Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

KatyaSelina

Aşk & Aşk
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Kas 2019
301
81,506
93

İtibar Puanı:

Dünya Düz Olabilir Mi?
Maalesef son 10 yıldır Dünya'nın düz olduğuna inananların sayısı bir hayli artmış. Sadece Brezilya'da 11 milyondan fazla kişi Dünya'nın düz olduğuna inanıyor. Aslında baktığımız zaman dünyamız ne düz ne de tamamen yuvarlaktır. Dünyamız kendine has bir şekli vardır ve buna da Geoit diyoruz. Geoit şekli ise şöyle kutuplardan hafifçe basık ekvatordan ise hafifçe şişkin bir şekildir. Dünya'nın yuvarlak olduğuna dair bir çok bilimsel kanıt varken Dünya'nın düz olduğuna dair hiç bir gerçek bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bir de düz dünya komplo teorisine göre mantıksal olarak açıklığa kavuşamayan bazı sorunlar var. Örneğin gece-gündüz ve mevsim döngüleri düz Dünya'ya göre mantıksal hiç bir açıklaması bulunmuyor maalesef. Onun haricinde Güneş tutulması veya Ay tutulması olsun bunları düz dünya ile bağdaştırmaya çalışırken bilim ve mantık dışı bir çok açıklamaya başvuruyorlar. Aslında Dünyamızın yuvarlak olduğunu ve iki farklı kutbu olduğunu anlayabilmemiz için çok basit bir yöntem var. Güney yarım kürede lavabo giderine su döküldüğü zaman su soldan sağa doğru girdap şeklinde akar. Kuzey yarım kürede ise su sağdan sola doğru bir girdap oluşturur. Bu şekilde ise aslında Dünya'nın yuvarlak ve iki tane yarım küresinin olduğunu ve ayrıca Dünya'nın dönüş hızından oluşan manyetik alanı kanıtlamış oluyoruz. Tabii maalesef bu kesimdeki insanlara ne kadar kanıt gösterseniz de çok kolay bir şekilde yalanlayabiliyorlar :) Kısacası "Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış." :D

Şimdi ise size düz dünyacıların dünyanın düz olduğunu kanıtlamaya çalışırken dünyanın aslında yuvarlak olduğunu kanıtladıkları videoyu paylaşacağım.
Düzcüler deney yaptı, yuvarlak çıktı!

Onun haricine şu videoları da izleyebilirsiniz isterseniz:
 
Son düzenleme:

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,497
669,154
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Düz dünya gülüyorum :deli1:
 

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,497
669,154
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Allah bilir bu sorunun cevabını. neyin kafasındasınız bir insan olarak dünyanın düz veya yuvarlak olduğunu belirten bir kişi kesinlikle delidir. Sen mi yarattın dünyayı ki bileceksin. Adamın boku bulunduğu şehirden dışarı çıkmamış gelmiş dünya düz veya yuvarlak diyor. otur yerine :haha:
 
Two Piece Sets width=

Benzer konular

  • Two Piece Sets
  • Üst