Kabartma tozu ile diş beyazlatma

Pelin 

Emektar Üye
Platin Üye
13 Ocak 2020
28
8,688
78

İtibar Puanı:

Kabartma tozu ile diş beyazlatma

Kabartma tozu ile diş beyazlatma yapanlar var mı? benim bir sorunum var kabartma tozunu diş fırçasına sürdüğümde diş fırçasını çöpe atmak zorunda kalıyorum. Diş beyazlatmak için başka bir önerisi olan var mı? günde 3 kere dişlerimi fırçalıyorum. kahve çay sigara olduğunda dişlerimin arka tarafı çok kötü siyahlıyor ne yapmam lazım?

Elyam

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
93
35,312
83

İtibar Puanı:

Öyle kabartma tozunu alıp direkt fırçalamaman gerek zaten öyle olmaz. Ben iki tane yöntem biliyorum karbonat ile diş beyazlatmak için ikisini de anlatayım ben sen ikisini de deneyip beğendiğini uygularsın :)

1. Yöntem:
1 çay kaşığı karbonat
1/4 çay kaşığı kaya tuzu
ve çok az miktarda elma sirkesi

Karbonat ve kaya tuzunu karıştırdıktan sonra üzerine çok az miktarda sirke ekliyorsun zaten kıvamı böyle sıvı olmaması lazım eğer sıvı olduysa çok fazla katmışsındır eğer fazla katarsan aynı oran miktarında karbonat ve tuz ekleyerek katı hale getirebilirsin.

2. Yöntem:
1 çay kaşıgı karbonat
5-6 damla limon

Karıştırıp dış fırçasına uygulayıp kullanabilirsin.

Not: Karbonat ile diş firçalamayı mümkün olduğunca az yapmaya çalışın yapacaksanız da en fazla haftada bir kere yapın yani bana soracak olursanız 2 haftada bir yeterli olacaktır. Eğer çok kötü ise dişlerinizin durumu ilk 2-3 tane seansı bir gün arayla yapın sonra da haftada bire azaltın.

Not 2: Eğer dişleriniz kanayacak olursa ya daha az sıklıkla yapın veya miktarları azaltın. Ama ondan önce yukarı da belirttiğim diğer yöntemi deneyin. Ama hala kanamaya devam ediyorsa da karbonatı kullanmamanızı tavsiye ederim. Diş hekiminize danışmalısınız.

Not 3: Karbonat ile dişlerinizi beyazlatmaya başladıktan sonra günlük olarak 2 defa normal macun ile dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Zaten çok kısa bir süre içerisin de dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

EsmerELLa

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
74
24,555
83

İtibar Puanı:

Öyle kabartma tozunu alıp direkt fırçalamaman gerek zaten öyle olmaz. Ben iki tane yöntem biliyorum karbonat ile diş beyazlatmak için ikisini de anlatayım ben sen ikisini de deneyip beğendiğini uygularsın :)

1. Yöntem:
1 çay kaşığı karbonat
1/4 çay kaşığı kaya tuzu

Karbonat ve kaya tuzunu karıştırdıktan sonra üzerine çok az miktarda sirke ekliyorsun zaten kıvamı böyle sıvı olmaması lazım eğer sıvı olduysa çok fazla katmışsındır eğer fazla katarsan aynı oran miktarında karbonat ve tuz ekleyerek katı hale getirebilirsin.

2. Yöntem:
1 çay kaşıgı karbonat
5-6 damla limon

Not: Karbonat ile diş firçalamayı mümkün olduğunca az yapmaya çalışın yapacaksanız da en fazla haftada bir kere yapın yani bana soracak olursanız 2 haftada bir yeterli olacaktır. Eğer çok kötü ise dişlerinizin durumu ilk 2-3 tane seansı bir gün arayla yapın sonra da haftada bire azaltın.

Not 2: Eğer dişleriniz kanayacak olursa ya daha az sıklıkla yapın veya miktarları azaltın. Ama ondan önce yukarı da belirttiğim diğer yöntemi deneyin. Ama hala kanamaya devam ediyorsa da karbonatı kullanmamanızı tavsiye ederim. Diş hekiminize danışmalısınız.

Not 3: Karbonat ile dişlerinizi beyazlatmaya başladıktan sonra günlük olarak 2 defa normal macun ile dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Zaten çok kısa bir süre içerisin de dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.
En kısa zamanda deneyeceğim bakalım nasıl olacak :D

KatyaSelina

Aşk & Aşk
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Kas 2019
299
96,947
93

İtibar Puanı:

1. Yöntem:
1 çay kaşığı karbonat
1/4 çay kaşığı kaya tuzu

2. Yöntem:
1 çay kaşıgı karbonat
5-6 damla limon

Not 4'ü de ben ekleyeyim bari :D Karbonat veya sirke gibi malzemeler ile diş bakımı yaptıktan sonra kesinlikle su ile ağzınızı durulamayı unutmayın :)

ZA Mobilya

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Ara 2019
6
706
78

İtibar Puanı:

1. Yöntem:
1 çay kaşığı karbonat
1/4 çay kaşığı kaya tuzu

2. Yöntem:
1 çay kaşıgı karbonat
5-6 damla limon

Vaaauv denemeden cevap yazmak istemedim. Bugün denemek nasip oldu. Dişlerimin renk tonu 1 ton açıldı gibi çok fark oldu. Haftada 1 yapsam ben bunu 1 ay boyunca dişlerimi beyazlattırmış gibi olur :D

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,147
673,346
113

İtibar Puanı:

Kabartma tozu, dişlerin beyazlatılması için kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Dişlerinizi temizlemek için kabartma tozu kullanarak, dişlerinizi beyazlatmak ve sağlıklarını korumak için etkili bir yöntemdir. Dişlerinizi temizledikten sonra, bir diş fırçası veya diş macunu ile dişlerinizi temizleyin. Kabartma tozunu dişlerinize uygulayın ve diş fırçası ile temizleyin. Bu işlemi en az iki kez haftada yapmanız önerilir. Bu işlem oldukça etkili bir şekilde dişlerinizin beyazlığını korur.

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Kabartma tozu, dişlerin beyazlatılması için kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Dişlerinizi temizlemek için kabartma tozu kullanarak, dişlerinizi beyazlatmak ve sağlıklarını korumak için etkili bir yöntemdir. Dişlerinizi temizledikten sonra, bir diş fırçası veya diş macunu ile dişlerinizi temizleyin. Kabartma tozunu dişlerinize uygulayın ve diş fırçası ile temizleyin. Bu işlemi en az iki kez haftada yapmanız önerilir. Bu işlem oldukça etkili bir şekilde dişlerinizin beyazlığını korur.

Kabartma tozu ile diş beyazlatma nasıl yapılır ile alakalı kapsamlı makale!​

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,147
673,346
113

İtibar Puanı:

Kabartma tozu ile diş beyazlatma nasıl yapılır ile alakalı kapsamlı makale!​

Kabartma tozu, dişlerin beyazlatılması için popüler bir yöntemdir ve evde kolayca uygulanabilir. Ancak, doğru şekilde kullanılmadığında zararlı olabileceğinden, bu yöntemi uygulamadan önce belirli prensiplere dikkat etmeniz gerekir.

İşte Kabartma Tozu ile Diş Beyazlatma Yöntemleri:

1. Kabartma Tozu ve Su Karışımı

Bu yöntem oldukça basittir ve kabartma tozu ve su karışımını doğrudan dişlerinize uygulayarak dişlerinizi beyazlatmak için kullanılır. 1 yemek kaşığı kabartma tozunu bir kaseye koyun ve buna yavaşça su ekleyin, karıştırın. Karışımın kıvamı macun kıvamında olmalıdır. Bu karışımı diş fırçasına alın ve ortalama 2 dakika fırçalayın. Bundan sonra dişlerinizi durulayın ve normal diş fırçası ve diş macunu ile dişlerinizi tekrar fırçalayın. Bu işlemi haftada bir veya maksimum iki defa yapmak yeterlidir.

2. Kabartma Tozu ve Limon Karışımı

Bu yöntem kabartma tozu ve limon suyu karışımı kullanarak dişlerinizi beyazlatmak için kullanılır. Limonun asit içeriği, dişlerinizi beyazlatmak için kabartma tozu ile birlikte çalışır. Bu yöntem doğal olduğu kullanımı oldukça pratiktir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, 1 yemek kaşığı kabartma tozunu ve yeterli miktarda limon suyunu karıştırın ve bir macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı diş fırçasına alın ve dişlerinizi yaklaşık 2 dakika fırçalayın. Sonrasında dişlerinizi durulayın ve normal diş macunu kullanarak dişlerinizi bir kez daha fırçalayın. Bu işlemi maksimum haftada bir kez yapmanız yeterlidir.

Önemli Not: Dişlerinizi kabartma tozu ile beyazlatırken dişlerinizi fazla sert ve aşırı bir şekilde fırçalamayın. Bunun yerine, nazik bir şekilde fırçalayın ve diş etlerinize zarar vermeyecek şekilde dişlerinizi temizleyin.

Sonuç olarak, kabartma tozu ile diş beyazlatma yöntemi evde uygulanabilecek kolay ve doğal bir yöntemi olarak bilinir. Ancak, kabartma tozu kullanımınızı bir uzmana danışın.