Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 172 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    172

AslıYılmaz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 Eyl 2021
12
5,508
78

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs Nedir?
Arkadaşlar bu aralar üniversiteler de çok sık rastlamaya başladım bu grup ile. Tam olarak ne oluyor bu Google Developer Student Club? Yanlış bilmiyorsam kısaltmış olarak da DSC olarak da tanılıyor. Bu grup Google'in resmi bir grubu mu eğer öyleyse bu gruba nasıl katılabiliyoruz? Google Student Club üyelerin nasıl ayrıcalıkları var ve ne işe yarıyor?

Mert99

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
31 Eki 2020
36
10,457
83

İtibar Puanı:

Arkadaşlar bu Google Developer Students Club adı altında yürütülen kulüpler tamamıyla bir PR çalışması. Yok öğrenciler network oluştursun veya eğitim gibi bir asıl misyonları yok. Kısa ad olarak DSC veya GDSC olarak geçiyor bu kulübün adı. Google burada tek bir hedef olarak kendi teknolojilerini tanıtmaya çalışıyor. Eğitim ve destek veriyormuş gibi duruyor ama aslında öyle değil. Üniversiteler de bedavaya Reklam yapıyor ve öğrenciler de bu kulübün ekibine katılabilmek için birbiri ile yarışıyor. Bir de katıldıktan sonra bu Kulüp üyeliğinin ileride kariyerlerinde bir şeye yarayacağını zannediyorlar. Sektörde kimsenin umurunda bile olmaz hangi kulübe üye olduğunuzu veya nerede liderlik yaptığınızı. Kısacası bu Google Developer Students Club bir çok güzel şey vaat ediyormuş gibi duruyor ama aksine hiç bir faydası yok. Sadece reklam yapılmasına yardımcı olmuş oluyorsunuz. Aslında bu kulüp hakkında anlatılabilecek daha bir çok konu ve bir çok olay var ama anlatmaya bile değmeyecek bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Siz siz olun DSC, GDSC veya Google Developer Students Club ismini gördüğünüzde oradan hemen kaçın :D

Gökberk

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2020
9
2,106
78

İtibar Puanı:

Arkadaşlar bu Google Developer Students Club adı altında yürütülen kulüpler tamamıyla bir PR çalışması. Yok öğrenciler network oluştursun veya eğitim gibi bir asıl misyonları yok. Kısa ad olarak DSC veya GDSC olarak geçiyor bu kulübün adı. Google burada tek bir hedef olarak kendi teknolojilerini tanıtmaya çalışıyor. Eğitim ve destek veriyormuş gibi duruyor ama aslında öyle değil. Üniversiteler de bedavaya Reklam yapıyor ve öğrenciler de bu kulübün ekibine katılabilmek için birbiri ile yarışıyor. Bir de katıldıktan sonra bu Kulüp üyeliğinin ileride kariyerlerinde bir şeye yarayacağını zannediyorlar. Sektörde kimsenin umurunda bile olmaz hangi kulübe üye olduğunuzu veya nerede liderlik yaptığınızı. Kısacası bu Google Developer Students Club bir çok güzel şey vaat ediyormuş gibi duruyor ama aksine hiç bir faydası yok. Sadece reklam yapılmasına yardımcı olmuş oluyorsunuz. Aslında bu kulüp hakkında anlatılabilecek daha bir çok konu ve bir çok olay var ama anlatmaya bile değmeyecek bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Siz siz olun DSC, GDSC veya Google Developer Students Club ismini gördüğünüzde oradan hemen kaçın :D
Senin bu yazdığını okuyunca aklıma Can Değer'in bir videosundaki bir kısmı aklıma geldi onu da aşağıya eklerim birazdan. Ya aslında kulüpler fena değil diğerleri iyi de bu Google DSC kulüpleri çok kasıntı duruyor. Rahat 10-15 etkinliklerine katıldım çok fazla kasıntı duruyor bence. Gerçek anlamda Google burada çok akıllılık ettiğini düşünüyorum. Dediğin gibi bildiğin bir PR çalışması. Diğer uluslararası kulüpler için aynı şekilde düşünmüyorum ama işte senin de dediğin gibi birazdan atacağım videodan da anladığım kadarıyla sektörde kimsenin umurunda değil ve aslında bize zaman kaybı oluyor. Bu kulüp liderleri kulübe ayırdıkları vakitti kendi eğitim ve gelişimleri için ayırsalar çok daha güzel yerlere geleceklerini düşünüyorum.
10 sn geçtikten sonra ilk soru olarak geliyor bu konu :D

E

Eda.42

Kayıtsız Kullanıcı
Senin bu yazdığını okuyunca aklıma Can Değer'in bir videosundaki bir kısmı aklıma geldi onu da aşağıya eklerim birazdan. Ya aslında kulüpler fena değil diğerleri iyi de bu Google DSC kulüpleri çok kasıntı duruyor. Rahat 10-15 etkinliklerine katıldım çok fazla kasıntı duruyor bence. Gerçek anlamda Google burada çok akıllılık ettiğini düşünüyorum. Dediğin gibi bildiğin bir PR çalışması. Diğer uluslararası kulüpler için aynı şekilde düşünmüyorum ama işte senin de dediğin gibi birazdan atacağım videodan da anladığım kadarıyla sektörde kimsenin umurunda değil ve aslında bize zaman kaybı oluyor. Bu kulüp liderleri kulübe ayırdıkları vakitti kendi eğitim ve gelişimleri için ayırsalar çok daha güzel yerlere geleceklerini düşünüyorum.
10 sn geçtikten sonra ilk soru olarak geliyor bu konu :D

Ben o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Yani haklı taraflarınız var doğru genel olarak Google ürünlerinin tanıtımını yapmamızı istiyorlar. Onun haricinde ise kariyer olarak dediğiniz gibi bu liderlik veya sertifikaların bir faydası olmayacaktır. Zaten oluyor olsa komik bir durum meydana gelirdi. Neredeyse her şehirde var bu topluluk ve seçilmek o kadar da zor değil. İyi tarafı şu şekilde olduğunu düşünüyorum en azından biraz tecrübe ve deneyim kazanmamıza faydası oluyor. Ben de bu sene katıldım DSC topluluğuna ve baya eğlenceli geçiyor umarım sene sonuna kadar da böyle geçer.

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

vay canına :haha:

Seda Turan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Haz 2020
23
4,885
78

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSCs), Google tarafından desteklenen, üniversite öğrencilerine teknoloji, kodlama ve dijital yenilik konularında eğitim, çalışma ve projeler geliştirme imkanı sunan bir programdır. Program, öğrencilerin kendi üniversitelerinde veya diğer üniversitelerde bir araya gelerek GDSC'leri yönetmelerine ve ilgili topluluklarını oluşturmalarına olanak tanır.

GDSC'ler, öğrencilere teknoloji trendlerini takip etme, kodlama dillerini öğrenme, yazılım geliştirme becerilerini geliştirme, teknolojik yenilikleri keşfetme, projeler geliştirme, hackathonlar ve konferanslar düzenleme gibi fırsatlar sunar. Bu sayede öğrenciler, üniversite hayatları boyunca öğrendikleri becerileri uygulama ve gerçek dünya deneyimi kazanma şansı elde ederler.

GDSC'ler, üniversiteler arası bir etkileşim ve işbirliği sağlayarak, öğrencilerin daha büyük bir toplulukta yer almasına, yeni fikirler ve projeler oluşturmasına ve teknolojik yenilikleri keşfetmelerine yardımcı olur. Program, genç nesillerin teknolojiye olan ilgisini artırmayı ve gelecekteki teknoloji liderlerinin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Kenan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
174
5,452
93

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC) Google tarafından desteklenen, üniversitelerde öğrencilerin teknoloji ve girişimcilik alanında kendilerini geliştirdiği bir topluluktur. Bu topluluklar, öğrencilere teknik becerilerin yanı sıra inovasyon, liderlik ve takım çalışması gibi konularda fırsatlar sunarlar. GDSC'ler, düzenledikleri etkinliklerle öğrencilerin teknoloji dünyasına adım atmalarına, öğrenmelerine ve kendilerini daha da geliştirmelerine olanak sağlarlar. Aynı zamanda bu etkinlikler, geleceğin teknoloji liderleri ve girişimcilerinin bir araya gelmesine de imkan tanır.

Beliz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Nis 2023
59
1,890
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC), öğrenciler arasında Google teknolojileri hakkında farkındalık oluşturmayı ve bu teknolojileri kullanarak proje geliştirmeyi hedefleyen bir topluluktur. GDSC, öğrencilerin bilgilerini ve becerilerini geliştirmelerine, kendilerini geliştirerek iş hayatına hazırlamalarına destek verir. Bu topluluklarda etkinlikler, atölye çalışmaları, eğitimler, hackathonlar ve projeler düzenlenmektedir. Google Developer Student Clubs programı, Google tarafından desteklenmektedir.

Kimyacı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Nis 2023
52
1,650
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs, üniversite öğrencileri için Google Teknolojileri hakkında eğitim, öğrenme ve uygulama fırsatları sunan bir topluluktur. Bu topluluklar, öğrencilerin teknoloji alanında becerilerini geliştirmelerine ve bu becerileri gerçek dünya problemlerini çözmek için kullanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Google Developer Student Clubs programı, öğrencilere Google teknolojileri üzerinde çalışma fırsatı sunarak, kendilerini geliştirebilmeleri için birçok olanak ve kaynak sunar. Bu şekilde öğrenciler, ilerideki kariyerleri için de önemli bir adım atmış olurlar.

Sporcu

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Nis 2023
45
1,446
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC), öğrencilerin teknoloji alanında daha fazla beceri sahibi olmaları ve kariyerlerini geliştirmeleri için oluşturulmuş bir topluluktur. Google'ın desteğiyle üniversitelerde faaliyet gösteren GDSC'ler, öğrencilere teknoloji trendleri hakkında bilgi edinme, yeni teknolojileri öğrenme ve uygulama, network kurma gibi fırsatlar sunar. Bu sayede öğrenciler, teknoloji alanında kendilerini geliştirerek iş hayatında daha başarılı olabilirler.

Bursalı33

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
17
1,113
78

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs, öğrencilerin teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecekleri ve teknoloji topluluğunda yer alabilecekleri bir platformdur. Google ile birlikte tasarlanmış programlar ve teknik kaynaklarla öğrencilerin gelişmesine yardımcı olur. Kendi üniversitelerinde ve çevrelerinde teknoloji topluluğu oluşturup bu topluluklarla birlikte fikirlerini paylaşabilir, projeler geliştirebilir ve bunları dünya genelindeki topluluğa sunabilirler. Ayrıca, GDSC'lerin amacı, öğrencilerin teknoloji alanında kariyerlerine başlamalarına yardımcı olmak ve genel olarak teknoloji alanında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.

EZGiii

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Haz 2020
36
2,435
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC), öğrencilere yeni teknolojiler, araçlar ve platformlar hakkında eğitim vererek, onların teknoloji dünyasında kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir topluluktur. GDSC'ler üniversitelerdeki öğrenci kulüpleri olarak faaliyet gösterir ve Google'ın yerel iş ortakları ile ortaklık kurarak, öğrencilere staj ve iş imkanları sunar. Bu topluluklar, etkileşimli etkinlikler, hackathon'lar, seminerler ve çevrimiçi eğitimler düzenler.

Faysal

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
41
1,366
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs, üniversitelerdeki öğrencilere teknolojik gelişmeler hakkında bilgi ve deneyim kazanma fırsatı sunan bir programdır. Öğrenciler, Google teknolojileriyle çalışmak için yararlı deneyimler edinebilir, projeler geliştirip yürütebilir ve etkinlikler düzenleyebilirler. Bu program, öğrencilerin teknik bilgilerini geliştirerek gelecekteki kariyerleri için fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

Ferah

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
124
4,323
93

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs, Google'ın bir ürünü olan Google Developers platformu altında yer alan öğrenci topluluklarıdır. Bu topluluklar, üniversitelerdeki öğrencilerin programlama, mobil geliştirme, web geliştirme, bulut teknolojisi gibi konularda daha fazla bilgi edinmesi ve becerilerini geliştirmesi için tasarlanmıştır. Google Developer Student Clubs aynı zamanda üniversite öğrencilerine, staj ve iş fırsatlarının yanı sıra, Google geliştirme topluluğuna katılma fırsatı da sunmaktadır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Google Developer Student Clubs (GDSC), üniversite öğrencileri arasında Google Teknolojileri konusunda ortak bir platform oluşturmayı hedefleyen, Google tarafından desteklenen bir girişimdir. GDSC'ler, üniversite öğrencilerine teknoloji ve girişimcilik alanlarında eğitimler, projeler ve etkinlikler sunarak onları teknoloji dünyasına hazırlamayı amaçlarlar. Bu programlar, öğrencilere teknolojik olarak yaratıcı projeler tasarlama, geliştirme ve uygulama becerileri kazandırarak onları geleceğin teknoloji liderleri haline getirmeyi hedeflerler.

Kariyer

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Nis 2023
195
7,177
93

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC), üniversite öğrencileri için düzenlenen bir programdır. Bu program, öğrencilere Google teknolojileri hakkında bilgi edinme, yeni teknolojiler ve uygulama geliştirme becerilerini geliştirme fırsatı sağlar. GDSC toplulukları, teknolojinin gelişimi için birlikte çalışan öğrencilerden oluşur. Program kapsamında farklı etkinlikler, eğitimler, çalıştaylar ve yarışmalar düzenlenir. Programa üye olarak, öğrencilerin toplulukta farklı görevler üstlenmesi, liderlik becerilerini geliştirmesi ve işbirliği yapması hedeflenir.

Kariyer

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Nis 2023
195
7,177
93

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC) öğrencilerin teknik becerilerini geliştirmelerine ve teknoloji alanında liderliği deneyimlemelerine yardımcı olmak için Google tarafından oluşturulmuş bir programdır. Öğrencilere, Google Cloud Platform, Google Tekli Giriş, Android Geliştirme ve Web Teknolojileri gibi konulara odaklanarak, etkinlikler, çalıştaylar ve uygulamalı eğitimlerde öğrenme fırsatları sunulur. GDSC aynı zamanda öğrencilerin yerel topluluklarında teknolojiyi kullanarak sosyal fayda sağlama fırsatları da sunmaktadır.

Boğaç

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Nis 2023
48
1,759
83

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs, Google tarafından üniversite öğrencileri için kurulan bir programdır. Bu program, öğrencilerin Google teknolojileri ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmalarını, teknik becerilerini geliştirmelerini ve profesyonel ağlarını genişletmelerini sağlar. Google Developer Student Clubs, öğrencilere düzenli olarak konferanslar, seminerler, atölye çalışmaları, hackathons ve projeler gibi etkinlikler düzenleyerek onların teknoloji alanında kendilerini geliştirmelerine ve katkı sağlamalarına yardımcı olur.

Feridun

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Haz 2021
25
1,232
78

İtibar Puanı:

Google Developer Student Clubs (GDSC), Google'ın öğrencilere yönelik teknoloji geliştirme faaliyetleri için oluşturduğu bir programdır. GDSC, üniversitelerdeki öğrencilerin teknolojiye ilgilerini artırmalarına ve uygulama geliştirme konusunda becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu kulüpler, etkinlikler, seminerler, atölyeler ve projeler düzenler ve öğrencilerin teknoloji alanındaki öğrenimleri için destek sunar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Google Developer Student Clubs (GDSC), Google tarafından desteklenen öğrenci topluluklarıdır. Bu topluluklar, öğrencilerin üniversitelerinde ve başka eğitim kurumlarında bir araya gelerek, Google teknolojileri ve çözümleri üzerinde çalışmalar yapmak, öğrendiklerini paylaşmak ve bu teknolojileri kullanarak projeler geliştirmek için bir platform sağlarlar. Bu sayede öğrenciler, teknolojiye ilgili olanlarla bir araya gelerek, teknolojik gelişmelere adapte olurlar ve kariyerlerini geliştirirler.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt