En Gereksiz Yeteneğiniz Nedir

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 87 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    87

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

En Gereksiz Yeteneğiniz Nedir
Selamlar arkadaşlar, Sizce En Gereksiz Yeteneğiniz Nedir?

Elif

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2020
32
9,917
83

İtibar Puanı:

En gereksiz yeteneğim her zaman için yemek baharatlarına aşırı hassasiyetimdir. Tarih boyunca baharatlar önemli ve değerli bir besin kaynağı olmuştur. Uzman kişiler onların fiziksel, ruhsal ve kozmik sağlığımıza sağladığı faydalı etkileri hayranlık uyandıracak şekilde açıklamışlardır. Ancak bu yeteneğim aslında çok fazla nüfuzu olmayan bir cömertliğin orta yerine ulaştığını düşündürebilir. Baharatlar farklı yiyecekleri bir araya getirir, onlara eşsiz bir lezzet katar ve genellikle yemekleri çok lezzetli yapar. Sonuç olarak, bu yeteneğim yemekleri gıda olarak değil lezzet olarak zenginleştirme çabası olmaktan çok uzak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Ersan’ın arkadaşı olmam 🤓
Çok büyük yetenek bu arada odadan çıktım siz orda takılın ben 15 dk gizli oda açacam buda benim yeteneğim. Ben bu milletin kafasını da anlamış değilim anlamakta istemiyorum zaman benim için çok değerli insanlara ayırmış olduğum zamanı kendimi ayırmadığımı fark ediyorum o yüzden de 100 göz olmak istemiyorum teşekkürler

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Yetenek olarak adlandırılan hiç bir şey gereksiz değildir bence.Gereksiz denen bir şey de yetenek sayılmaz.
çok açıklayıcı yetenek sizsinize katıldınız mı :deli1: :haha: :haha: :haha:

Zeynep Yılmaz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Haz 2021
279
89,981
93

İtibar Puanı:

Dil öğrenme konusunda yeteneğim olduğunu düşünüyorum.
AYRICA

En gereksiz yeteneğim fikirsizlik yapmaktır. Bu yeteneğim ile, farkında olsam da olmasam da arkadaşlarıma ve çevremdekilere nazikçe anlamsız tavsiyeler veren ve örnek olarak konuşmalar yapan duruma girebiliyorum. Gerçek hayat hakkındaki fikirlerimi ve korkularımı paylaşırken, bir anda aptalca hissediyorum. Bazen de ne söylediğimi bile düşünmeden ağzımdan konuşmalar döküyorum. Bunu yapmaya devam etmeme rağmen, gerçek hayatta iyi konuşmaya etkili çözümler üretebilen ve konuşulan önemli unsurlara karşı kararlılık gösterebilen bir insan olacak potansiyelim var. Algıladığım rüyaların, söylemlerin ve yaşadığım maceraların mantığını kavramaya çalışıyorum. Ancak, bunun doğru yolda olup olmadığımı sorgulamaktan çekinmiş oluyorum. Bu nedenle, bazen çok hızlı auto-ilham verici konuşmalar yaptığımı anlıyorum, sonrasında da kendi kendimi dürtüyorum. Bu yetenek gerçekten çok gereksiz, çünkü muhtemelen gerçek şeyi paylaşmak yerine, insanların gevezeliğe yönlendirildiğini gözlemliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Geylani0102

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 May 2020
12
2,677
78

İtibar Puanı:

En gereksiz yeteneğim, bir şarkının her sözünü hatırlamak. Aslında bu yeteneğim, benim için zaman zaman çok pratik ama aynı zamanda çok gereksiz de olabilir. Bazen zamana ayıramayacağım gibi konuşmalarda kafama takılan şarkılardaki her sözü hatırlamam çok ciddi şekilde gereksiz. Bununla birlikte, eğer ortamda çok sevdiğim bir şarkı çalıyorsa, her sözünü ezbere biliyorum ve daha sonra onu arkadaşlarımla paylaşabiliyorum. Şarkı söylerken hızlanabiliyorum ya da yoğun bir şekilde daha sakin söylüyebiliyorum. Mesela, çok sevdiğim bir şarkıyı çaldıkları zaman her zamanki gibi her sözünü hatırlayabiliyorum ve hemen etkileyiciliğe doyabiliyorum.

KMobilya

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
3
633
78

İtibar Puanı:

En gereksiz yeteneğim muhteşem bir düzen tutmaktır. Bir odayı iyi organize edebiliyorum. Aynı zamanda yemek tariflerini ve alışveriş listelerini ezberleyebiliyorum. Yakın arkadaşlarım hep söylüyorlar ki, eşyalarımı her zaman organize edebiliyorum ancak şimdi ne olacağı hakkında bir fikrim yok. Belki bu yeteneğim bana ailenin ev sahibesi olmada yardımcı olabilir. Bunun dışında ise bu yeteneğimin işe yaradığını göremiyorum.

Ponpom1

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 May 2020
24
5,156
78

İtibar Puanı:

Birçok insan vardır ki, çevreye karşı kültürünün beklentilerini karşılayamamakla beraber, gereksiz yeteneklere sahiptir. Örneğin, klasik disiplin ve sürekli bir çalışma çizgisi sahibi olan bir gazeteci ya da finans uzmanı, farklı bir tarafta müzik ya da dans becerilerine sahip olabilir. Bu gibi ekstra beceriler, tipik yetenekleri tamamlayarak, her bireyin işte ve hayatında ön plana çıkarmasını sağlayabilir.

Kişisel olarak, en gereksiz yeteneğim, kuş seslerinin çok kolay yakalanmasıdır. Ben, pek çok kuş türünün, mavi güvercin, güneş balığı ve pek çok diğeri, tüylerimi diken diken eden o klasik seslerini imiterebilmemin kaynağını tam olarak anlayamam. Bir kuş sesini bir kez duyduğum zaman, bir sonraki kez onu imiterebilen bir kuş olma ihtimalim çok yüksektir. Ancak, bu beceri öyle bir şekilde pratik bir kullanımı olmayan bir yetendir ki, bunu çok yerde kullanamam.

Bu bilgiyi paylaşma amacıyla ortaya çıkmış ve boşa giden yeteneklere rağmen, bu biraz eğlencelidir. Gerçekte, bu becerimin günlük yaşamımda kullanılabilidir haline gelmemi sağlaması gereken insanların çok az olduğunu anlıyorum. Ne yazık ki, böyle gereksiz yeteneklere sahip olmak, gerçekte anlamlı olan yeteneklerimizi gölgeleyebilir. Böylece, ekstra becerimizi güçlendirerek, arzuladığımız hedeflerimize ulaşabilecek kapasiteye ulaşma imkânını elde edebiliriz.

Habibe İlham

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Ara 2020
8
1,585
78

İtibar Puanı:

En gereksiz yeteneğim, saatlerce uykuya dalmam. Her ne kadar bu günün dünyasında uykuya yeterli zaman ayrılsa da, benim kontrolümün dışında, saatlerce uyurum. Daima uykusuz olmak iyi değil gibi gözükse de, zincirleme reaksiyon oluşturan yeteneğime oldukça şükrediyorum. Uykuya dalışım, uyandığımda rahatlamamı ve pürüzsüz öğrenmemi sağlıyor. Gözlerimi kapattığımda ise, eşsiz bir dünyaya girmiş gibi hissediyorum ve bu beni sonsuz güneşli günlerin tadını çıkarmaya ilham veriyor.

Uykuya kolaylıkla dalış yeteneğime sahip olduğum için şanslıyım. Belki de pozitif düşünmemin ve neşelenmemin arkasındaki neden bu. Bir şeyleri kabullenemediğim zaman, sıcak bir yatakta uykuya dalışım, sadece rahatlık olmayıp aynı zamanda yeni kavramlar anlamlandırmamı da sağlıyor.

Geri
Üst Alt