Deneyimlerim Yatak Odası Dekorasyon İpuçları

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Mojito

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
55
20,214
83

İtibar Puanı:

Deneyimlerim Yatak Odası Dekorasyon İpuçları
yatakodasi.jpg

Merhaba arkadaşlari Yatak odası dekorasyon ipuçları ile konforlu ve şık bir oda elde ettiğimi düşünüyorum. Güzel bir uyku, güne güzel başlangıç, doğru “yatak odası dekorasyon ipuçları”ndan geçiyor. Aslan yattığı yerden belli olur derler, ancak bunlar insanların yattığı yerden belli olacağını bilmeyenlerin olduğunu düşünürek yazıyorum:ROFLMAO:

Yatak odası dekorasyon ipuçları sizinle paylaşıyorum! Yatak odası dekorasyon ipuçları ve fikirler arıyorsanız, sallamasyon daha önce denenmemiş bir dekorasyon fikrini okumanıza gerek yok, bu yazıyı okuduğunuz da en azından size bir ışık sağlayacak ve ampülleri yakmanıza sebep olacak.
Yeni bir yatak odası dekorasyonuna başladım, önce renkleri, mobilyaları, aksesuarları ve ev tekstillerini araştırarak bir liste yaptım..

Bildiğiniz üzere yatak odasına geçmeden önce kendinize sormanız gereken soru: Yatak odası duvarları ne renk olmalı?
ilk adımım: duvar renkleri olmalı. “Yatak odasında nasıl bir renk olmalı?” ben bu soruyu kendime sorduğumda cevabım "leylak rengiydi" Ama renge karar verirken en önemli kıstas, mutlu olacağınız renklerdir. Siz burada sevdiğiniz renkler güçlü ve sertse ona birşey diyemem, ancak önerim onların daha açık tonlarını kullanmanızdır.. Boya ya da duvar kağıdının renk ve desenlerine karar verirken, zemini rengini de dikkate almalısınız. Yatak odamın aydınlık olması, beni çok mutlu ediyor. Bu nedenle mekandaki ferahlık hissini renklerle güçlendirmeyi göz ardı etmemelisiniz.
Kendinize sormanız gereken diğer soru: Yatak odası mobilya seçimi nasıl olmalı?
İlk başta yaptığım dekorasyon hatalarının en fazla yapıldığı konular mobilya tercihlerlerimde oldu. Bu nedenle yatak odanızın ölçülerini doğru aldığınızdan ve odanıza uygun olacağından emin olun. Mağazada beğendiğiniz mobilya takımı yatak odanızda facia ile sonuçlanabilir. Mobilya seçimi yaparken aceleci davranmayın. Bir kağıt üzerinde yatak odanızın ölçülerini çıkararak mobilyaları nereye yerleştireceğinize karar verin. Gardırop yüzünden yatağın yolunu kapatmak istemezsiniz. Yatak odası mobilya modelleri konusunda takım alabileceğiniz gibi, parçaları tek tek alarak farklı ve kişisel bir dekorasyon da yapabilirsiniz. Özellikle vintage ya da retro dekorasyon seviyorsanız, ikinci el ve antika mağazalarını dolaşabilirsiniz.(istanbulda çok var)
Kendinize 3üncü soruyu sorma zamanı geldi: Yatak ve karyola tercihi nasıl olmalı?
Sağlıklı bir uyku ve konforunuz için yatak konusunda bütçenizin elverdiğince cömert davrandım. Ergonomiye önem gösterdim. Günümüzde bazalı yataklar kullanım kolaylığı sağladığı için daha çok tercih edildiği için bende onu seçtim. Yatak odalarında güçlü bir odak noktası için yatak başlığını kullandım. Yatak başlıkları, vintage dekorasyon fikirleri için oldukça zengin alternatiflere sahip.
Kendinize sormanız gereken 4ncü soru: Yatak odasında aydınlatmaları nasıl olmalı?
“Yatak odası dekorasyon ipuçları”ndan biri de aydınlatma unsurları… Yatak odasında aydınlatma unsurlarına karar verirken, öncelikli olarak ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurdum. Örneğin ben yatarken kitap okuduğum için ona göre aydınlatmalar aldım. Yatak odası dekorasyonu için de önemli katkılar sağlayacak aydınlatma fikirlerine karar verirken hep şunu düşündüm, acaba bunu ben kullanabilecek miyim? bunu kullanacağınızdan emin olun. Ayrıca yatak odanızdaki dolap içlerine minik LED aydınlatmalar koydum, kıyafet seçimi yapmaktan keyif almak için bence her bayanın yapmasını öneriyorum, çok keyifli...
Kendinize sormanız gereken 5nci soru: Yatak odasında halı seçimi nasıl olmalı?
Yatak odanızda sağlıklı bir zemin olması son derece önemli olduğu için ve benimde alerjim olduğu için halı seçimini yaparken resmen dedektif oldum:p
Özellikle alerjiniz varsa halı seçimini daha dikkatli yapın.. Günümüzde nefes alan, organik halı ve kilimler mevcut. Sabah uyandığımda güne başlarken, yumuşak bir halıya temas etmek çok hoş. Benim alerjim var halı kullanamam derseniz kilim öneririm :)
Kendinize sormanız gereken 6ncı soru: Yatak odası tekstilleri ve aksesuarları nasıl olmalı?
Perdeler, yatak örtüleri, nevresimler, battaniyeler, yastıklar, vazolar, mumlar aynalar… ben renk ve mobilya seçiminizi sadelikten yana kullandım, evimi tekstiller ve aksesuarlarla renklendirdim.
Bunun harici kişisel alan ayarlamanızda fayda var. ayh yoruldum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sema90

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Tem 2019
81
29,852
83

İtibar Puanı:

harika bir deneyim olmuş, özellikle yatak odanızın leylak rengi olması biraz daha zariflik kattığını düşünüyorum. dediğiniz gibi dışarda olmayacak dekorasyonları paylaşanlar oluyor. ben şahsen sizin gibi uygulamasını yapmış dekorların içeriğine bayılıyorum.
birisi denenmiş diğeri ise denenmeye muhtaç bırakılmış:) elleriniz dert görmesin mükemmel!

Büşra

Heyyyo
Platin Üye
30 Haz 2019
538
192,977
93
İstanbul

İtibar Puanı:

harika bir deneyim olmuş, özellikle yatak odanızın leylak rengi olması biraz daha zariflik kattığını düşünüyorum. dediğiniz gibi dışarda olmayacak dekorasyonları paylaşanlar oluyor. ben şahsen sizin gibi uygulamasını yapmış dekorların içeriğine bayılıyorum.
birisi denenmiş diğeri ise denenmeye muhtaç bırakılmış:) elleriniz dert görmesin mükemmel!
katılıyorum ve ayrıca devamını da bekliyorum.

Elyam

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
93
35,312
83

İtibar Puanı:

katılıyorum.

BENAN

Kaplumbağaya dikkat et...
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
259
95,158
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Geri
Üst Alt