Kuzenim Üniversiteye Gidiyor ikinci El Mobilya Almayı Düşünüyoruz Tavsiyelerinizi Bekliyorum?

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

Kuzenim üniversite sınavından çok iyi puan aldı ve Ankara'da ODTÜ 'de okumak istiyor.Aldığı puanlarlada gayet rahat bir şekilde yerleşeceğinden eminim.
Bu sebeblede çok mutluyum.
Benim kafanı karıştıran tarafı ise sıfır mobilya mı alsak yoksa ikinci el mobilya mı alsak.
Bu zamana kadar hiç ikinci el ürün almadığım için bir fikrimde yok,
şuan ki ekonomik şartlar bizi ikinci el almaya ve bütçemizi mecburen düşünmemizi büyük bir etken,
tereddütlerimde kısacası şunlar;mobilyalar ne kadar hijyenik,
ne kadar sağlam acaba aldıktan kısa bir süre sonra herhangi bir kırılma yırtılma yıpranma yaşayabilir miyiz,
ekonomik olarak memnun olsakta bu etkenler beni tereddütte bırakıyor yardımcı olup deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

KepomeyL

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
37
14,620
83

İtibar Puanı:

valla ikinci el alacaksa mobilyayı yakından göremesini öneriyorum.
ben geçenlerde bir ikinci el masa satışı okumuştum çok temiz bu şekilde olursa tabiki alsın.

sıfıra yakın ürünleri öneriyorum birde dediğiniz gibi hijyeniklik önemli, ancak şuanda koltuk yıkama şirketleri çoğaldı bu konuyu çözüyor.
bence eğer uygun bir fiyat arayışı varsa en kötü ihtimalle spotçulardan uygun fiyata sıfır da alabilirsiniz.

EsmerELLa

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
74
24,555
83

İtibar Puanı:

ben 2.el mobilya takımına okey'im ama 3.ncü el problem :)
bence ikisi üçü yok temizse alacaksın bazı insanlar hijyene önem vermediği için koltuklar kokuyor. ben bir defa görmüştüm ayh allahım kokuyu gör eve giresin gelmez. ondan dolayı alacağınız kişi bayansa temizdir erkekse biliyorsunuz :D

BuseNur

Emektar Üye
Platin Üye
11 Tem 2019
84
33,552
83
Ankara

İtibar Puanı:

ankara da ikinci el ürün satışı yapan milyon tane yer var, benim önerim ikinci elcilere gidip ürünleri kontrol etmek sonrasında baktınız size uygun birşey yok o zaman gidersiniz spotçulardan alırsınız. öğrenci işi biliyorsunuz ki maddiyatı düşünmek zorundasınız.

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

bence ikisi üçü yok temizse alacaksın bazı insanlar hijyene önem vermediği için koltuklar kokuyor. ben bir defa görmüştüm ayh allahım kokuyu gör eve giresin gelmez. ondan dolayı alacağınız kişi bayansa temizdir erkekse biliyorsunuz :D
ah erkekler ah başa belalar ama onlar olmadanda olmaz :LOL:

CikoLataKiz

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
117
44,218
93

İtibar Puanı:

bence sıfır alın hiç uğraşmayın çok uygun fiyata satış yapan mobilya şirketleri var. @ModaLife mobilya indirim yapıyor bence bir mağazalarına bakmanızı öneririm. bunun harici arkadaşın dediği gibi spotçularda da çok ürün var. gerçi bir arkadaşım evleniyordu spotçulara gittik fiyatlar baya yüksekti:D

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

ankara da ikinci el ürün satışı yapan milyon tane yer var, benim önerim ikinci elcilere gidip ürünleri kontrol etmek sonrasında baktınız size uygun birşey yok o zaman gidersiniz spotçulardan alırsınız. öğrenci işi biliyorsunuz ki maddiyatı düşünmek zorundasınız.
teşekkürler canım tavsiyelerin için.

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

bence sıfır alın hiç uğraşmayın çok uygun fiyata satış yapan mobilya şirketleri var. @ModaLife mobilya indirim yapıyor bence bir mağazalarına bakmanızı öneririm. bunun harici arkadaşın dediği gibi spotçularda da çok ürün var. gerçi bir arkadaşım evleniyordu spotçulara gittik fiyatlar baya yüksekti:D
valla ikinci el alacaksa mobilyayı yakından göremesini öneriyorum.
ben geçenlerde bir ikinci el masa satışı okumuştum çok temiz bu şekilde olursa tabiki alsın.

sıfıra yakın ürünleri öneriyorum birde dediğiniz gibi hijyeniklik önemli, ancak şuanda koltuk yıkama şirketleri çoğaldı bu konuyu çözüyor.
bence eğer uygun bir fiyat arayışı varsa en kötü ihtimalle spotçulardan uygun fiyata sıfır da alabilirsiniz.
teşekkürler.

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

öğrenci olduğu için ikinci el önermek istemiyorum biraz araştırma ile kimsenin oturmamış olduğu koltuklarda yaşam standartının yükseleceğini ve orta doğu teknik üniversitesini kazanmış birisinin ikinci el ile işi olmaması gerekir. sıfır ürünü hak ediyor.

Bahar

Bahar gibi
Platin Üye
30 Haz 2019
233
89,200
93
34
istanbul

İtibar Puanı:

öğrenci olduğu için ikinci el önermek istemiyorum biraz araştırma ile kimsenin oturmamış olduğu koltuklarda yaşam standartının yükseleceğini ve orta doğu teknik üniversitesini kazanmış birisinin ikinci el ile işi olmaması gerekir. sıfır ürünü hak ediyor.
canım sana katılıyorum bencede sıfır almasında fayda var. çünkü uygun fiyata satış yapan mobilya firması çok fazla. mobilya takımlarını sıfır öneriyorum. hijyen ne olursa olsun kişiden kişiye değişir. gel sen bunu anneme sor. :) eve sokmaz öyle anlatim.

Serapzile

Bana heryer paris
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
299
102,601
93

İtibar Puanı:

tabi doğru söylüyorsun ama imkanlar el verişsiz olunca maalesef ikinci elde bakma durumumuz ister istemez doğmuş oldu.

EnesTagman

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
29 Haz 2019
32
10,951
83

İtibar Puanı:

Benim kafanı karıştıran tarafı ise sıfır mobilya mı alsak yoksa ikinci el mobilya mı alsak.

Tabiki sıfır mobilya takımları öncelikli tercih, ancak durumlar neyi icab ediyorsa ona göre hareket edilmesini öneririm. kimse ikinci elde oturmak istemez. genel anlamda piyasadaki ikinci el mobilya cıları kontrol etmek gerekir. baktınız temiz gerçekten kullanılabilir ve iyi bakılmış mobilya varsa neden olmasın. fiyat öğrenci için önemli.

CemreHalisogulları

Gel etme
Platin Üye
4 Eki 2019
267
92,788
93
İstanbul

İtibar Puanı:

ikinci el mobilya alırken dikkat etmeniz gereken iki önemli husus var biri temiz olması diğeri de sağlam olması eğer her iki şartı da sağlıyorsa ozaman sıkıntısız bir şekilde ikinci el mobilya alabilirsin :D

EmelAndırır

Ye kürküm ye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Eyl 2019
232
83,923
93

İtibar Puanı:

Durumları varsa olur yoksa nasıl olcak?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt