Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 161 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    161

DeryaLi

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
112
42,619
93

İtibar Puanı:

çocuğum olsaydı çok güzel bilgiler paylaşırdım :) şuanda bekarlığın sultanlığı aşamasındayım :)
benim var olduğu halde okuyunca şaşırdım insan her gün birşeyler öğreniyor. bu açıdan bakarsan şanslısın en azından olmadan önce okudun :) sen gel birde bana sor :D

Neslish

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
120
51,667
93

İtibar Puanı:

benim var olduğu halde okuyunca şaşırdım insan her gün birşeyler öğreniyor. bu açıdan bakarsan şanslısın en azından olmadan önce okudun :) sen gel birde bana sor :D
koptum konumuzla alakasız biliyorum ama aynı şu şekilde söyler gibisiniz deryali hanım.

FerideSancaktar

Tatlişkom
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
340
112,294
93

İtibar Puanı:

s1200.jpg

En değerlimiz olan çocuklarımızın sağlığı için odalarına mobilya seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var onları şimdi size sıralayacağım…

Alacağınız yatakları seçerken Sağlıklı, Kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Ucuz olsun diye bunlardan vazgeçmeyin. Bulnlara dikkat etmezseniz belkide daha ucuz olacağına size daha da pahalıya patlayabilir.

Çocuğunuzun herzaman küçük kalmayacağını unutmayın özellikle elbise dolabı alırken biraz büyük almanızda sakınca olmayacaktır.

Mobilyaların sadece dış görünüşüne değil Sağlıklı olup olmadığınada bakın içlerine, arkalarına çekmecelerin altlarına. Çocuk odasındaki mobilya seçerken gerçek ağaçtan yapılmış olması Çocuklarınız için daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca bu mobilyaların boyaları Kanserojen madde içermeyen sertifikalı ve kokusuz boyalar olmalıdır.

Bebek veya Çocuklarınızın zarar görmemesi için mobilyalarınızın köşelerinin sivri değil yuvarlak olması veya sivri olacak olsa bile köşelerin sivriliğini gidermek için yuvarlak toplar var aksesuar bölümlerinde satılmaktadır onların takılması daha sağlıklı olacaktır.

Kesinlikle çocuklarınızın odasında cam malzeme kullanmayın, illa cam görüntüsü istiyorsanız bu görüntüyü kırılmaz mika ile sağlayabilirsiniz.

Odanız çok küçükse duvarlara raflar asabilirsiniz. Öyle bir yere asılmalıdırki siz odada dolaşırken kafanızı çarpmayacağınız, Çocuğunuzunda kafasının çarpmayacağı yada üzerindeki eşyaları çekip dökmeyeceği veya üzerine çıkamayacağı bir yere asılmalıdır.

Tüm mobilyalar çokcuklarınızın üzerine çıkamayacağı ve deviremeyeceği bir şekilde yerleştirilmelidir hatta mümkünse duvara monte edebileceğiniz mobilyalarınızı duvara monte edin.

Sizlerinde bizimle paylaşmak istediğiniz tecrübelerinizi aşağıda bekliyoruz...

Kesinlikle çocuklarımızın sağlığı için dikkat etmemiz gereken bir konu. Öncelik ucuzluk değil Sağlık olmalı sağlıktan sonra ucuzluluğuna bakabilirsiniz. @Talha size de teşekkür ediyorum böyle bir konuya değindiğiniz için.

Respect

Heyecan
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
81
27,904
83

İtibar Puanı:

çocuklar hayatımızın en önemli sebepleri olduğu için odalarını seçmelerine izin vermemiz çok önemli. onların seçimlerini tercih etmek kişisel karakterlerinin oluşmasında fayda sağlar. çocuk odası alırken bence en önce buna dikkat edelim.

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

Psychotherapy

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı