Bilgi Mobilya ve Dekorasyon bölümü ne iş yapar?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 3 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,362
113

İtibar Puanı:

Mobilya ve Dekorasyon bölümü, öğrencilere mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı, dekorasyon ve malzeme seçimi gibi konularda eğitim veren bir alandır. Bu bölümü bitiren mezunlar, genellikle mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanlarında çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olabilirler. İşte Mobilya ve Dekorasyon bölümünden mezun olanların yapabileceği bazı işler:
  1. Mobilya Tasarımcısı:
    • Mobilya ve dekorasyon bölümü mezunları, mobilya tasarımcısı olarak çalışabilirler. Yaratıcı tasarım becerilerini kullanarak estetik ve fonksiyonel mobilya parçaları tasarlarlar.
  2. İç Mimar:
    • İç mekan tasarımı konusunda eğitim almış olan mezunlar, iç mimar olarak çalışabilirler. Konutlar, ofisler, restoranlar ve diğer ticari alanlar gibi iç mekanları planlar ve dekore ederler.
  3. Dekoratör:
    • Mezunlar, ev veya işyeri dekorasyonu konusunda uzmanlaşarak dekoratör olarak çalışabilirler. Renk seçimi, mobilya düzenleme ve aksesuar seçimi gibi konularda danışmanlık yapabilirler.
  4. Mobilya Üreticisi:
    • Mobilya ve dekorasyon bölümü mezunları, tasarladıkları mobilya parçalarının üretim sürecini yönetebilir veya mobilya üreticilerinde çalışabilirler.
  5. Malzeme ve Renk Uzmanı:
    • Malzeme seçimi ve renk uyumu konusunda uzmanlaşan mezunlar, malzeme ve renk uzmanı olarak tasarım projelerinde danışmanlık yapabilirler.
  6. Müşteri İlişkileri Yöneticisi:
    • Mezunlar, mobilya ve dekorasyon firmalarında müşteri ilişkileri yöneticisi olarak çalışabilirler. Müşteri ihtiyaçlarını anlamak, projeleri koordine etmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak gibi görevleri üstlenebilirler.
  7. Eğitmen ve Danışman:
    • Mezunlar, mobilya ve dekorasyon alanında uzmanlaşarak eğitmenlik yapabilir veya tasarım danışmanlığı hizmeti sunabilirler.
Mobilya ve Dekorasyon bölümü mezunları, tasarım becerilerini kullanarak estetik ve fonksiyonel alanlar yaratma konusunda birçok farklı kariyer yolu izleyebilirler.

Geri
Üst Alt