Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

Duygusal Açlıklar Yanlış Anlaşılmalara Sebep mi ?

Serap Güneş

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
12 May 2020
13
2,812
78

İtibar Puanı:

Hepimiz neye aç değiliz ki? O kadar çok şeyin mahkumiyetini yaşar olduk ki, duygularımızın tatmin olmaması ve sağa sola çarpmaya bağlıyorum ben bunu. Bazı duygularımızı ifade edemediğimizden dolayı olduğunu düşünüyorum.
Umarım duygularımızı doğru zamanda kendimizi iyi hissederek duygusal açlıklarımızı bastırırız, duygularımızı kabullenmekle düzeltilebileceğini düşünüyorum.

Bengu Solar

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
18 May 2020
4
1,202
78
İstanbul

İtibar Puanı:

Duygusal Açlıklar Yanlış Anlaşılmalara Sebep mi : Evet, ancak bizim en büyük problemimiz iletişim, 35 yaşında olan bir birey olarak, karşı cinsten iki insan hangi amaçta ilişki kurmak istiyorsa, bunu karşı tarafa çok net şekilde söyleyebilmeli. Sadece karşı tarafa bunu net şekilde söylerse hiçbir sorun olmayacaktır.
İnsanların açık ve şefaf olması tüm yanlış anlaşılmayıda yok eder.

DerinSunay

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
87
26,887
83

İtibar Puanı:

İnsanların duygularını çok fazla gösteremediğini düşünüyrum, bizim toplulumumuz da insanların duyguları bastırılıyor. Bence yeni nesil ve orta yaş insanlarının çoğu duygularını çok fazla göstermekten aciz, birini sevip sevdiğimizi söyleyemiyoruz. Canımız yanıyor ama o canımızın yandığını açıklayamıyoruz. Yanlış anlaşılmalara sebep olacağı konusunda evet seçeneğini işaretliyorum :ok:
Çünkü bazen insanlar aileleriyle bile birlikteyken duygularını saklıyor, toplumumuzun büyük çoğunluğu maalesef saklanbaç oynuyor. Keşke şefaf olsak daha güzel olacağını düşünüyorum.

Bence duygusal açlıkların sebebi: Bastırılmış duygular.

MahpeykerGogh 

Platin Üye
Platin Üye
17 Eki 2021
123
36,143
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Duygusal açlık sadece duygusal açlıktır duygusal açlığın yanlış anlaşılmasının müsebbibi kesinlikle açık iletişim kullanılmamasıdır açık iletişim kullanılmadığı taktirde kişiler hal ve hareketleri yorumlayacağı için tabiri caizce niyet okuyacağını için yanlış anlaşılması çok olağan ve normal bir durumdur eğer bu durumun yaşanmaması İsteniyorsa isteyen taraf açık iletişimi kullanmak zorunda. Kırılır üzülür gücenir gibi gereksiz düşüncelere kapılıp onun yerine karar vermek en çok yaptığımız hatalardan biridir duygusal açlık yanlış anlaşılmalara sebep verebilir ve Normaldir anormal olan açık iletişim kurmamaktır.

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,496
669,182
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Duygusal açlıklar farklı anlaşılmak gibi bir durum doğurabilir, her sorunun kişiye göre farklı 2 cevabı olabilir, hayırlısı için yaratıcıya sığınmak lazım. :cak:

aytumur

Platin Üye
Platin Üye
7 Kas 2021
104
30,784
93
istanbul

İtibar Puanı:

Galiba anne ve babasının sevmediği çocuğun açlığını hiçbir şey doyuramiyor.. Sevgiden şüphe duyup sevildikleri yerden alışık oldukları sevgisizliklerde dolanip duruyorlar.. Sonra soruyorlar kendilerine, neden hep böyle insanları çekiyorum hayatıma?
Bu yuzyilda o kadar sevgisiz buyuyoruz ki suclusu anne babami yoksa bu yuzyilmi bilemiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

iletisim bozuklugundan kaynakli hersey yanlis anlasilabilir sadece duygu acligi degil

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,496
669,182
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

MahpeykerGogh 

Platin Üye
Platin Üye
17 Eki 2021
123
36,143
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Galiba anne ve babasının sevmediği çocuğun açlığını hiçbir şey doyuramiyor.. Sevgiden şüphe duyup sevildikleri yerden alışık oldukları sevgisizliklerde dolanip duruyorlar.. Sonra soruyorlar kendilerine, neden hep böyle insanları çekiyorum hayatıma?
Buna çok inanıyorum. Çok gerçek bi yorum. Böyle insanları “ben istediğim için” çektiğimi farkedince Onlarda eksik olan tarafımı tamamlamayı değil eksik olan yeri görüp fark etmemi sağlayan insanlar olduğunu anladım. Biraz zor oldu. Öldürmüyor ama süründürmüyor da değil? Benim sorunum sevgisizlik değil, sevgisizlik karşısında öfkemi kontrol edememe öfkenin neden kaynaklandığını bulamama Durumuydu. Sorunum sevgisizlik olsaydı belki halledemeyebilirdim..

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,496
669,182
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Buna çok inanıyorum. Çok gerçek bi yorum. Böyle insanları “ben istediğim için” çektiğimi farkedince Onlarda eksik olan tarafımı tamamlamayı değil eksik olan yeri görüp fark etmemi sağlayan insanlar olduğunu anladım. Biraz zor oldu. Öldürmüyor ama süründürmüyor da değil? Benim sorunum sevgisizlik değil, sevgisizlik karşısında öfkemi kontrol edememe öfkenin neden kaynaklandığını bulamama Durumuydu. Sorunum sevgisizlik olsaydı belki halledemeyebilirdim..
:cak:

Leyla 

Platin Üye
Platin Üye
13 Ocak 2020
227
66,318
93

İtibar Puanı:

Farkındalık iyileşmenin yarısıdır, neyse ki sevilerek büyüdük bununla birlikte kendi ailelerimizin bir üst versiyonu olmak ve istemediğimiz zincirleri kırmak ciddi farkındalık gerektiriyor. Aksi taktirde anne ve babalarımızın kopyası oluyoruz onaylamadigimiz her şeyi taklit ediyoruz..

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,496
669,182
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Farkındalık iyileşmenin yarısıdır, neyse ki sevilerek büyüdük bununla birlikte kendi ailelerimizin bir üst versiyonu olmak ve istemediğimiz zincirleri kırmak ciddi farkındalık gerektiriyor. Aksi taktirde anne ve babalarımızın kopyası oluyoruz onaylamadigimiz her şeyi taklit ediyoruz..
:haha: :haha: :haha: :haha:

Dilruba 

Platin Üye
Platin Üye
5 Kas 2021
72
19,316
83

İtibar Puanı:

Duygusal açlık kişiye göre değiştiği için yanlış anlaşılmalar illakı oluyor. Önce kişi kendisi şaşırıyor anlamakda kendini zorluk çekiyor sonra etrafa bunu yansıtdığı için etrafda da yanlış anlaşılma ola biliyor. Duygusal açlığı kişi kendiliğinden dolduramaz kesinlinkle birileri dolduyor. Sadece o anı o kişi beklemek gerekiyor

ERSAN.NET 

Ersan Karavelioğlu
Site Kurucusu
Bug fixer bot
21 Haz 2019
2,496
669,182
113
39
Adana
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Duygusal açlık kişiye göre değiştiği için yanlış anlaşılmalar illakı oluyor. Önce kişi kendisi şaşırıyor anlamakda kendini zorluk çekiyor sonra etrafa bunu yansıtdığı için etrafda da yanlış anlaşılma ola biliyor. Duygusal açlığı kişi kendiliğinden dolduramaz kesinlinkle birileri dolduyor. Sadece o anı o kişi beklemek gerekiyor
neyin kafasındayız

Two Piece Sets width=