Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Sorularınızı Cevaplamaya Hazırız.

Bey Azura

Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri

ÖyküBolat

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
22 Eyl 2019
38
4,659
83

İtibar Puanı:

Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi.jpg

Beyazdan vazgeçemiyorum ve açık tonları kullanmayı seviyorum diyorsanız ya da daha aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yaşam alanlarınızda küçük dokunuşlar ve doğru mobilyalarla hayal ettiğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.

ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi1.jpg


Beyaz ve krem tonlarında seçeceğiniz mobilyalar ile huzuru ve ferahlığı evlerinize taşıyabilir, aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi2.jpg


Daha Geniş ve Aydınlık Bir Alanda Huzuru Evlerinize Getirin
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi3.jpg

Özellikle yaşam alanınızın olduğundan daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlamak için açık renk mobilyaları tercih edebilirsiniz.


Beyaz Mobilya ve Ahşabın Doğallığı İle Muhteşem Bir Uyum Yakalayın
Açık renk koltuklarınızı, ahşap mobilyalar ile tamamladığınızda beyaz ve ahşabın doğallığının müthiş uyumuna şahit olabilir, şıklığınızı mermer masa ile tamamlayarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi4.jpeg


Yaşam Alanlarınıza Işık ve Pırıltı Katın
Tercihiniz modern, sade bir masadan yana ise dekorasyonda kullanacağınız şık bir aydınlatıcı ya da tabloyla zarif ve minimalist bir şıklık yakalayabilirsiniz.
Dekorasyonda kullanacağınız aynalar ile yaşam alanlarınızın şıklık derecesini artırırken, eğer metrekare açısından küçük ya da yükseklik açısından basık bir eviniz varsa, evinizi daha ferah ve aydınlık hale getirmek için en aynaların şıklığından ve pırıltısından yararlanabilirsiniz.
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi5.jpg


Yoğunluktan ve Kalabalıktan Kaçının
Açık raflar ve depolama alanları, eşya ve aksesuarların düzenli görünmesi için oldukça ideal bir seçenek olsa da, açık rafların içindeki eşyalar yaşam alanlarının daha kalabalık ve dolayısıyla daha karanlık ve basık görünmesine neden olur. Bu yüzden de kısıtlı bir alana sahip olan odalar için kapalı dolap ve çekmecelerle her zaman daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.
DekupeStyle-70.jpg


Sadeliğin Zarafetini Dekorasyonunuza Yansıtın
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi6.jpg

Salonunuzda yer vereceğiniz koltuk, halı, perde, duvar kağıdı ve aksesuar gibi seçimlerinizde kullanacağınız açık tonlar ve dengeyle oluşturulmuş renk geçişleri ile bir bütünlük sağlayabilir, sadeliğin zarafetini dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Halı Seçerken Açık Renkler Tercih Edin, Odanızı Daha Geniş Gösterin

Odanızın zemini için halı ya da kilim seçerken zeminin içerideki ışığı yansıtan bir unsur olduğu için açık renkleri tercih edebilir, halınızda krem ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.
Açık renk halılar bulundukları ortamı daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Halı seçimlerinizde açık tonlar kullanarak düşük metrekareye sahip odalarınızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz.
Kaynak: @Lazzoni

 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

SinemBahsude

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
160
19,801
93
izmir

İtibar Puanı:

Evde dekorasyonlarında ferah ve huzurlu bir ortam için daima açık renk kullanmayı tercih ediyorum bunun haricinde resimdeki Dekarasyon örneklerini çok sevdim teşekkür ediyorum
 

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
137
19,955
93

İtibar Puanı:

Öykü hanım çok teşekkür ediyoruz bizimle böyle bir paylaşımı paylaştığınız için resimdeki dekorasyon örnekleri gerçekten bir harika bu sizin de zevkli ve tatlı bir insan olduğunuzun göstergesi olsa gerek paylaşımlarınızın devamını diliyorum çok teşekkür ediyorum
 

ALKIZ

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
59
9,939
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Örnekteki dekorasyon örnekleri oldukça güzel ben de açıkta onları seviyorum ancak açık tonlar kullandığımız zaman biraz kiri belli ediyor o sebeple biraz daha kahverengi giden tonlar daha uygun olacağını düşünüyorum bunun haricinde Öykü hanım paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum
 
Üst