Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 149 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    149

ÖyküBolat

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Eyl 2019
40
12,703
83

İtibar Puanı:

Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi.jpg

Beyazdan vazgeçemiyorum ve açık tonları kullanmayı seviyorum diyorsanız ya da daha aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yaşam alanlarınızda küçük dokunuşlar ve doğru mobilyalarla hayal ettiğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.

ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi1.jpg

Beyaz ve krem tonlarında seçeceğiniz mobilyalar ile huzuru ve ferahlığı evlerinize taşıyabilir, aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi2.jpg

Daha Geniş ve Aydınlık Bir Alanda Huzuru Evlerinize Getirin
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi3.jpg

Özellikle yaşam alanınızın olduğundan daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlamak için açık renk mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Beyaz Mobilya ve Ahşabın Doğallığı İle Muhteşem Bir Uyum Yakalayın
Açık renk koltuklarınızı, ahşap mobilyalar ile tamamladığınızda beyaz ve ahşabın doğallığının müthiş uyumuna şahit olabilir, şıklığınızı mermer masa ile tamamlayarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi4.jpeg

Yaşam Alanlarınıza Işık ve Pırıltı Katın
Tercihiniz modern, sade bir masadan yana ise dekorasyonda kullanacağınız şık bir aydınlatıcı ya da tabloyla zarif ve minimalist bir şıklık yakalayabilirsiniz.
Dekorasyonda kullanacağınız aynalar ile yaşam alanlarınızın şıklık derecesini artırırken, eğer metrekare açısından küçük ya da yükseklik açısından basık bir eviniz varsa, evinizi daha ferah ve aydınlık hale getirmek için en aynaların şıklığından ve pırıltısından yararlanabilirsiniz.
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi5.jpg

Yoğunluktan ve Kalabalıktan Kaçının
Açık raflar ve depolama alanları, eşya ve aksesuarların düzenli görünmesi için oldukça ideal bir seçenek olsa da, açık rafların içindeki eşyalar yaşam alanlarının daha kalabalık ve dolayısıyla daha karanlık ve basık görünmesine neden olur. Bu yüzden de kısıtlı bir alana sahip olan odalar için kapalı dolap ve çekmecelerle her zaman daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.
DekupeStyle-70.jpg

Sadeliğin Zarafetini Dekorasyonunuza Yansıtın
ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi6.jpg

Salonunuzda yer vereceğiniz koltuk, halı, perde, duvar kağıdı ve aksesuar gibi seçimlerinizde kullanacağınız açık tonlar ve dengeyle oluşturulmuş renk geçişleri ile bir bütünlük sağlayabilir, sadeliğin zarafetini dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Halı Seçerken Açık Renkler Tercih Edin, Odanızı Daha Geniş Gösterin

Odanızın zemini için halı ya da kilim seçerken zeminin içerideki ışığı yansıtan bir unsur olduğu için açık renkleri tercih edebilir, halınızda krem ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.
Açık renk halılar bulundukları ortamı daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Halı seçimlerinizde açık tonlar kullanarak düşük metrekareye sahip odalarınızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi7.jpg

Kaynak: @Lazzoni

Ekli dosyalar

• ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi3.jpg
    ferah_aydinlik_evler_icin_dekorasyon_onerisi3.jpg
    46.5 KB · Görüntüleme: 182
Son düzenleme:

MeRaLc

Merhaba Dünya
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
207
81,098
93

İtibar Puanı:

Ferah ve aydınlık bir ev için aşağıdaki dekorasyon önerileri faydalı olabilir:
  1. Renk seçimi: Ferah ve aydınlık bir ev için açık ve pastel renkler tercih edebilirsiniz. Beyaz, krem, bej, mavi ve yeşil tonları gibi renkler evinizin daha ferah görünmesini sağlayacaktır.
  2. Doğal ışık: Evde doğal ışığı artırmak için perdelerinizi açık bırakabilir ve pencere önlerini açık tutabilirsiniz. Aynı zamanda, pencere önlerine açılır perdeler veya jaluziler takarak da doğal ışığı kontrol altında tutabilirsiniz.
  3. Aynalar: Aynalar, evinizi daha aydınlık ve geniş göstermek için harika bir araçtır. Büyük boyutlu aynaları stratejik olarak yerleştirerek, odalarınızın daha büyük ve daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.
  4. Minimalizm: Minimalist dekorasyon, ferah ve açık bir ev yaratmanın harika bir yoludur. Eşyaları mümkün olduğunca azaltarak, evinizi daha ferah ve düzenli hale getirebilirsiniz.
  5. Açık alanlar: Evde açık alanlar yaratmak için mobilyaları doğru şekilde yerleştirebilirsiniz. Örneğin, büyük mobilyaları duvarlara yakın yerleştirmek yerine, açık alanlarda kullanabilirsiniz.
  6. Bitkiler: Bitkiler evinize doğal bir ferahlık ve renk katabilirler. Çok fazla bakım gerektirmeyen bitkiler, evinizi daha ferah ve aydınlık hale getirebilir.
  7. Aydınlatma: Aydınlatma, evinize ferahlık ve aydınlık kazandırmanın önemli bir yolu. Doğal ışıkla birlikte, uygun aydınlatma seçenekleri kullanarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Aydınlatma için tercihinizi beyaz veya doğal ışık veren lambalardan yana kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki önerileri kullanarak, evinizi daha ferah ve aydınlık bir hale getirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SinemBahsude

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
182
63,706
93
izmir

İtibar Puanı:

Evde dekorasyonlarında ferah ve huzurlu bir ortam için daima açık renk kullanmayı tercih ediyorum bunun haricinde resimdeki Dekarasyon örneklerini çok sevdim teşekkür ediyorum

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
242
81,049
93

İtibar Puanı:

Öykü hanım çok teşekkür ediyoruz bizimle böyle bir paylaşımı paylaştığınız için resimdeki dekorasyon örnekleri gerçekten bir harika bu sizin de zevkli ve tatlı bir insan olduğunuzun göstergesi olsa gerek paylaşımlarınızın devamını diliyorum çok teşekkür ediyorum

ALKIZ

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
64
23,792
83
İstanbul

İtibar Puanı:

Örnekteki dekorasyon örnekleri oldukça güzel ben de açıkta onları seviyorum ancak açık tonlar kullandığımız zaman biraz kiri belli ediyor o sebeple biraz daha kahverengi giden tonlar daha uygun olacağını düşünüyorum bunun haricinde Öykü hanım paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum

Geri
Üst Alt