Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

Kahverengi Mobilya Nasıl Beyaza Boyanır

ebrum

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ara 2019
6
1,708
78

İtibar Puanı:

Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır? Mobilyayı beyaza boyama zor bir işlem midir? Beyaz ahşap mobilya boyası mı kullanmak gerekir?

Zımpara yapmadan mobilya boyama ve evde mobilya nasıl boyanır diyenler, en pratik teknikler için hazır mısınız?
Koyu renk mobilyaları beyaza boyama için malzemeler – Evde mobilya boyama
Su bazlı akrilik boya
Sünger rulo fırça
Vernik
Ahşap mobilyayı beyaza boyama yöntemine geçelim. Ahşap mobilya beyaza nasıl boyanır?

Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır?
Beyaz akrilik boyanızı iyice çalkalayın ve geniş bir tabağa az miktarda dökün. Sünger rulo fırçanızı boyada gezdirerek rulo fırçanın her yerinin boya almasını sağlayın.

İnce bir tabaka halinde ilk katı boyayın ve 24 saat kuruması için bekletin. 24 saatten önce kurumuş gibi görünse de daha iyi sonuç alabilmek için bu süreyi doldurun

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama tekniği uygularken hava kabarcıkları oluştuktan sonra bastırmadan boyamaya devam edin. Bastırdıkça hava kabarcıkları oluşacaktır.

24 saat sonra da ikinci katı boyayın ve yine 24 saat ara vererek kurumaya bırakın. Çoğunlukla 2 kat beyaz boya zemindeki rengi kapatacaktır.

Rulo fırçayı kullanmadığınız kısımlarda daha ince uçlu fırçalar kullanabilirsiniz. İnce uçlu fırçanızı iz bırakmaması için özenle seçin.

Şimdi sıra vernikte. Verniği bir kaba dökerek rulo fırçayı vernikte gezdirerek rulonun her yerinin verniği almasını sağlayın. İnce bir tabaka halinde beyaz mobilyalarınıza vernik uygulaması yapın. İsterseniz 2 kat da yapabilirsiniz. Vernik yaparsanız, mobilyalarınız çizilmeyecek ve darbelere karşı daha dayanıklı olacaktır.
Vernik seçimi de keyfinize kalmış. Daha çok yarı mat vernik öneriyoruz. Siz mat ya da parlak vernik de kullanabilirsiniz.

mandalasanati.com
🙏 🙏
 
Two Piece Sets width=

Benzer konular

  • Two Piece Sets
  • Üst