Ev Dekorasyonunda En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 3 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

DiLRüba_

Sevenler Ağlarmış
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
49
22,771
83

İtibar Puanı:

Ev Dekorasyonunda En Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Arkadaşlar hep iç mimarlar yazmış: "ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalar nelerdir?" diye.. bizim aklımız yok mu? hepimiz evde yaşıyoruz diyorum ki herkes yaşadığı dekorasyon hatalarını yazsa ve bu yazılan yaşanılan bir dekorasyon olduğu için daha ilgi çeker diye düşünüyorum. Bilgi veya sevgi paylaşıldıkça büyüyor, o zaman marifetlerimizi veya hatalarımızı gösterebilir miyiz?

Zaman ayırıp gerçekten kişisel olarak ev dekorasyonunda yaptığı hataları yazanlara şimdiden teşekkür ediyorum!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gabriela

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
120
37,918
93

İtibar Puanı:

Yani ev dekorasyonunda en sık hatalar diye bahsediliyor ama kime göre neye göre :D Kimine göre güzel ve doğru oluyor kimisine göre de kötü ve yanlış oluyor dekorasyonlar :D Tabi bazı hatalar çok büyük ve kötü görüntüler oluşturabiliyor ama benim bahsettiğim küçük ufak tefek hatalar. Onlar artık bence zevk meselesi olduğunu düşünüyorum.

Ataköy Mobilya Takımları

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Ara 2019
4
817
78
Ataköy

İtibar Puanı:

Yani ev dekorasyonunda en sık hatalar diye bahsediliyor ama kime göre neye göre :D Kimine göre güzel ve doğru oluyor kimisine göre de kötü ve yanlış oluyor dekorasyonlar :D Tabi bazı hatalar çok büyük ve kötü görüntüler oluşturabiliyor ama benim bahsettiğim küçük ufak tefek hatalar. Onlar artık bence zevk meselesi olduğunu düşünüyorum.
🙏 🙏

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

Burada da ev dekorasyonunda yapılan hatalardan bahsedilmiş

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,361
113

İtibar Puanı:

Ev dekorasyonunda yapılan hatalar, genellikle estetik ve fonksiyonel açıdan memnuniyetsizliğe yol açabilir. İşte ev dekorasyonunda sıkça yapılan bazı hatalar:
  1. Renk Seçimi Hataları:
    • Renklerin kötü bir şekilde seçilmesi veya fazla renk kullanılması odanın karmaşık ve rahatsız edici görünmesine neden olabilir. Ayrıca, renklerin odaya uyum sağlamaması da bir hata olabilir.
  2. Mobilya Düzeni Hataları:
    • Mobilyaların odada uyumsuz bir şekilde yerleştirilmesi veya odanın boyutlarına uygun olmayan büyük mobilyaların seçilmesi hatalı bir düzenleme oluşturabilir.
  3. Fazla Dekorasyon:
    • Her köşenin aşırı dekoratif öğelerle doldurulması, odanın kalabalık ve dağınık görünmesine neden olabilir. Minimalizm genellikle daha etkili bir dekorasyon yaklaşımıdır.
  4. Duvar Renkleri ve Desenler:
    • Farklı renk ve desenlerin hatalı bir şekilde bir araya getirilmesi odanın dengesini bozabilir. Ayrıca, duvar kağıtları veya desenli duvarlar seçilirken dikkatli olunmalıdır.
  5. Işıksız Odalar:
    • Yetersiz aydınlatma kullanımı, odanın sıkıcı ve kasvetli görünmesine neden olabilir. Doğal ve yapay ışıkların dengeli bir şekilde kullanılması önemlidir.
  6. Ölçüsüz Halı Seçimi:
    • Odanın boyutlarına uygun olmayan veya mobilyaların üzerinde kayan bir halı seçimi, odanın dengesini bozabilir.
  7. Tema Karmaşası:
    • Bir tema seçilirken sadık kalınmaması ve farklı temaların bir araya getirilmesi odanın düzensiz ve karışık görünmesine neden olabilir.
  8. Duvar Sanatı ve Aksesuarları Yerleştirme:
    • Duvar sanatlarının veya aksesuarların rastgele bir şekilde yerleştirilmesi, odanın düzensiz ve dengesiz görünmesine yol açabilir.
  9. Eşya Biriktirme:
    • Gereksiz eşyaların biriktirilmesi, odanın dağınık ve boğucu bir hale gelmesine neden olabilir. İhtiyaç duyulmayan eşyaları temizlemek önemlidir.
  10. Fonksiyonel Olmayan Tasarımlar:
    • Estetik açıdan hoş görünen ancak pratik ve fonksiyonel olmayan tasarımlar, günlük yaşamı zorlaştırabilir.
  11. Eşya Boyutu Uyumsuzluğu:
    • Mobilya ve dekoratif eşyaların odanın boyutlarına uyum sağlamaması, odanın dengesini bozabilir.
  12. Kalitesiz Malzeme Seçimi:
    • Ucuz veya kalitesiz malzeme seçimi, uzun vadede sıkıntılara yol açabilir. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir.
  13. Eklektik Karışım Hataları:
    • Eklektik dekorasyon yaparken dikkatsizce farklı stilleri bir araya getirmek, karmaşık bir görüntü oluşturabilir.
Bu hatalardan kaçınmak için öncelikle odanın ihtiyaçlarını ve kullanımını düşünmek, renk ve desen seçimlerini dikkatlice yapmak ve fonksiyonelliği gözetmek önemlidir. Ayrıca, dekorasyonun kişisel zevklere ve yaşam tarzına uygun olması da önemli bir faktördür.

Geri
Üst Alt