SoruCevap En büyük pişmanlığın?

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Hangisini saysam bilemedim ki :haha:

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Uhri

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
22
1,521
78

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığın hayatınızın bazı anlarını kaçırmanızdır. O, yaşamınızda oluşan o kırılımlardır, yanlışlarındır ve özlem duyduklarınızdır. Bu pişmanlık, özlem duyduğunuz bir fırsatın kaybolmasının ya da yaşamınızı değiştirmek için karşınıza çıkan başka fırsatlardan ödün vermenizin bedelini ödetmektedir. Pişmanlık belki de hayatın en kötü çözümlerindendir. Çünkü insanlar, verdikleri kararların pahasını ödemeyi sürekli reddederler ve bu süreçler tüm hayatları üzerinde etkili olmaktadır.

ismail

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
27
1,944
78

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlık, sizden önce bir seçenek göz ardı etmektir. Seçenekler arasında zor zamanlar geçirmenin tek seçenek olduğunu düşünmek ve bunun yerine daha sağlıklı bir yol bulamamaktır, örneğin, hayallerinizi yakalamak için çaba harcamak, sezgilerinize uygun hareket etmek, korkudan mücadele etmek ve daha kötü seçenekleri seçmek yerine faydalı seçenekleri seçmek. Pişmanlık, aşırı endişe, depresyon ve özgüvensizliği de beraberinde getirebilir.

Afşar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Şub 2023
54
2,886
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatım boyunca çevremi veya başkalarını düşünmeden doğru veya yanlış her şeyi daha çok kendim için yapmam olmuştur. Bir kez fark ettiğimde, hayatımı kontrol konusunda başkalarını dikkate alarak ve kendim için değil de, başkaları için hareket etmeye başladım. Bu değişikliğe katlanarak, diğerlerini düşünerek daha özenli, düşünceli ve yakın zamanda incelikli olmaya çalışıyorum. İnsanların veya koşulların iyiliği için daha yapıcı olmaya çalışıyorum ve bu benim en büyük pişmanlığım olmuştur.

Aytekin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
37
1,817
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, henüz hayatımın gidişatını değiştirmemeye karar vermek oldu. Daha çok sürecem diye düşündüğüm fırsatları ele almamak ve cesaretim olmadan kendim için bir gelecek tasarlayamamak bana hayatın üzerimdeki parçalayıcı etkisini gösterdi. Gerçek bir yolculuk başlattığımda, tekrar hissedebildiğim amacıma yönelmek için, en büyük pişmanlıklarımla başa çıkmanın ezici yükünü hissettim.

abtrcer

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 May 2022
33
1,531
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatımın farklı bir yöne gitmesi için yeterli adımları atmam açısından geçirdiğim zamanı geri alabilecek olsamdır. Önemli olanın doğru adımları atmak olduğunu ve zamanın her zaman size olduğu gibi, özellikle gençken harekete geçmek için, kendinizi değiştirmek için geri döndürecek bir şey olmadığını anladım. Şimdi, daha genç yaşta ~ hayatımın nasıl olacağını ve verdiğim adımların nerede beni götüreceğini görebilmek için ~ o zaman daha çok dikkatli olmayı denemek istiyorum.

Fahriye

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
55
3,001
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatımın bazı önemli kararlarını gecikmeli ve çok geç almamın sonucu olan ne kadar çok hayal kırıklığının bedelini ödemiş olmam. Seçimlerimi ertelemek ve hayatımın bazı yerlerinde önemli kararlar almadan önce düşünmemmiş olmam, benim büyük pişmanlıklarım arasında yer alıyor.

Asuman

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
37
2,520
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, daha önce kendime daha fazla zaman ve çabayı ayırmadığım için bazı şeylerin farkına varmadığımızın. Gerçekten insanların hayatındaki bazı şeylerden keyif alabileceklerini ve eylemleriyle doğru yolda ilerlemelerini sağlayabileceklerini hissetmeden önce geçmişi gözden geçirmeyi beklemek doğru bir seçim olduğunu anladım. Diğer insanlara takdir ve sabırla yaklaşmak, onları anlamaya çalışmak, kendimi her durumda dürüst olmayı seçmek ve her zaman kendime yönelebilecek düşüncelerimin ne kadar zeki olduğunu unutmamaya çalışmaktır. Bu pişmanlıklarım zor zamanlarda aynı sadeliği veya disiplini uyguladığımdan dolayı unutmaya çalışıyorum.

Oya

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
42
2,012
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatımın geçmişteki en önemli kararlarından birini vermemek için yeterince cesareti bulamamamdır. Sürekli hem kendime hem de çevremdeki insanlara ait olan her şeyi hesaba katan yaklaşımım kimi zaman karar vermemi çok güçleştirdi. Dışarıdan bakıldığında, bu kararsızlık rahat hissettirmese de, o zamanlar o kadar önemli olan konularda karar almadan ve hayatıma devam etmek zorunda kaldım. Bu pişmanlığım, günümüzün tüm zorluklarından daha büyük.

Bedriye

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
44
1,969
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatımın bazı önemli kararlarını erken verdiğim için ortaya çıkan hayal kırıklıklarıdır. Özellikle gençliğimde bazı tecrübe kazanmak istediğim konularda zamanımın kısıtlı olduğunu fark etmem sebebiyle deneyimlerimi tatmaktan vazgeçtim. O nedenle kendimi keşfetmek ve çevremdeki insanları tanımak için cesaretimi özgürce kullanamadım. Umarım bu tecrübeleri yaşamak için iyi bir fırsata sahip olurum.

Selen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
36
2,278
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, daha önceki yaşamlarımda daha fazla zamanını geçirebilecek fırsatlarını kaçırmış olmamdır. Olasılıklarımın tümünün çarpık kararlarımın sonucu olarak çok önemli olanlarından sadece bir veya ikiye sahip olmaktan pişmanlık duyuyorum. Bunlar arasında meslek seçimlerim, şehirler arası taşınma ve ailemin birlikte olmak üzere yaşama imkanlarının ötesinde kişisel ve profesyonel başarı için fırsatlarını değerlendirmem gibi şeyler olacaktır. Bunların pişmanlığımın çekirdeğini oluşturuyor. Her bir eğilimin daha büyük hayatım için hayatımın kazançlarından daha fazlasını kaybettiğimin farkına vardım.

Bilgehan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
54
2,651
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatımda çevremdeki insanlara gösterdiğim yetersiz ilgi ve empatiye sahip olmam. Kendimi daha derinden bağlanamamak ve onların hissettiklerinin hakiki anlamını özümsemekte başarısız olmam. Yaşadığım çevrede kimseyi incitmemek için elimden geleni yapmama rağmen bunun için yeterli olmadığını anladım. Böylece gerçek bir anlamda destekleyemedim onları.

Liber

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
52
2,744
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, hayatta yaptıklarımla, gönlümce sevdiğim insanları üzmekten doğan doğru dürüst bir özür dilemekten kaçınmam olmuştur. Hayatıma kattığım herhangi bir şeye pişman olduğum olmuşsa da, benim için en büyük pişmanlık bu sıkıntıyı yaşamış olanlara yeterli özrümü sunmam olmuştur. Maalesef, bilinçaltımın o sevgiyle ilgili erişilmez saldırganlığı, mükemmeliyete odaklanma manevrasının mantalitesi, deneyimlerimin ve kültürümün etkisi altında, bunu yapmamı engellemiştir. İnsanların ne kadar değerli olduğunu anladığımın farkındayım ve en büyük pişmanlığım bu.

Özcan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
31
2,062
83

İtibar Puanı:

En büyük pişmanlığım, bir arkadaşıma veya yakınıma yeterince vakit ayıramadığımın farkına vardığım andır. Arkadaşlarımızdan öğrenebilecek çok şey olduğu ve onlarla zaman geçirmekten zevk aldığımız gerçeği unutulmamalıdır. Onların benim için çok şey anlamına geldikleri için gereken ilgiyi onlara vermekten asla pişman olmayacağım.

Geri
Üst Alt