Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
706
134,430
93
Cologne/Adana

İtibar Puanı:

Elektrikli Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Elektrikli-Dis-Fircasi-Alirken-Nelere-Dikkat-Edilmelidir.jpg
Hem Sağlık açısından hem de daha güzel bir gülüşe sahip olmak için diş bakımı ve sağlığına dikkat etmemiz çok önemli. Diş sağlığımız tüm sağlığımız için önemli bir başlangıç noktasıdır. Diş ve diş eti sağlığına dikkat etmediğimiz de vücudumuzun farklı yerlerinde değişik sorunlar ile karşılaşabiliriz. Ağzımız sindirim sisteminin başlangıç noktası olduğu için ağız sağlığımızın olumsuz bir şekilde etkilenmesi sindirim sistemimizin devamına farklı sorunlar da çıkarabilmektedir. Bu sebeple diş ve ağız sağlığımız için düzenli olarak dişlerimizi fırçalamamız çok önemli.

Neden Elektrikli Diş Fırçası Almalıyız?

Çünkü kullanması daha pratik ve en önemlisi de daha güzel temizliyor dişleri. Ağız ve dişlerinizi sağlığına fazla özen göstermediğinizde diş çürümeleri ve dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Dişlerinizde kalan artıklardan dolayı asit oranı arttığında dişlerinizde çürüme meydana gelebilmektedir. Ağız bakımınıza özen göstermediğinizde dişlerinizde sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet oluşabilir bunun da ne kadar rahatsız edici bir durum olduğunu sadece yaşayan bilir. Halbuki dişlerinizi her gün düzenli olarak fırçalanmış olsa dişlerinizde farklı mikroorganizmalar kalmayacağından dişleriniz asit oranı artmayacak ve daha sağlıklı dişlere sahip olabileceksiniz. Aslında tüm bu olmusuzlukların çözümü anlaşılacağı üzere çok basit. Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamız oluşabilecek tüm bu olumsuzluklara karşı bizi koruyacaktır.

Elektrikli Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Elektrikli diş fırçası
seçerken dikkat edeceğimiz ilk kriter diş fırçasının tasarımı ve şekli olmalıdır. Diş fırçasını gövde kısmı elimize uygun bir şekli olmalı ki kullanırken daha konforlu olsun. Ayrıca diş fırçasının fırça şekli de çok önemli. Dişlerinizin boyutuna göre uygun bir fırçaya sahip olması gerekir. Fırçanın şekli ve telleri diş yapınıza uygun olması gerekir. Aksi takdirde örneğin fazla büyük bir fırça veya fazla sert bir fırça seçtiğinizde diş etlerinize zarar verebilirsiniz.

Elektrikli Diş Fırçası alacaksanız seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir etken ise fırça başlığının dönme hızıdır. Dönme hızı arttıkça dişlerinizi temizlerken daha fazla kuvvet uygulayacaktır. Bu sebeple bütçenizi de aşmayacak şekilde mümkün olduğunca yüksek dönme hızına sahip fırçalara öncelik vermelisiniz.

Elektrikli Diş Fırçaların da farklı farklı fırçalama modları bulunur. Örneğin diş taşı temizliği veya diş teli olanlar için yumuşak mod gibi farklı farklı bir çok mod seçeneği bulunuyor. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz özelliğe sahip olan elektrikli diş fırçasını seçmelisiniz.

Seyahat ve Kamp yapmayı seviyor ve sık sık yapıyorsanız o zaman seçim yapacağınız diş fırçaları arasında şarjlarının ne kadar süre dayanabildiğini inceleyerek en uzun kullanım süresine sahip olanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bazı Elektrikli diş fırçası modellerinin araç içi şarj cihazı vb. aksesuarları oluyor onları da ihtiyaçlarınız doğrultusunda alabilirsiniz.

Elektrikli Diş Fırçası için Seyehat Kutusu:
Elektrikli-Dis-Fircasi-Seyehat-Kutusu.jpg

Elektrikli Diş Fırçanız için farklı renkte başlıklar alarak aile boyu aynı teknolojiden yararlanabilirsiniz. Onun için Elektrikli diş fırçanızı alırken diş fırçasını extra olarak kullanacak kişi sayısı kadar yedek fırça başlıkları almanız gerekmektedir.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız :) Şimdi benim size birkaç sorum var. Şuan siz hangi tip bir diş fırçası kullanıyorsunuz? Elektrikli mi yoksa normal manuel bir diş fırçası mı? Elektrikli Diş Fırçası kullanıyorsanız hangi modeli kullanıyorsunuz ve tavsiye eder misiniz kullandığınız modeli?

Diğer Soru ve görüşlerinizi de yorum atarak belirtebilirsiniz :)

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

:mutlu: :mutlu: :mutlu:

FerideSancaktar

Tatlişkom
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
340
112,294
93

İtibar Puanı:

Oral-B nin Elektrikli diş fırçasını kullanıyorum. Hatta ilk resimdeki modele benziyor galiba 1 veya 2 üst model olması lazım benim ki. Gayet de memnunum bundan sonra yeni bir diş fırçası alacak olsam tekrar elektrikli alırım. Diş fırçası alacaksanız bence kesinlikle elektrikli diş fırçası alın. (y)

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

NiceGirl

Çizofren
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 Eyl 2019
235
77,085
93

İtibar Puanı:

Oral-B nin Elektrikli diş fırçasını kullanıyorum. Hatta ilk resimdeki modele benziyor galiba 1 veya 2 üst model olması lazım benim ki. Gayet de memnunum bundan sonra yeni bir diş fırçası alacak olsam tekrar elektrikli alırım. Diş fırçası alacaksanız bence kesinlikle elektrikli diş fırçası alın. (y)
:cak: :hoba:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

bende de var ama anlamadığım nokta çok kullanmıyorum. :fiskos:

ŞebnemÇelebi

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Eyl 2019
22
4,539
78

İtibar Puanı:

:cak: :ok: :ok: :ok: :ok:

adaramti

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Ara 2020
1
247
28

İtibar Puanı:

👏:cak: