Bilgi Mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü nedir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 3 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Bahar

Bahar gibi
Platin Üye
30 Haz 2019
233
89,200
93
34
istanbul

İtibar Puanı:

Mobilya ve Dekorasyon Bölümü, adından da anlaşılacağı üzere her türlü mobilya ve dekorasyona fayda sağlayacak ürünlerin; tasarım, planlama ve üretim teknolojileri üzerine hakimiyeti olan, tüm süreçlerin takibini gerçekleştirecek ve olası sorunlara çözüm üretebilecek bireylerin yetiştirilmesini amaçlayan bir disiplindir..

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,147
673,346
113

İtibar Puanı:

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümü, öğrencilere mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı ve dekorasyon konularında geniş bir eğitim sunan bir programdır. Bu bölümde öğrenciler, estetik anlayışlarını geliştirmek, tasarım becerilerini kazanmak ve iç mekanları fonksiyonel ve estetik açıdan optimize etmek için gerekli bilgi ve yetenekleri edinirler.
Bölümde öğrencilere genellikle şu konularda eğitim verilir:
  1. Mobilya Tasarımı: Mobilya tasarımının temel prensipleri, malzeme seçimi ve üretim süreçleri.
  2. İç Mekan Tasarımı: İç mekanlarda renk, ışık, mekan düzenlemesi ve malzeme kullanımı konularında tasarım becerileri.
  3. Dekorasyon ve Aksesuar Tasarımı: Ev, ofis veya ticari alanlarda dekorasyon ve aksesuar seçimi.
  4. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD): 3D modelleme, tasarım yazılımları ve diğer dijital araçları kullanarak tasarım becerileri.
  5. Endüstriyel Tasarım: Endüstriyel tasarım prensipleri ve mobilya üretimine yönelik tasarım stratejileri.
  6. Malzeme Bilimi: Mobilya ve iç mekan tasarımında kullanılan malzemelerin özellikleri, avantajları ve dezavantajları.
  7. Proje Yönetimi: Tasarım projelerini planlama, uygulama ve yönetme becerileri.
Bunlar, genel olarak Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümünde öğrencilere öğretilen temel konular arasındadır. Bu bölümü bitiren mezunlar, mobilya tasarım stüdyolarında, iç mekan tasarım firmalarında, mobilya üreticilerinde veya kendi tasarım atölyelerinde çalışabilirler.

Geri
Üst Alt