden olmak için kasıtlı olarak koronavirüsün yayılmasını serbest bırakarak bir pandemi planladıklarını iddia ediyor. 'nın ana hedeflerinin, Marksist totaliter bir rejim ve dolayısıyla "Yeni Dünya Düzeni" kurarak küresel siyasi ve ekonomik kontrolü ele geçirmek olduğunu iddia ediyor.[2][9][21] Böyle bir rejimin şahsi mülkiyet haklarını ortadan kaldıracağı, orduyu şehirlere göndereceği, zorunlu aşı uygulayacağı ve direnen insanlar için tecrit kampları oluşturacağı iddia ediliyor.[19][22] Savunucuların bir komplonun kanıtı olduğunu iddia ettikleri çeşitli örnekler arasında, 2030'da hayatın nasıl olabileceğini anlatan 2016 WEF makalesi, Joe Biden'ın kampanya sloganı "Daha İyiye Dön" ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun Eylül 2020 konuşması yer alıyor. The Daily Dot'a göre, bu sadece daha adil ve sürdürülebilir bir dünyanın nasıl yaratılacağını gösteren söylemdir.[23] Teorinin bazı varyasyonlarında, ABD Başkanı Donald Trump, Ağustos 2020'de 3 milyondan fazla izlenen bir videoya dayanarak, planın gerçekleşmesini engelleyen tek dünya lideridir.[4] Trudeau'nun Gündem 2030 hedeflerinden bahsettiği, şu anda viral olan Eylül 2020 konuşmasının yayılmasının ardından, aşırı sağdaki internet kişilikleri ve grupları aracılığıyla bir komplo teorisi yayıldı, bazıları da QAnon komplo teorisini ve muhafazakar siyasi yorumcuları destekliyor. Maxime Bernier, Ezra Levant, Tucker Carlson, Paul Joseph Watson ve Glenn Beck gibi isimler bunlardan bazılarıdır.[2][23] Büyük Sıfırlama Aynı zamanda Rus propaganda kuruluşları tarafından da yayılmıştır. Oliver Kamm'a göre, CapX web sitesinde yer alan bir makalede: "Putin rejiminin propaganda aygıtı, aylardır meçhul blogculardan, Büyük Sıfırlamanın oligarkların servet biriktirme ve nüfusları kontrol etme kodu olduğuna dair çılgın iddialar yayımladı."[10] Komplo teorisi ilk olarak girişimin duyurulmasının ardından yayıldı. Ekim ayında, Kanada Liberal Partisi içinde var olmayan bir komitenin üyesinden olduğunu iddia eden zincir bir e-posta yayıldı ve QAnon ile ilişkili gruplar tarafından alındı.[22] Komplo teorisi, Trudeau'nun konuşmasının görüntülerinin internette viral hale gelmesinin ardından Kasım ayında daha da yayıldı.[4] Komplo teorisi yeterli ve güvenilir kanıtlardan yoksundur.[4][24] Komplo teorisindeki hatalar şunlardır: WEF'in ülkelere ne yapacaklarını söyleme yetkisine sahip olmaması; politikacıların COVID-19 salgınını planladıklarını, gizli bir kabal oluşturduklarını veya küresel piyasa temelli ekonomiyi yok etmek için COVID-19 salgınını kullandıklarını.
 

Melek Güngör

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
12 May 2020
23
834
78

İtibar Puanı:

Her gün yapılanlar ortada zaten. Adım adım yaklaşıyoruz. Dünya vatandaşlığı ve tek din projesi için her gün yeni gelişmeler duyar olduk.
 
Two Piece Sets width=

Benzer konular

  • Two Piece Sets
  • Üst