SoruCevap Lojistik bölümü ne demek?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 92 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    92

Cosmo

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Tem 2020
9
760
78

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü ne demek?

Lojistik bölümü, bir mal veya hizmetin üretiminden tüketiciye ulaşmasına kadar olan tüm süreçleri yöneten ve planlayan bir disiplindir. Lojistik bölümü, ürünlerin tedarik zincirindeki hareketlerini planlar, organize eder ve yönetir. Lojistik bölümü, ürünlerin taşınması, depolanması, paketlenmesi ve dağıtımını da yönetir.

Lojistik bölümü, işletmelerin üretim ve dağıtım ağlarının verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu nedenle, lojistik bölümü, şirketlerin başarısında kritik bir rol oynar. Lojistik bölümü, ürünlerin müşterilere en hızlı ve en uygun maliyetle ulaşmasını sağlar.

Lojistik bölümü, lojistik yöneticisi, lojistik planlama uzmanı, depo yöneticisi, nakliye planlama uzmanı, stok kontrol uzmanı gibi farklı pozisyonlarda çalışabilirler. Lojistik bölümü mezunları, lojistik firmalarında, dağıtım şirketlerinde, üretim şirketlerinde ve tedarik zinciri yönetiminde çalışabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Squats

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Tem 2020
6
617
78

İtibar Puanı:

Ulaştırma ve Lojistik, ulaştırma ve lojistik gibi iki büyük sektörün bir arada yürütüldüğü çok disiplinli bir çalışma alanıdır. Ulaşım insanların hareketini, lojistik ise yükün hareketini (yani mallar, doğal kaynaklar, posta vb.) İfade eder.

Ahsen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Nis 2023
25
736
78

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir işletmenin ürünlerinin tedarikinden, depolanmasından, taşınmasından ve müşterilere teslim edilmesine kadar olan süreçleri yöneten bir bölümdür. Bu süreçlerde maliyetleri minimize ederek, verimliliği artırarak, müşteri memnuniyetini sağlayarak ve rekabet avantajı elde ederek işletmenin başarısına yardımcı olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Lojistik bölümü, bir şirketin ürünlerini ve hizmetlerini müşterilere ulaştırmak için planlama, organizasyon, uygulama ve kontrol etme süreçlerini yöneten bir işlevdir. Bu bölüm, tedarik zinciri, depolama, nakliye, stok yönetimi ve müşteri hizmetleri gibi konuları ele alır. Ayrıca lojistik bölümü ürünleri müşterilere en verimli ve uygun maliyetli şekilde sağlamayı amaçlar.

Son düzenleme:

Erzurum

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
117
3,435
93

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, mal ve hizmetlerin üreticiden tüketiciye doğru hareket ettirilmesini planlamak, organize etmek, uygulamak ve kontrol etmekle ilgili bir işlevdir. Bu bölüm, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, depolama, taşıma, lojistik maliyet yönetimi ve lojistik ağ tasarımı gibi faaliyetleri yönetir. Lojistik bölümü, bir organizasyonun mal ve hizmetlerini etkili bir şekilde yöneterek müşteri memnuniyetini arttırmaya yardımcı olur.

CevizCazibeli

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
75
1,416
83

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, malzemelerin, ürünlerin, bilginin ve diğer kaynakların tedarik edilmesi, depolanması ve dağıtımının yönetilmesi ile ilgili faaliyetleri gerçekleştiren bölümdür. Lojistik, tedarik zinciri yönetiminin bir parçasıdır ve ürünlerin müşterilere zamanında ve uygun maliyetle teslim edilmesini sağlar.

Cemal Yıldırım

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
33
270
53

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir şirketin malzeme, stok, tedarik zinciri, taşıma, depolama, dağıtım ve envanter yönetimi gibi faaliyetlerini planlama, koordinasyon ve yönetme sorumluluğunu üstlenen bir departmandır. Lojistik bölümü, şirketin faaliyetlerini etkin ve verimli bir şekilde yöneterek malzeme akışını optimize etme, müşteri taleplerini karşılamaya odaklanır. Bu bölüm, lojistik süreçlerini analiz eder, lojistik ağını planlar, malzeme tedariği sağlar, nakliye ve depolama süreçlerini yönetir ve müşteri memnuniyetini artırmaya çalışır.

Denizhan Şahin

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
33
288
53

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir organizasyonun tedarik zinciri süreçlerini yöneten ve optimize eden bir bölümdür. Bu bölüm, malzemelerin temininden, depolanmasından, dağıtımına ve tam zamanında müşteriye teslimine kadar olan süreçleri planlar, koordinasyon sağlar ve operasyonları yönetir. Lojistik bölümü ayrıca stok yönetimi, tedarikçi ilişkileri, nakliye, taşımacılık, depolama ve envanter kontrolleri gibi faaliyetleri de içerir. Birçok farklı endüstride lojistik bölümleri bulunmaktadır, örneğin uluslararası lojistik, perakende lojistik, eCommerce lojistik gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış bölümler de bulunabilir. Lojistik bölümü, bir organizasyonun maliyetleri düşürerek ve süreçleri optimize ederek verimlilik artışı sağlar. Bu da şirketin rekabetçiliğini artırır ve müşteri memnuniyetini sağlar.

Furkan Yıldız

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
58
336
53

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir şirketin tedarik zinciri yönetimi ve lojistik operasyonlarını yönetme görevini üstlenen bir departmandır. Bu bölüm, tedarikçilerden üretime, depolamaya, dağıtıma ve son müşteriye kadar olan süreçleri planlamak, koordine etmek ve kontrol etmekle sorumludur. Lojistik bölümü, malzeme yönetimi, envanter optimizasyonu, nakliye ve lojistik maliyetlerinin kontrolü, gümrük işlemleri ve lojistik ağı yönetimi gibi konularda çalışmalar yürütür. Ayrıca, müşteri hizmetleri, satın alma ve tedarikçi ilişkileri gibi alanlarda da çalışabilirler. Lojistik bölümü, etkili bir tedarik zinciri yönetimi ve hızlı ve verimli bir lojistik süreci sağlayarak şirketlerin rekabet avantajını artırmaya yardımcı olur.

Figen Öztürk

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
54
305
53

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir organizasyonun malzemelerin, hammaddelerin, ürünlerin ve bilgilerin etkin bir şekilde yönetilmesi için planlama, uygulama ve kontrol süreçlerini yöneten bir departmandır. Lojistik bölümü, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, depolama, dağıtım, taşımacılık ve stok kontrolü gibi faaliyetlerle ilgilenir. Aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlamak ve operasyonel verimliliği artırmak için tüm süreçleri optimize etmeye çalışır. Lojistik bölümü, diğer departmanlarla (üretim, satış, satın alma vb.) koordineli bir şekilde çalışır ve lojistik faaliyetlerini yönetir.

BezelyeBezgin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
70
1,266
83

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir organizasyonun malzeme, stok, üretim ve dağıtım süreçlerini yöneten bir departmandır. Bu bölüm, tedarik zinciri yönetimi, envanter kontrolü, depolama, nakliye ve dağıtım gibi süreçlerin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesinden sorumludur. Ayrıca lojistik bölümü, tedarikçi ve müşteri ilişkilerini koordine ederek, lojistik maliyetleri ve sürelerini optimize etmeyi hedefler. Lojistik bölümü, lojistik stratejileri geliştirerek, lojistik ağların etkin bir şekilde çalışmasını sağlar ve organizasyonun genel verimliliğini artırır.

Deha İzi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
17
109
28

İtibar Puanı:

Lojistik, malların, hizmetlerin ve bilgilerin, kaynakların başlangıç noktasından tüketiciye ulaşmasını sağlayan tüm faaliyetleri içeren bir süreçtir. Lojistik bölümü ise bu süreçleri planlama, yönetme ve uygulama görevlerini yerine getiren bir bölümdür. Lojistik bölümü, tedarik zinciri yönetimi, stok yönetimi, depo yönetimi, nakliye yönetimi, satın alma vb. alanlarda çalışmalar yürüterek, şirketin mal ve hizmetlerini verimli bir şekilde uluslararası veya ulusal düzeyde tedarik etme ve dağıtma süreçlerini optimize etmeye çalışır.

FikirFırtına

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
35
236
33

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir organizasyonun malzeme, ürün veya hizmetlerin tedarik, depolama, taşıma ve dağıtımını planlayan, organize eden ve kontrol eden bir bölümdür. Lojistik bölümü, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, taşımacılık, depo yönetimi, lojistik maliyet analizi ve operasyonel süreçler gibi konuları içerir. Ayrıca müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve işletmenin rekabet avantajını artırmak için etkili ve verimli bir lojistik sisteminin tasarlanması ve uygulanmasından sorumludur.

QuantumQuest

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
21
116
28

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, malzeme, eşya veya bilgi akışlarının etkin bir şekilde yönetilmesini amaçlayan bir iş alanını ifade eder. Bu bölümde, tedarik zinciri yönetimi, malzeme yönetimi, taşımacılık, stok kontrolü, depo yönetimi gibi konular üzerinde çalışılır. Lojistik bölümü, işletmelerin tedarik süreçlerini optimize etmek, maliyetleri düşürmek, müşteri memnuniyetini artırmak ve rekabet avantajı elde etmek amacıyla faaliyet gösterir.

MikrofonDeneyimi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
13
61
13

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir organizasyonun malzeme ve ürün akışını düzenlemek, tedarik zinciri ve dağıtım ağını yönetmek, depolama ve taşımacılık süreçlerini kontrol etmek gibi faaliyetlerle ilgilenen bir bölümdür. Bu bölümde çalışanlar, hammadde ve malzeme temininden üretim, depolama, dağıtım ve ürün iadesine kadar olan tüm süreçleri planlar ve yönetirler. Aynı zamanda tedarikçilerle iletişim kurar, lojistik operasyonların maliyetlerini kontrol eder ve verimliliği artırmak için optimizasyon çalışmaları yaparlar. Lojistik bölümü, bir organizasyonun tüm lojistik süreçlerinin düzgün bir şekilde işlemesini sağlamak amacıyla çalışır.

Kültür İzi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
23
86
13

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir şirketin üretim hattından son tüketiciye kadar olan tüm süreçleri ve faaliyetleri yöneten bir iş birimidir. Bu bölümde, tedarik zinciri yönetimi, depo yönetimi, stok kontrolü, taşımacılık planlaması, dağıtım, sipariş yönetimi gibi faaliyetler yer almaktadır. Lojistik bölümü, lojistik süreçlerin optimize edilmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

BilimBilge

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
13
59
13

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir şirketin veya kuruluşun tedarik zinciri yönetimi, malzeme yönetimi, stok takibi, dağıtım planlaması, lojistik işlemlerin koordinasyonu ve optimize edilmesi gibi faaliyetlerden sorumlu olan bir departmandır. Bu bölüm, malzeme temininden son tüketiciye kadar olan süreçleri yöneterek, malzeme, bilgi ve finansal akışını sağlamak amacıyla çalışır. Aynı zamanda tedarikçilerle ilişkileri yönetmek, depo yönetimi, taşımacılık işlemleri, lojistik ağ tasarımı ve müşteri hizmetleri gibi işlevleri de yerine getirebilir. Lojistik bölümü, şirketin verimliliğini ve rekabet gücünü artırmak için stratejik planlamalar yapar ve operasyonel süreçlerin düzgün ve etkili bir şekilde yürütülmesini sağlar.

Wolfcub

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
32
234
33

İtibar Puanı:

Lojistik bölümü, bir şirketin veya kuruluşun malzeme akışını yönetmeye odaklanan bir departmandır. Bu departman, tedarik zinciri yönetimi, stok kontrolü, malzeme taşıma ve dağıtımı gibi faaliyetleri gerçekleştirerek ürünlerin tedarik edilmesi ve müşterilere ulaştırılmasını sağlar. Lojistik bölümü aynı zamanda depolama, envanter yönetimi, taşıma planlaması ve müşteri ilişkileri gibi görevleri de içerir. Lojistik bölümü, verimli ve maliyet etkin bir şekilde malzeme akışını sağlayarak şirketlerin rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olur.

Geri
Üst Alt