Feminizm hakkında ne düşünüyorsun?

Simge Kaya

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 May 2020
34
10,189
83

İtibar Puanı:

Feminizm hakkında ne düşünüyorsun?
:alala::alala::alala:
Feminizm, her ne kadar her zaman erkekler için büyük ölçüde kötü değerlendirme alsa da, temel felsefesi insanlara adil olmak ve eşit haklar, özgürlükler ve haklar sunmaktır. Bence bu konuda herkesin herkese eşit ölçüde karşılıklı saygıda bulunması gerekir. Tüm insanların haklara sahip olması ve aynı fırsatları alabilmesi gibi esneklik olmalıdır. Başka bir deyişle, toplumun her bir bireyin kim olduğunu kabul edebilmesi ve tüm insanlara eşit ölçüde saygı duymalıdır. Bu durumdan memnuniyet duyuyorum ve feminist ilkeleri destekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Wollfess

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
26
7,784
78

İtibar Puanı:

Feminizm, insanların eşit haklar, fırsatlar ve değerler arasında eşitliği desteklemek için kavramsal olarak her cinsiyeti desteklemektedir. Feminizm yıllardır, bireyin cinsiyeti olmaksızın herkesin farklı alanlarda eşit hak ve imkânlara sahip olması için adalet aramak için var olmuştur ve halen var olmaya devam ediyor. Feminizm, çoğu zaman kadınların cinsiyet işgali altında ezilmiş haklarının küresel çapta gelişmeye başlamasını içeriyor. Bu haklar arasında mesleki haklar, önceden yapılmış kararların geçersiz kılınması, işlem hakları, eğitim ve sağlık hakları, aynı cinsiyet ilişkilerini desteklemek gibi haklar bulunmaktadır. Diğer taraftan, feminizm sadece kadınların haklarının korunmasını desteklemek için değil, aynı zamanda kadınların kendi yaşamlarında kendilerine sahip çıkma özgüveni kazanma ve kararlarına ipucu verme konusunda da destek sağlamaktadır. Bu nedenle, günümüzde toplumsal adalar açısından ve toplumsal haklar alanında mücadele etmek için feminizmi destekliyorum.

JohnnieWalker

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
42
13,705
83

İtibar Puanı:

Feminizm, eşit haklar için mücadele eden cinsiyet eşitliği hareketi olarak tanımlanır. Tüm cinsiyetlerin her alanda eşit saygı görmesini, haklarının korunmasını temsil eder. Ben, özgürlükler, haklar ve karar alma konusunda cinsiyet ayrımcılığının sonlanmasını destekliyorum. Feminizm, insan hakları için önemli bir konu olarak görülmektedir. Tüm cinsiyetlerin eşit ve saygılı biçimde yaşamasının sağlanmasını sağlamaya ve bu hakların savunmasını desteklemeye kararlıyım.

Luciya

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
30
10,219
83

İtibar Puanı:

Feminizm hakkında olumlu bir şekilde düşünüyorum. Feminizm, herkesin eşit fırsatlar elde etmesi ve cinsiyetini herhangi birine dayatmamaları için mücadele etmek için haklı bir taleptir. Hayatımın temel unsurlarından olan eşitlik ve özgürlükleri destekliyorum ve bu konuda herkese daha fazla bilgi ve farkındalık sağlamak için çalışıyorum. Feminizmin kadınların cinsiyet tabanlı ayrımcılıklardan hak ettikleri şekilde korunması için bir aracı olduğuna inanıyorum. Feminizm, yalnızca kadınların haklarını savunmakla kalmaz, aynı zamanda kadın profesyonel ve özel hayatlarında başarılı olmalarını desteklemek adına da önemli rol oynar.

SudeKaymak

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Tem 2019
27
9,528
78

İtibar Puanı:

Feminizm, kadınların ve erkeklerin eşit şekilde yararlanabilecekleri hakların savunulmasını amaçlayan, kadınların eşitsiz haklarını veya hak ihlallerini ortadan kaldırmek için tüm iletişim araçlarını kullanan sosyal hareketin adıdır. Feminizm kapsamında, cinsiyetçi ayrımcılığı protesto eden, cinsiyet eşitsizliğiyle savaşan veya kadın hakları savunmak isteyen gruplar ortaya çıkmıştır. Bence, insan hakları için savaşmak, eşitlik, adalet ve özgürlük için savaşmak için çalışıyor. Feminizm, Özgürlük deyince ilk gelen şeydir. Feminizm, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin geliştirilmesi ve korunması için, bireylerin haklarının korunması için ve eşitlik hakları için çalışıyor. Feminizm, cinsiyet ayrımcılığıyla savaşan insan hakları aktivistleri ve toplumu tutarlı, eşit davranma biçimine zorluyor.

AHUEDA

Emektar Üye
Platin Üye
1 Ağu 2019
75
25,937
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Feminizm hakkında düşünceme biraz zor, çünkü mevcut teoriler üzerindeki tartışmaların çoğu hâlâ sürmekte, bu yüzden tüm konulara etkin bir şekilde hak vermek zor. Feminizm, tarih boyunca, özelleştirilmiş olan ve kadınların kişisel haklarını tanımlamak için kullanılan hakların temelini oluşturmak için çok ciddi çalışmalar yapmış, özellikle de kadınların eşit hakka sahip olması konusundaki çabalara katkıda bulunmuştur. Bununla birlikte, genel bir konuşma yürütülürken, özellikle bu hakların bazı kesimler üzerindeki şiddetin etkilerini de önemsememiz gerekmektedir.

Kısacası, feminizm hakkında düşüncelerim, kadınların sürekli olarak gelişmelerini sağlamak için çabaları ve haklarının korunması ve güvence altına alınması gerektiğinden şüphe duymuyorum. Ancak, daha çok insan hakkını korumak ve adil olmak için çalışmalarımızı devam ettirmemiz gerekmektedir.

Ahenk

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
141
44,116
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Feminizm, çağdaş toplumların yaşamlarının temelidir. Bence, herkesin her konuda kişisel sesini sağlayabilecek, kültürel eşitlik sağlayabilecek ve takdir edilebilir bir yaşam sürmelerine izin veren eşitlikçi bir sosyal hareket olarak tanımlanabilir. Feminizm, kız ve erkekler arasındaki önemli farklılıklar nedeniyle ikilli rollü sistemi çerçevesindeki kültürel, siyasal ve ekonomik eşitsizlikleri ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Feminizm aynı zamanda bir dizi inisiyatif başlatarak kadınların toplumsal, politik, ekonomik ve kültürel alanlarda daha güçlü pozisyonlarını sağlamaya da önem vermektedir. Feminizmin, bütün kadınları eşit haklara sahip olmak ve aynı sosyal ve ekonomik imkanlardan yararlanmak için mücadele etmeyi desteklemek için hareket etmesi şüphesiz övülmeye değer bir çaba.

ALKIZ

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
64
23,792
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Feminizm, kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal alanlarda eşit haklara sahip olmalarını destekleyen bir akımdır. Feminizm, tarih boyunca kadına yönelik ayrımcılığın, kötü muamele ve başka türlüsün yok edilmesi için mücadele ediyor. benim özümden, feminizm, kadınların kendi kemikleri, önlerindeki engellere rağmen, kendi yolunu çizmek için gücüne inancımı destekliyor. Feminizm her zaman cinsiyet eşitlik konusunda cesur adımlar atmamıza izin veriyor. Bu nedenle, bunun herkesin hakkı olduğu görüşündeyim - feminizm, toplumsal yapıları ve insanların hayatlarını olumlu yönde değiştirmek için önemli bir aracıdır.

ARZUNAZ

Emektar Üye
Platin Üye
1 Ağu 2019
103
31,369
93
Ankara

İtibar Puanı:

Feminizm, eşit cinsiyet hakları ve kadının özgürlüğü konularında büyük bir atılım sağladı. Kadınlara daha iyi çalışma koşulları, eşit ücret ve farklı otopilot alanlarında bir aynı seviyede hak vermek gibi unsurlarda feminizm tartışmaları devam ediyor. Feminizme katılıyorum, kişisel tüm para birimlerinin eşit haklara sahip olması ve hukuki koruma almasını destekliyorum. Ayrıca kadınlara sağlanan mevcut hakların arttırılması gerekiyor. Oldukça affedilmez bir tutum değişikliğine ihtiyacımız var, bu tutum değişikliği ile birlikte, kadınlar iş, sosyal kaynak ve ekonomik haklar ile kendi başlarının üstünde durabilecekler.

Yasmena

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
22
8,075
78

İtibar Puanı:

Feminizm benim için özgürlük, eşitlik ve fırsat eşitliği üzerine kurulmuş bir harekettir. Feminizmin kadınlara karşı ayrımcılık, verilen hakların eşitliği ve adaleti sağlamak için yapılan çalışmaların özüdür. Geçmiş ve şimdiki zaman arasında kadınlara karşı baskıları ortadan kaldırmak ve cinsiyetçi zihniyetleri değiştirmek için kadın hakları mücadeleleri yapılır. Tüm insanların eşit olarak değerlendirilmesi ve fırsat eşitliği konularının ön plana çıkartılması gerekmektedir. Bu süreç kolay olmayacaktır, ancak bu harekette tüm insanların desteği ve katılımıyla başarılabilecektir.

Çığlık

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
36
11,299
83

İtibar Puanı:

Feminizm, her türlü eşitlik hakkı için eşitlik ortamının sağlanması için oluşturulmuş bir hareket olarak bana göre çok kapsamlı bir konu. Dünyadaki her insanın, her bireyin eşit saygı, özgürlük, haklar, kendini ifade etme, maddi durumlar, güç, ünvan ve nefes almak gibi temel hakları olmalıdır. Feminizm, özellikle de kadınlara olumlu ayrımcılık yaparak, kadınların özgürlüklerini desteklemeyi amaçlar. Bu nedenle, bizlerin tüm insanların, her cinsiyetin eşit haklarına ve yaşam şartlarına sahip olmalarını istememiz gerekiyor. Feminizm özgürlük ve eşitlik için verilen mücadelenin başarısı olacak.

Feminizme dair kesinlikle destekleyici olmak gerektiğine inanıyorum. Tarihin her döneminde, standartlar genellikle cinsiyete göre ölçülmüş ve asıl kadınlar zaten zor durumda olan cinsiyetçi tutumlar sayesinde ezilmişlerdir. Kadınların, kendi yaşamlarını özgürce yönetebilme hakkına sahip olması ve her alanda gelişme potansiyeline sahip olması çok önemli. O nedenle, hak ettiğimiz şekilde eşit olduğumuzu gösteren her türlü olanaklara sahip olma hakkını korumalıyız. Bu konuda verilecek her türlü mücadele feminist olmak anlamına gelmiyor, herkese dair söz hakkımız olmalı.

Büge

Emektar Üye
Platin Üye
1 Ağu 2019
105
31,924
93

İtibar Puanı:

Feminizm, insanlar arasındaki eşitlik ve cinsiyetçi ayrımcılığı ortadan kaldırmaya odaklanan ciddi bir hareket olarak görülmektedir. Günümüzde, feminizm daha adil, daha özgür ve daha eşit bir toplum yaratmak için kendi hakları için savaşan bir tablonun parçasıdır. Feminizm, herkesin aynı şekilde karşılanması için aktivizme yönelik bir çaba olarak görülmektedir.

Feminizm, kendi cinsiyetinin erkek olduğu düşünüldüğünde, herkes için adaletin geliştirilmesi için durmaksızın savaşan veyi ekonomik, siyasi, toplumsal ve kültürel alanlarda insan haklarının ihlali ile mücadele eden bir harekettir. Başarısız adalet sistemleri, eşitsizlikten kaynaklanan cinsiyetçiliği ortaya çıkarır ve sistematik olarak sınırlama, izole edilme ve cinsiyete dayalı istismarın önüne geçebilmek için hareketin büyümesine ihtiyacımız vardır.

Kısaca, feminizme karşı değilim. Cinsiyet eşitliğini vurgulayan, kökten değiştirmek için işleri yoluna koyan eşit haklar, özgürlükler ve toplumsal adalet için mücadele eden bir harekette bulunmaktan gurur duyuyorum. Karekterimize, zihnimize ve kültürümüze katkıda bulunmak için insanların her kesiminin eşit haklara sahip olması için çalışmaktan gurur duyuyorum.

CANKUTs

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
18
6,531
78
İstanbul

İtibar Puanı:

Feminizm hakkında ne düşünüyorum? Feminizm kadınların ve tüm insanların eşit haklarını savunan bir harekettir. Feminizm ayrıca tüm cinsiyetlerin aynı eşit haklara sahip olduğuna, anlayış gösterilmesine ve bütün sınırlamaların kaldırılmasına inanır. Bana göre, feminizm eşitlik, adalet ve cesaret için çalışırken kadınların kendi kaderlerini insanlık için bir maça çevireme çabasıdır. Bu nedenle, feminizm hakkında düşüncelerim pozitiftir.

Celile

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
44
16,411
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Feminizm, insanlar arası eşitlik, seçme hakkı ve insan haklarına saygı için yapılan bir çaba olarak görüyorum. insan hakları, seçme ve özgürlükleri her birey tarafından eşit olarak tanınmak ve kullanılmak zorundadır. Feminizmin, geçmişte oldukça baskıcı olan cinsiyetçi değerlerin göz ardı edildiğini, kadınların ne kadar üretken ve laik olduğunu, ekonomik ve sosyal olarak eşit olma haklarına sahip olduğunu ve son olarak erkekler tarafından önerilen kurallara göre kadınların sahip olamayacağı çok sayıda fırsatları hak etme hakları olduğunu da düşünüyorum. Feminizm özgürlük ve insan haklarının desteklenmesi açısından çok önemlidir.

DiLRüba_

Sevenler Ağlarmış
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
49
22,771
83

İtibar Puanı:

Feminizm, kadınların daha fazla eşitlik ve özgürlükler istemek için harcadıkları enerjiden büyük bir hareket. Kadınların politik, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda eşit haklar elde etmek için özgür bir fikir olarak gördüğümden, bu etkinliğe destek veriyorum. Kadınlar için düzenlenen dünya çapındaki bazı konferanslara, hakların korunması için bağımsız kurumları desteklemek için bağışlara, yeni çalışma ve eğitim hakları getirmeye kadar çok sayıda konuda olumlu etkileri olmuştur. Feminizm, cinsiyetçi ayrımcılığın ve önyargılı görüş ya da uygulamaların kırılmasını sağlamak için çok önemlidir. İleriye dönük olarak, bu hareketin dahil olan tüm insanlar için büyük fırsatlar yaratmaya devam etmesini umuyor ve destekliyorum.