Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 246 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    246

Hulya90

Aşk İmkansız Olan Herşeyi Mümkün Kılar
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
342
117,373
93
33
İstanbul

İtibar Puanı:

Sessiz ve güvenilir bir klima markası seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı genel ipuçları:

- Uzun vadede size enerji ve para tasarrufu sağlayabilecekleri için yüksek SEER (Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı) derecelendirmesine sahip markaları arayın.
- Odanızın veya alanınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun ve uygun soğutma gücüne sahip bir AC ünitesi seçin.
- Diğer müşterilerin markanın performansını, güvenilirliğini ve gürültü seviyelerini nasıl değerlendirdiğini görmek için çevrimiçi kullanıcı incelemelerini kontrol edin.
- Klima ünitenizle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda garanti ve müşteri desteği sunan markaları tercih edin.
- Daikin, Mitsubishi, LG ve Fujitsu, sessiz çalışmasıyla bilinen bazı tanınmış AC markalarıdır. Ancak, nihai bir karar vermeden önce birden fazla markayı araştırmak ve karşılaştırmak her zaman en iyisidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teamstar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Tem 2020
13
2,156
78

İtibar Puanı:

en iyi klima markasını takip edemeyeceğimiz için size sadece birkaç tavsiye verebilirim.
Genel olarak, ülkelerin iklim şartlarına bağlı olarak tercih edilmesi gereken klima markaları değişebilir. Bu nedenle, öncelikle ikliminizi ve bölgenizi dikkate alarak araştırma yapmanızı öneriyorum.
Ancak genel olarak sessiz çalışan klima markaları arasında LG, Mitsubishi Electric, Daikin ve Fujitsu gibi markalar öne çıkmaktadır. Bu markaların ürünleri, yüksek enerji verimliliği, sessiz çalışma ve kullanım kolaylığı gibi özellikleri ile tercih edilmektedir.
Ayrıca, klimanın bakımı ve temizliği de önemlidir. Bu nedenle yetkili servis desteği ve yedek parça temini konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu noktada, markanın servis ağı ve müşteri memnuniyeti de önemli bir faktördür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilknur0355

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 May 2020
25
6,228
78

İtibar Puanı:

Bence en iyi klima sesi en az çıkan klimadır. Bu şekilde üretilen tüm klimalarda da ses olduğu için iyisi yok. Ne zaman sıfır sese indirirlerse en iyisi o olacaktır. Çünkü klima ve vantilatör olan ortamda uyuma problemi olmakta. Ben neden sesli bir ortamda uyuyayım ki?
:cak:

Koko88

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 May 2020
47
9,298
83

İtibar Puanı:

Bence en iyi klima sesi en az çıkan klimadır. Bu şekilde üretilen tüm klimalarda da ses olduğu için iyisi yok. Ne zaman sıfır sese indirirlerse en iyisi o olacaktır. Çünkü klima ve vantilatör olan ortamda uyuma problemi olmakta. Ben neden sesli bir ortamda uyuyayım ki?
:ara:

Billiegow

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
31 Ara 2020
5
1,384
78

İtibar Puanı:

18lik bence yeterlidir marka olarak evinize yakın servisi olanı tercih etmenizde fayda var. bazıları yabancı marka klima alıyor onu tavsiye etmiyorum. Bosch, Arçelik, Demirdöküm vb. klimaları tercih edebilirsiniz. Maalesef klimacı değilim ama yakın bir arkadaşım klimacı. Klima da önemli olan oturma odasının büyüklüğüne göre bir boyut seçmeniz. Hepsi aynı işlevi görüyor diyebilirim. Ayrıca son çıkan klimalar enerji tüketimi açısından oldukça iyiler. Yani kararsız kalmanıza gerek yok gidip en yakın yerden alabilirsiniz.
:ok:

Yulia

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
29 Haz 2020
24
4,973
78

İtibar Puanı:

Bence Demirdöküm klima alabilirsiniz. Biraz sesi var ancak dayanıklılık konusunda iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca klima tavsiyesi olarak beko da kullanıyorum. İkisi arasındaki en büyük fark ise tasarımları. Beko biraz daha tasarımsal açıdan güzel görünüyor. Ancak demirdöküm klima çok daha performanslı ve dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Klimalarımız 2020 yılında alınmadı eski klimalar öneri olarak bu ikisini önerebileceğim. Ancak teknik anlamda klimadan anlamam sadece ev dekorasyonuna uygun olabilecek, yazın sıcaktan korunmak kışın kombide ısınma kafasından yazıyorum :) klima benim için sadece havayı soğutmak için kullanılabilir. Isınma konusunda klima tercih etmem.. iyi akşamlar herkese.
:cak:

DamlaAslan35

Damlaya damlaya göl olur
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ağu 2019
351
123,712
93
30
İstanbul

İtibar Puanı:

en iyi klima ses çıkartmayan klimadır ev için düşünüyorsanız ben salon tarzı klima kullanıyorum. biraz büyük ama işlevi de öyle:) marka vermeme gerek yok çünkü zaten piyasa da aktif olarak kullanılan klimaları herkes biliyor.
:deli1: