Tavsiye KPSS için Kaynak Tavsiyesi

MeldaKsn

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 May 2020
22
3,785
78

İtibar Puanı:

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı), Türkiye'deki kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımlarında kullanılan bir sınavdır. KPSS sınavı, genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri, hukuk, iktisat ve maliye gibi farklı konularda sorular içerir.
KPSS sınavına hazırlanmak için birçok kaynak mevcuttur. Aşağıdaki kaynaklar, KPSS sınavına hazırlanmak isteyenler için tavsiye edilebilir:
  1. MEB Yayınları: Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı yayınlar, KPSS'ye hazırlanan adaylar için oldukça yararlı olabilir. Bu yayınlar, özellikle eğitim bilimleri ve genel kültür konularında faydalı bilgiler içerir.
  2. ÖSYM Yayınları: ÖSYM, KPSS sınavı için hazırlanan yayınlar da sunmaktadır. Bu yayınlar, sınavın formatı ve soru tarzı hakkında bilgi verirken, deneme sınavları ile adayların kendilerini test etmelerine yardımcı olur.
  3. Piyasa Yayıncılık: KPSS'ye hazırlık kitapları, Piyasa Yayıncılık gibi yayınevlerinden temin edilebilir. Bu yayınevleri, sınavda çıkan soruların tarzını ve yapılan hataları öğrenmek için faydalı birer kaynak olabilir.
  4. İnternet Siteleri: KPSS'ye hazırlananlar için pek çok internet sitesi mevcuttur. Bu sitelerde sınavlara yönelik genel kültür, eğitim bilimleri ve diğer konularda testler, deneme sınavları ve soru bankaları bulunur.
  5. Dergiler: KPSS'ye hazırlanan adaylar için yayınlanan dergilerde de sınavla ilgili önemli bilgiler yer alır. Bu dergiler, sınavın formatı, geçmiş yıllarda çıkan sorular ve sınav teknikleri hakkında bilgi sunar.
KPSS sınavına hazırlık yaparken birden fazla kaynaktan yararlanmak faydalı olabilir. Ancak, sınava hazırlanırken özellikle konu anlatımlarına ve deneme sınavlarına ağırlık vermek önemlidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt