Evlenirken Mobilya Ne Kadar Tutar

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 190 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    190

HuriyeDGN

Dostu olmayan insan, en zengin insandır.
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Eyl 2019
316
112,274
93

İtibar Puanı:

Evlenirken Mobilya Ne Kadar Tutar
Şuan evlenmek istesem bir evi komple halısından perdesine koltuğuna varana kadar tüm mobilyalarını almak istesem ne kadar tutar? Yatak odası, oturma odası ve Salon olacak şekilde nasıl bir fiyat çıkar ortaya. Gerçi ben almayacağım evleneceğim kişi alsın da ama yine de merak ettim fiyatları :D

Züleyha601

Dekorasyon Aşkı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Ağu 2019
252
84,344
93
29
İstanbul

İtibar Puanı:

Tamamen kişiden kişiye değişiklik gösterir bence. 50 bin TL ye hal olur 500 bin TL ye de hal olabilir. Ama bana soracak olursan orta kalitede komple evi döşemek bence 100 bin TL tutar gibime geliyor.

HuriyeDGN

Dostu olmayan insan, en zengin insandır.
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Eyl 2019
316
112,274
93

İtibar Puanı:

Evlenirken mobilya için harcanacak tutar, kişinin bütçesine, tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle, belirli bir rakam vermek doğru olmaz. Ancak, genel olarak evlilik için mobilya bütçesi, birkaç bin dolardan başlayarak daha yüksek tutarlara kadar çıkabilir.

Mobilya bütçesi belirlerken, öncelikle hangi mobilyalara ihtiyaç olduğunu belirlemek ve bu mobilyaların kaliteli olmasını sağlamak önemlidir. Yatak odası, koltuk takımı, yemek masası, sandalyeler, çocuk odası mobilyaları, dolaplar, raflar ve sehpa gibi mobilyalar için ayrı ayrı bütçeler belirleyebilirsiniz.

Mobilya alışverişi yaparken, kampanyaları takip etmek, indirimlerden yararlanmak ve fiyat karşılaştırmaları yapmak da faydalı olabilir. Ayrıca, taksitli ödeme seçenekleri de bütçenizi aşmadan mobilyalarınızı satın almanıza yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, evlilik için mobilya bütçesi, kişisel tercihlere, ihtiyaçlara ve bütçeye göre değişebilir. Ancak, mobilyaların kaliteli olması ve uzun ömürlü olması için yeterli bir bütçe ayırmak önemlidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melanie

Adayadayı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
215
79,892
93

İtibar Puanı:

Tamamen kişiden kişiye değişiklik gösterir bence. 50 bin TL ye hal olur 500 bin TL ye de hal olabilir. Ama bana soracak olursan orta kalitede komple evi döşemek bence 100 bin TL tutar gibime geliyor.
eh işte ortalama duruma bağlı değişir bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BaşakBilgiç

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
19 Ara 2019
57
18,505
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Arkadaşlarımız bence çok abartmışlar mobilya fiyatları hakkında fazla bilgileri yok herhalde ? Eğer gerçekten yeni evleniyorsanız o zaman 2+1 evde oturacaksınızdır herhalde eğer 2+1 bir dairede oturacaksanız ortalama olarak 30bin TL'ye bile tüm evin mobilyalarını alabilirsiniz ama eğer daha kaliteli daha lüks ürünler alacaksanız o zaman milyonlara kadar yolu var :D