Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 246 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    246

Orhan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Şub 2020
7
1,419
78

İtibar Puanı:

klima tavsiyesi arıyorum, arkadaşlar öneriniz var mı? salonumuza düşünüyoruz, ortalama 35 m2 ile 40m2 arası diye tahmin ediyorum. sizce hangi klima markasını tercih etmeliyiz ve hangi boyutu? aramızda klimacı var mı?
18lik bence yeterlidir marka olarak evinize yakın servisi olanı tercih etmenizde fayda var. bazıları yabancı marka klima alıyor onu tavsiye etmiyorum. Bosch, Arçelik, Demirdöküm vb. klimaları tercih edebilirsiniz. Maalesef klimacı değilim ama yakın bir arkadaşım klimacı. Klima da önemli olan oturma odasının büyüklüğüne göre bir boyut seçmeniz. Hepsi aynı işlevi görüyor diyebilirim. Ayrıca son çıkan klimalar enerji tüketimi açısından oldukça iyiler. Yani kararsız kalmanıza gerek yok gidip en yakın yerden alabilirsiniz.

Bekir

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Şub 2020
4
784
78
İstanbul

İtibar Puanı:

klima tavsiyesi olarak, Herkese merhaba , yeni aldığım evim için klima arayışı içindeyim , sadece soğutma amaçlı kullanacağım, yer İzmir, salona takılacak, 50 metrekare büyüklüğünde , bütçe olarak 5000 lira ayırdım , Mitsubishi enviro 18000 BTU düşündüm bu konuda düşünceleriniz neler? sizce klima tavsiye olarak Mitsubishi enviro iyi mi?

Sinem

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Şub 2020
28
7,566
78

İtibar Puanı:

klima tavsiyesi olarak, Herkese merhaba , yeni aldığım evim için klima arayışı içindeyim , sadece soğutma amaçlı kullanacağım, yer İzmir, salona takılacak, 50 metrekare büyüklüğünde , bütçe olarak 5000 lira ayırdım , Mitsubishi enviro 18000 BTU düşündüm bu konuda düşünceleriniz neler? sizce klima tavsiye olarak Mitsubishi enviro iyi mi?
açıkçası biz bosch kullanıyoruz, hiç yoksa 15 yıldır sorunsuz çalışıyor. zaten tüpsüz klima çıkmadığı sürece hepsi aynı diyebilirim.
Klima tavsiyesi için şunlara dikkat etmeniz gerekir örneğin:
Zemin/Ara kat/Çatı kat:Ara kat
Ev /İş yeri:Ev
İş yeri ise İş kolu:
Kişi Sayısı:3
Ekstra Isı kaynağı:Açık Mutfak
En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:

bunları bildiğiniz taktirde hepsini alabilirsiniz. kapasite meselesi nasıl Araba da 2 arka 2 önde kişi oturuyorsa yolda giderken klimayı açtığınız da 4 kişiyi soğutmakla 6 kişiyi soğutmak aynı şey değil.

Kebikech 

Emektar Üye
Platin Üye
26 Şub 2020
5
1,301
78

İtibar Puanı:

:)

ev-yapimi-klima-sistemi.jpg

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Klima Tavsiye

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Şub 2020
5
1,118
78

İtibar Puanı:

açıkçası biz bosch kullanıyoruz, hiç yoksa 15 yıldır sorunsuz çalışıyor. zaten tüpsüz klima çıkmadığı sürece hepsi aynı diyebilirim.
Klima tavsiyesi için şunlara dikkat etmeniz gerekir örneğin:
Zemin/Ara kat/Çatı kat:Ara kat
Ev /İş yeri:Ev
İş yeri ise İş kolu:
Kişi Sayısı:3
Ekstra Isı kaynağı:Açık Mutfak
En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:

bunları bildiğiniz taktirde hepsini alabilirsiniz. kapasite meselesi nasıl Araba da 2 arka 2 önde kişi oturuyorsa yolda giderken klimayı açtığınız da 4 kişiyi soğutmakla 6 kişiyi soğutmak aynı şey değil.
klima tavsiyesi olarak yazdığınız tavsiyeye şiddetle katılıyorum. olayı çok güzel şekilde ifade etmişsiniz. Klima alacaklar bu mesajı dikkate alırsa sorun yaşamazlar. yüzlerce klima markası var, mesele burada soğutulacak yerin büyüklüğü ve klimanın gücü.

KAISER

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Ara 2019
160
7,887
93

İtibar Puanı:

:LOL:biz Arçelik kullanıyoruz, tavsiye eder misiniz derseniz açıkçası bir sorun yaşamadık, zaten biliyorsunuz klima servisi olarak heryerde destek alabiliyorsunuz. Bence Arçelik iyidir, tabiki sizin tercihinizi bilemem ama bizim tüm beyaz eşya Arçelik. Arçelik demek yenilik demek diyorum :LOL::LOL:
hahahaha bizdede Arçelik klima var :)

Magic CanSin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ara 2019
12
2,186
78

İtibar Puanı:

:LOL:biz Arçelik kullanıyoruz, tavsiye eder misiniz derseniz açıkçası bir sorun yaşamadık, zaten biliyorsunuz klima servisi olarak heryerde destek alabiliyorsunuz. Bence Arçelik iyidir, tabiki sizin tercihinizi bilemem ama bizim tüm beyaz eşya Arçelik. Arçelik demek yenilik demek diyorum :LOL::LOL:

Klima tavsiyesi olarak Arçelik kullanıyorum, hatta 2 yazdır kullanıyorum. Uyku modu, jet soğutma, bio carbon filitreside var.
Günlük ortalama 7 saat çalıştırıyorum ve fatura da gayet uygun geliyor. Büyüğünü almak mantıklı değil araştırdım. Büyük btu'lu klimalar çabuk soğutmak için elektriği çok yakıyor. Örnek gösteriyorum kullanacak alan 15 m2 yi geçmiyorsa klima tavsiyesi olarak Arçelik 7000 btu tavsiye ederim.

Deli

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ara 2019
8
1,395
78

İtibar Puanı:

Klima tavsiyesi olarak Arçelik kullanıyorum, hatta 2 yazdır kullanıyorum. Uyku modu, jet soğutma, bio carbon filitreside var.
Günlük ortalama 7 saat çalıştırıyorum ve fatura da gayet uygun geliyor. Büyüğünü almak mantıklı değil araştırdım. Büyük btu'lu klimalar çabuk soğutmak için elektriği çok yakıyor. Örnek gösteriyorum kullanacak alan 15 m2 yi geçmiyorsa klima tavsiyesi olarak Arçelik 7000 btu tavsiye ederim.
kesinlikle katılıyorum eğer odanın metre karesini biliyorsanız mutlak suretle o metre kareye uygun olabilecek bir klima seçmelisiniz. Aman büyük olsun derseniz elektrik açısından zarar edersiniz. Klima markası olarak Arçelik, Bosch vs hepsini tercih edebilirsiniz. Mesele marka değil mesele Oda'nın m2 sine uygun klima.

Derin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ara 2019
15
4,300
78

İtibar Puanı:

yatak odası için klima düşünüyorum, yaz yaklaştı. 2020 klima tavsiyesi alabilir miyim? bu arada mini boy bir klima alacağım. Sizce mini boy klima yatak odasına yeterli gelir mi? Yatak odam biraz geniş aslında bulunduğumuz apartman da benim yatak odası oturma odaları olarak kullanılıyor. M2 sini bilmiyorum ama büyük değil kara bir yatak odası.

Mehmet Hasoğlu

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ara 2019
3
552
78

İtibar Puanı:

Hatay/Dörtyol da 125 m2'lik bir salon için klima almayı düşünüyoruz. Bu konuda klima tavsiye edebilecek bilgili bir arkadaşımız var mıdır? 2020 yılında klima fiyatları ile ilgili hem fiyat arayışı hem de alacağımız klima da marka olarak hangisini seçmeliyiz?

Amerikan Mobilya

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ara 2019
3
426
48

İtibar Puanı:

klima tavsiye arayanlar için önerebileceğim klima Arçelik.
Yaz kış kullanıyorum ve Arçelik ten memnunum. Daha önce daikin kullandim ve illallah dedim arızasından tamirinden. Mahkemelik olduk da 2 yıl sonra anca alabildim geri ödediler. Katietle bulaşmayın. Arçelik bence çok doğru bir tercihtir bir Türkiye de oturan insan için. Fiyatı da uygun oluyor. Benim diakin 8500 luktu 5 bin küsüre almıştım. Paramı mahkeme alış fiyatımdan verdi ama bana verdiği donem o klima 7-8 bin deydi fiyat olarak. Arçelik bu makina 24 bin btu luk ve acayip bir fark söz konusu. Wifi bile yoktu daikin de. Mesela bu Arçelik de telefona ayar yapabiliyorsun. Eve 50 km kala mesela otomatik açılabiliyor falan. Kesinlikle tavsiye ederim.