Minimalist Dekorasyon Nedir? | Mobilya Takımları | Kapsamlı Mobilyacılar Sitesi

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Özel Reklam çalışmaları ve Marka İş Birliktelikleri 0322 613 45 45

Minimalist Dekorasyon Nedir?

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
Katılım
23 Haz 2019
Mesajlar
116
Tepkime puanı
3,728
Puanları
93
Konum
Adana
Web sitesi
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Minimalist Dekorasyon Nedir?
Çok fazla eşya ve kalabalıktan rahatsız oluyorsanız minimalist dekorasyon tam size göre. Minimalist dekorasyon evinizin dekorasyonunda en az ve küçük eşyalar kullanarak daha sade bir dekorasyon oluşturulmaya denir.

Daha az eşya kullanarak fazlalık olan kalabalıklığı ortadan kaldırarak odanızda oluşacak olan boş ve sade ortam size huzur verilmesi amaçlanıyor. Evinizdeki eşyaların dengeli bir biçimde olacak şekilde yerleşimi ve gereksiz diğer fazla ürünlerden kurtulup bir bütünlük oluşturmuş olacaksınız.

Minimalist Dekorasyon Nasıl Yapılır?
Minimalist dekorasyona başlamak için ilk adım evinizdeki tüm gereksiz ve kullanmadığınız eşyalardan kurtulmak olacaktır. Bu eşyaları kaldırarak evinizde büyük boşluklar oluşturun. Kullanmadığınız ve atmak istediğiniz eşyalarınızı ise ister internet aracılıyla satışa çıkarın isterseniz de çevrenizde ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.

Minimalist dekorasyonun ikinci adımı ise eviniz için en fazla iki veya üç renk tonu seçmelisiniz. Evinizin tüm dekorasyonunu bu renkler ile yapmalısınız bu şekilde evinizin tüm odaları birbiriyle bir uyumu olacaktır.

Oturma Odanızda Minimalist Dekorasyonlar
Oturma odaları ve Salonlar günlük hayatta sık kullanılan odalarımızdan olduğu için minimalist dekorasyonu ön plana çıkarmak için oturma grupları ve aydınlatma ürünleri ön plana çıkarılmalıdır. Minimalist dekorasyonda olmazsa olmaz tüm eşyaların birbiriyle olan uyumu olacaktır. Yani şekil ve renk bakımından birbirine benzer olması lazım odanızın içerisindeki eşyalar. Örneğin koltuğunuz daha çok yuvarlak bir biçimi varsa buna göre aydınlatma ürünlerinizi de yuvarlak biçiminde alabilirsiniz.

Yatak Odasınız için Minimalist Dokunuşlar
Yatak odanızda minimalist dekoasyon uygulamak isterseniz size Japonların yatak odası dekorasyonlarına bakmanızı tavsiye ederiz. Onlar genel olarak kültürleri gereği daha sade ve minimalist bir ev dekorasyonuna sahip oluyorlar.

Yatak odanızda normal desenli perdeler yerine ise tek renk perdeler veya sade stor perdeleri tercih ederek daha sade ve güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz.


Minimalist Mutfaklar
Mutfaklarda minimalist dekorasyonu uygulamak için ise ilk olarak tezgah üzerinde bulunan tüm eşyaları kaldırmalısınız. Görünürde ne kadar az eşya olursa o kadar daha sade ve minimalist bir görünüm oluşur. Eşyalarınızı kaldırabilmek için düzenleyiciler ve kutular kullanarak dolaplarınıza yerleştirebilirsiniz. Minimalist bir mutfak için en önemli kural ise çok fazla rengin ve desenin olmamasıdır.

Size ilham olması için bir kaç minimalist dekorasyon örneği bırakıyorum aşağıya. Sizin düşünceleriniz nelerdir minimalist dekorasoynlar hakkında?


 

Jale

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Eyl 2019
Mesajlar
282
Tepkime puanı
758
Puanları
93
Konum
Moda/Kadiköy

İtibar Puanı:

bu paylaşım sayesinde minimalist dekorasyon nedir konusunu sevdim. hayatımda kullanabileceğim minimalist yaşam tarzımı, ruhumla dekorasyona bağladığımda çok güzel minimal bir yaklaşım sergilemiş olacağım. Bunun için size çok teşekkür ediyorum @Talha bey.
 

BuseAçıkgöz

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ara 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
6
Puanları
3

İtibar Puanı:

Çok şık ve hoş dekorasyonlar olmuş. Genel de insanlarda sade ve minimalist olunca güzel dekorasyonlar olmazmış gibi geliyor ama resimdeki örnekler bu fikri çürütmüş resmen. Minimalist dekorasyonlara tekrardan aşık oldum :love::love::love::love:
 

Nida

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Ara 2019
Mesajlar
14
Tepkime puanı
19
Puanları
3

İtibar Puanı:

minimal dekorasyon tarzları çok seviyorum bugün Mobilya şirketine gidiyorum ve hemen kendime minimal bir dekorasyon yapmaya hazırlanıyorum paylaşım için çok teşekkür ediyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim
 
Mobilya'nın Duayeni Geldi: Mobilya Takımları En Güncel Mobilya Haberleri, Mobilya Dekorasyonları, Mobilya Tavsiyeleri, En Trend Mobilyalar, 2019 Mobilya Trendleri, En iyi dekorasyon Fikirleri için Bizi Takip Edin! Mobilya denildiğinde akla ilk gelen Mobilya Takımları

Üst