Koltuk Kırlentleri ile Oturma Odanızın Havasını Değiştirin

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 3 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Gönen96

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Tem 2019
46
17,910
83

İtibar Puanı:

Koltuk Kırlentleri ile Oturma Odanızın Havasını Değiştirin
kirlent.jpg

Tek bir dokunuş ile oturma odanızın havasını değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bazen sıradanlıktan sıkılır ve ufak detaylarla yeniliğin yollarını ararsınız
Koltuk kırlentleri tam da bu noktada yardımınıza koşan en renkli değişimlerin minik mimarlarıdır! Desenlisi, yazılısı, renklisi… Kırlentler sadece kanepelerinizin üzerini süsleyen dekorlar değildir, onlarla hem konforun keyfini sürebilir hem de yaşam alanlarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Hadi gelin, hangi kırlent modeli ile hangi stili oluşturabilirsiniz birlikte bakalım!

Motive Eden Yazılı Kırlentler
Baskili-Kirlentler.jpg

Sizi motive edecek objeleri daha çok öne çıkarın! Evinize olan aşkınızı dile getiren kırlentlerden, yeni günde size ilk günaydın mesajını veren kırlentlere… Yaşam alanlarını dekore ederken genellikle hep belirli bir çerçeve içinde ilerleriz. Kuralların dışına çıksanız da uyumluluğu yakalayabileceğinizi unutmayın. Oturma odanızın hatta kanepenizin stili ne tarz olursa olsun, yazılı kırlentler hem sizin hem de yaşam alanınızın enerjisini değiştirecektir. Daha önce pek de göze çarpmayan köşenizi canlandırmak için sloganlı dekoratif kırlentleri tercih edebilirsiniz. Üstelik yazılı kırlentler düz renkli kırlent ve desenli kırlentler ile de kolayca kombinlenebiliyor. Baktıkça sizi mutlu ve motive edecek kırlent modellerini, ister mutfak sandalyelerinde isterseniz de berjer ve kanepelerinizde konumlandırarak, dekorasyonunuza stil sahibi izler katabilirsiniz!

Hareketlilik Katan Geometri Desenli Kırlentler
GeometriDesenliKirlentler.jpg

Yaşam alanlarını dekore etmek, aslında kendinizden ipuçları vermektir. İçinizden “nasıl yani?” sorusunu geçirdiğinizi biliyoruz! Şöyle ki, haraketli bir karakteriniz var ise bunu muhakkak dekorasyonunuza yansıtırsınız. Aslında geometri desenleri de bunun en güzel örneğidir. Geometri formlu 3’lü dekoratif yastık setleri, daha önceleri pek de fark edilmeyen kanepe modelinizi pekiştirerek daha çarpıcı ve tarz bir stil ortaya çıkarır. Salonunuz sade bir stile sahip ise kesinlikle geometri desenli baskılı kırlent modelleri ile ortamınızı hareketlendirebilirsiniz. Kırlentler sadece kanepeler için değildir, yatak üzerinde hatta sandalyede bile kullanabilirsiniz. Bu arada iç kırlentlerinizi atmayın, onları kırlent kılıfları ile yeniden değerlendirin!

Çiçekli Kırlentler ile Dört Mevsim Bahar
cicekkirlentler.jpg

Mevsimin bahar olmasını beklemeyin, kendi mevsiminizi kendiniz yaratın! Çiçek desenli kırlentler adeta mutluluk kaynağı gibi. Renkleri, desenleri ile çiçek desenli yastıklar, dekorasyonunuza ferah bir etki katacaktır. Ayrıca vintage floral desenli yastıklarla da eski İngiliz dekorasyonlarından rol çalabilirsiniz. Tabii kanepenize konforlu bir görünüm ekleyeyim derken, yaşam alanlarınızı da çiçek bahçesine döndürmemeniz için ufak bir detay verelim; çiçek desenli kırlentleri kullanırken, araya renkli kırlentlerden kullanmanızı ve karmaşık bir görünüm oluşmaması için de kanepenizin desensiz olmasına dikkat edin.

Sadelikten Hoşlananlara Düz Renkli Kırlentler
duzrenklikirlentler.jpg

“Sadelik her zaman zarafettir” Karmaşık hissi yaratan yazı, desen gibi detaylardan kaçınıp sadeliği tercih edenlerden misiniz? Düz renkli yastık modellerini kullanırken, dikkat etmeniz gereken nokta renklerin kanepeniz ile uyumu! Aynı renkten ziyade ton farklılıklarına hatta tamamen zıtlığa vurgu yaparak dolu dolu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Gökkuşağı etkisi yaratacak düz renkli kırlentler aynı zamanda dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçalarından olacaklardır. Mesela kanepeniz canlı renklere de sahip olsa, renkli dekoratif yastıklar ile kombinlenmedikçe her zaman “burada bir şey eksik ama ne?” hissiyatı yaratacaktır. Bu yüzden kanepenizden kırlent eksik etmeyin!

Moderatör tarafında düzenlendi:

MeRaLc

Merhaba Dünya
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
207
81,098
93

İtibar Puanı:

ben tek renkten yanayım her zaman çok daha şık duruyor. kırlentlerde tek renkleri birleştirip çok güzel dekorasyonlar ortaya çıkartabiliyor. yani tek renkten kastım son fotoğraftaki kırlentler gibi açık tonları birbiri ile kombine etmek.

Melanie

Adayadayı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
215
79,892
93

İtibar Puanı:

ben ilk paylaşımdaki yazılı kırlentlerin çok daha zarif durduğunu düşünüyorum.

Gökben

Unutmamalı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
125
48,578
93

İtibar Puanı:

benim için önemli olan mobilyalara katacağı derinlik her renk olabilir seçimim mobilyanın üzerinde evi daha güzel gösterecek renkli kırlentlerdir.

Hasipe

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
33
8,492
83

İtibar Puanı:

Koltuğa sonradan kırlent koyunca sanki pek rahat olmuyor gibi mobilya firması ama koltuğu kırlentli tasarlarsa ozaman ona göre yaptıkları için pek sıkıntı olmuyor.
aslında olabilir de o kırlenti nereden bulacaksın. aynı kumaşla veya benzer tonlarda bulmak biraz zor. bende orjinal seviyorum. ancak daha önce kendim ikea dan almıştım çok şekerlerdi :)

Cansu.35

Dikenin çiçeği var diye sevinelim
Platin Üye
31 Tem 2019
389
138,609
93
Izmir

İtibar Puanı:

EceYılmaz33

Ne olursan ol gel!
Platin Üye