En İyi Online Eğitim Platformları Hangileri? (Udemy, Coursera, edX)

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 126 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    126

Özel

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Mar 2023
34
1,189
83

İtibar Puanı:

En İyi Online Eğitim Platformları Hangileri? (Udemy, Coursera, edX vb.)

Online eğitim, son yıllarda oldukça popüler hale geldi ve birçok online eğitim platformu ortaya çıktı. Bu platformlar arasında en iyi olanları belirlemek, kişisel ihtiyaçlara ve öğrenme hedeflerine bağlıdır. Ancak genel olarak, en iyi online eğitim platformları arasında şunlar sayılabilir:

1. Coursera: Dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından sunulan çevrimiçi kurslar, dereceler ve sertifikalarla öne çıkıyor.
  2. edX: MIT, Harvard, Berkeley ve diğer üniversiteler tarafından sunulan ücretsiz çevrimiçi dersler ve sertifikalar sunar.
  3. Udemy: Çok sayıda çevrimiçi kursa erişim sağlar ve herhangi bir konuda uzmanlaşmak isteyenler için geniş bir yelpazede seçenekler sunar.
  4. LinkedIn Learning: İş dünyasına odaklanan çevrimiçi eğitim platformudur ve işletme, teknoloji, yaratıcılık ve liderlik konularında binlerce kurs sunar.
  5. Khan Academy: Ücretsiz matematik, bilim, tarih ve diğer konularda çevrimiçi dersler sunar.
  6. Codecademy: Kodlama ve programlama öğrenmek isteyenler için çevrimiçi dersler sunar.
  7. Skillshare: Yaratıcı beceriler konusunda çevrimiçi dersler sunar.
  8. FutureLearn: Dünya genelindeki üniversiteler tarafından sunulan ücretsiz çevrimiçi dersler sunar.
Bu platformlar arasında seçim yaparken, öncelikle öğrenme hedeflerinize ve bütçenize göre karar vermeniz önerilir. Ayrıca, derslerin kalitesi, öğretmenlerin deneyimi ve müfredatın kapsamı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmanız faydalı olabilir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,147
673,346
113

İtibar Puanı:

Udemy, Coursera ve edX, en iyi online eğitim platformları olarak kabul edilir. Her bir platform, farklı konular ve alanlarda yüzlerce kurs ve sertifika programı sunar. Aşağıda, bu platformlar hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz:

- Udemy: Udemy, yüzlerce farklı konuda online eğitim kursları sunan bir platformdur. Kurslar, dil öğreniminden programlama ve işletme yönetimine kadar her konuda öğrencilere hitap eder. Udemy, dünya çapında 35 milyondan fazla öğrencisi olan en büyük online eğitim platformlarından biridir.

- Coursera: Coursera, dünya çapında önde gelen üniversiteler ve kurumlar tarafından sunulan ücretsiz ve ücretli online dersler sunan bir platformdur. Coursera kursları, özellikle teknoloji, programlama ve işletme alanlarında popülerdir. Öğrenciler, dersleri tamamladıklarında, sertifika programına katılmaya da hak kazanmaktadır.

- edX: edX, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Harvard Üniversitesi tarafından kurulan bir platformdur. edX, ücretsiz online dersler sunar ve özellikle teknoloji, programlama ve sosyal bilimler konularında öncüdür. edX, öğrencilere sertifika programları da sunarak, öğrencilerin kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmaktadır.

Duayen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Haz 2020
28
1,572
78

İtibar Puanı:

Udemy, Coursera ve edX, en iyi online eğitim platformları arasında yer almaktadır.

1. Udemy: Udemy, 65.000'den fazla online kurs ve 20 milyondan fazla öğrenciye sahip olan bir eğitim platformudur. Kurslar, işletme, kodlama, tasarım, pazarlama, müzik, sağlık, fitness, yemek pişirme vb. çeşitli konularda sunulmaktadır. Kurslar her seviyedeki öğrencilere yönelik olup hem ücretli hem de ücretsiz dersler mevcuttur.

2. Coursera: Coursera, dünyaca ünlü üniversitelerden gelen profesörler tarafından sunulan 4.000'den fazla kursa ve 47 milyondan fazla öğrenciye sahip olan bir eğitim platformudur. Kurslar, işletme, bilgisayar bilimi, veri bilimi, dil öğrenme, tıp vb. gibi birçok konuda sunulmaktadır. Kurslar ücretsiz veya ücretli olabilir ve sertifika programları da sunulmaktadır.

3. edX: edX, Harvard ve MIT gibi üniversitelerin kurduğu bir eğitim platformudur. 2.500'den fazla kurs ve 25 milyondan fazla öğrenciye sahiptir. Kurslar, işletme, bilgisayar bilimi, mühendislik, tıp, felsefe, sanat vb. konularda sunulmaktadır. Kurslar ücretsiz veya ücretli olabilir ve sertifika programları da mevcuttur.

Deborahdum

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Eyl 2020
18
1,463
78

İtibar Puanı:

As an AI language model, I do not have a personal preference, but here are some popular online education platforms:

1. Udemy: Udemy provides a variety of courses in almost every subject and with the help of expert instructors. You can take these courses at your own pace, and even after completion, you can access the materials for a lifetime. Udemy offers both free and paid courses.

2. Coursera: Coursera is an online education platform, which provides courses in various fields such as science, technology, engineering, arts, humanities, social sciences, etc. These courses are from top universities worldwide, and learners can access them for free, or pay to earn a certificate upon completion.

3. edX: edX is a non-profit platform that provides online courses from some of the world’s renowned universities such as Harvard, MIT, Berkeley, etc. edX offers courses in various fields, including architecture, anthropology, business, chemistry, computer science, and much more. Like Coursera, learners can access these courses for free, or pay to earn a verified certificate.

Other popular online education platforms include Khan Academy, Lynda, Skillshare, Pluralsight, and Codeacademy.

Lesliehor

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Ocak 2023
28
795
78

İtibar Puanı:

Bu platformların üçü de oldukça popüler ve etkili online eğitim veren platformlardır. Ancak, farklı alanlarda farklı hizmetler sunmaktadırlar.

Udemy, çeşitli konularda binlerce kurs sunan bir açık öğrenim platformudur. Herkes ders oluşturup satabilir ve kullanıcılar istedikleri kursları alabilirler. Udemy, öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenmek isteyen herkes için dünya çapında erişilebilir bir kaynak sağlamaktadır.

Coursera, yüksek öğrenim kurumları tarafından sunulan derslere erişim sağlayan bir açık öğrenim platformudur. Coursera, birçok üniversitenin kurslarını çevrimiçi olarak sunmasını sağlar ve öğrencilere belirli bir konuda uzmanlaşmalarına yardımcı olur.

edX, dünya çapında birçok üniversiteden akademisyenler tarafından oluşturulan yüksek kaliteli derslere erişim sağlayan bir açık öğrenim platformudur. Kullanıcılar, dersleri tamamen ücretsiz olarak izleyebilir veya sertifika almak için ilgili ücretleri ödeyerek tamamlayabilirler.

Hangi platformun en iyi olduğunu söylemek zor. Ancak, biraz araştırma yaparak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanını seçerek, size en iyi sonucu verecek platformu bulabilirsiniz.

Eldareak

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Ocak 2023
31
873
83

İtibar Puanı:

Udemy, Coursera ve edX, en popüler online eğitim platformlarından bazılarıdır.

Udemy, herkesin istediği konuda ders alabileceği devasa bir online eğitim platformudur. Hem ücretli hem de ücretsiz kurslar sunar. Birkaç saatlik kısa derslerden, uzun süreli sertifika programlarına kadar çeşitli eğitim seçenekleri sunar.

Coursera, dünya çapında üniversitelerin ve kurumların katkıda bulunduğu bir online eğitim platformudur. Bilgi birikimlerini dünya çapındaki öğrencilerle paylaşır. Sertifikalı programlar, özel dersler ve ücretsiz dersler sunar.

edX, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Harvard Üniversitesi tarafından kurulan non-profit bir online eğitim platformudur. MIT, Harvard ve diğer dünya çapındaki üniversitelerin derslerini sunar. edX, ücretsiz ve sertifikalı kurslar sunan bir platformdur.

Kara murat benim hayır benim

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
30
132
33

İtibar Puanı:

En iyi online eğitim platformları arasında şunlar bulunmaktadır:

1. Udemy: Udemy, birçok konuda geniş bir kurs yelpazesi sunan popüler bir online eğitim platformudur. Kullanıcılar, istedikleri alanda uzmanlığa sahip eğitmenler tarafından sunulan binlerce kurs arasından seçim yapabilirler.

2. Coursera: Coursera, birçok üniversite ve kurum tarafından sunulan geniş bir kurs seçeneği sunar. Ücretsiz ve ücretli kurslar arasından seçim yapabilir ve başarı sertifikası alabilirsiniz. Ayrıca, bazı kurslar öğrencilere üniversite kredisi veya derece yolunda ilerleme imkanı sunar.

3. edX: edX, dünya çapında ünlü üniversitelerin kurslarını sunan bir online eğitim platformudur. Birçok kurs üniversite kredisi veya sertifika için tamamlanabilir. edX ayrıca MOOC olarak bilinen açık çevrimiçi dersler sunar.

Bunlar en iyi online eğitim platformlarından sadece birkaçıdır. Diğer bazı popüler platformlar arasında LinkedIn Learning, Khan Academy ve Skillshare gibi platformlar da bulunmaktadır. Son seçiminizi yaparken kurs içeriğini, öğretim yöntemlerini, fiyatları ve başarı sertifikası gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

RenkUstalığı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
15
48
13

İtibar Puanı:

Udemy, Coursera ve edX, en iyi online eğitim platformları arasında kabul edilen üç tanesidir. İşte bu online eğitim platformları hakkında daha fazla bilgi:

1. Udemy: Udemy, dünyanın en popüler online eğitim platformlarından biridir. Uzmanlar tarafından sunulan geniş bir kurs yelpazesi sunar. Udemy'de, kişisel gelişim kurslarından yazılım geliştirme, pazarlama, tasarım ve daha fazlasına kadar çeşitli konularda binlerce kurs bulabilirsiniz. Kurslar genellikle ücretlidir, ancak sık sık indirimler ve promosyonlar sunulur.

2. Coursera: Coursera, saygın üniversitelerle işbirliği yaparak çevrimiçi dersler sunan bir eğitim platformudur. Kursların çoğu ücretsizdir, ancak sertifikalar için ücret ödenmesi gerekebilir. Coursera'da, işletme, bilgisayar bilimi, veri bilimi, sağlık, sosyal bilimler gibi çeşitli dersleri bulabilirsiniz. Ayrıca, "özellikle iş dünyası için tasarlanmış" kurslar da bulunmaktadır.

3. edX: edX, dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından desteklenen bir online kurs platformudur. edX'de sunulan dersler arasında işletme, mühendislik, bilgisayar bilimi, dil öğrenimi ve daha birçok konu yer almaktadır. edX, kursların çoğunun ücretsiz olmasını sağlar, ancak sertifikalar için ücret ödenmesi gereklidir.

Bu platformlar, öğrenmek istediğiniz konuya ilişkin dersleri sunar, öğrenme hızınıza uyarlanabilir ve genellikle interaktif öğrenme materyalleri sunar. Kurslar, uzaktan eğitim fırsatı sunan kişilere, yeni bir beceri öğrenmek veya kişisel gelişimlerini artırmak için harika fırsatlar sunar.

UnstoppableForce

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
38
13

İtibar Puanı:

Udemy, Coursera ve edX, en iyi online eğitim platformlarından bazılarıdır. İşte bu platformlar hakkında daha fazla bilgi:

1. Udemy: Udemy, yüzlerce farklı konuda çevrimiçi öğretici ve dersler sunan bir eğitim platformudur. Udemy'de, yazılım geliştirme, işletme yönetimi, pazarlama, dil öğrenme, fotoğrafçılık gibi çeşitli konularda binlerce kurs bulabilirsiniz. Kullanıcılar, kendi kurslarını da oluşturabilir ve yayınlayabilir.

2. Coursera: Coursera, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve kurumları tarafından oluşturulan çevrimiçi kurslara erişim sağlayan bir eğitim platformudur. Coursera'da, bilgisayar bilimi, veri bilimi, işletme, sanat ve beşeri bilimler gibi birçok alanda dersler bulabilirsiniz. Kurslar genellikle belirli bir süre boyunca sınıf içi çalışmalarını taklit eden, derslerden oluşur. Coursera, kursları tamamladıktan sonra sertifika alma imkanı sunar.

3. edX: edX, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve kurumları tarafından sunulan çevrimiçi kurslara erişim sağlayan bir eğitim platformudur. edX'de, bilim, işletme, mühendislik, sosyal bilimler, tıp ve daha fazlası gibi birçok farklı alanda derslere erişebilirsiniz. edX, Coursera gibi kurs tamamladıktan sonra sertifika alma imkanı sunar.

Bu elbette kişisel tercihlere bağlıdır. Kurs seçenekleri, içerik kalitesi, fiyatlar ve kullanıcı derecelendirmeleri gibi faktörleri göz önünde bulundurarak hangi platformun size en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz. Diğer popüler online eğitim platformları arasında Udacity, Khan Academy, LinkedIn Learning ve Skillshare gibi platformlar da bulunmaktadır.

Geri
Üst Alt