Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 5 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Tara

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
41
13,515
83

İtibar Puanı:

Mobilya
Arkadaşlar mobilya tavsiyesine ihtiyacım var, 2 ay sonra evleneceğim. Ev dekorasyonunu yapmadan önce fikirler almak ve mobilya firması seçmek için kararsızlığım söz konusu. Nişanlım benim zevkime bıraktı ve bir nevi üzerime kaldı. Bende hata yapmak istemiyorum.
Mobilya firması konusunda çok araştırma yaptım, binlerce şikayet mesajları okudum. Öyle bir moda girdim ki bildiğiniz işin içinde çıkılmaz noktadayım.
Çevremdeki akrabalar, arkadaşlarıma sorduğumda hangi mobilya seçmeli, hangi firma ile çalışmalıyım? dediğimde hepsi kendisinin kullandığı mobilya firmasının adını verdi. Memnunuz dediler, bende memnuniyetlerini göz önünde bulundurarak birde size sormak istedim.
Akıl akıldan üstündür derler, mobilya sizce neyi ifade eder?
Mobilya denildiği zaman aklınıza ne geliyor? Yani aramızda mutlaka evli olanlar vardır, kendi evimiz olduğu için baştan savma mobilyalar almak istemiyorum.
Bir yandan da bazı arkadaşlarım sıkılınca değiştirirsin diyorlar, benide iyice çileden çıkartıyorlar. Mobilya ekmek değil ki, bir defa alıyoruz sonra eskiyene kadar kullanıyoruz.
Ondan dolayı firmaların arasında kararsızlığım olduğu gibi fiyat açısından maksimum 50bin tl civarında bir bütçemiz var. Fiyat verdim ki en azından önerilerinizi bu doğrultuda vermenizi rica edeceğim.
Bu illa 50 bin olarak düşünmezseniz sevinirim. 30bin ile 50bin arası desek daha iyi olur. Tüm evin a'dan z'ye mobilyasına ayırdığımız toplam bütçe 50bin tl.

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

bence ayırdığınız bütçeyle dilediğiniz mobilya mağazasından alışveriş yapabilirsiniz. Türkiyedeki mobilya mağazalarında en pahalı mobilya fiyatı diye bir şey yok biliyorsunuz limit sizsiniz. 100bin tl yede mobilya yaptırabilirsiniz 10bin tl yede. Ondan dolayı bence firma aramayı değilde evinize uyabilecek modelleri hangi firmalar üretiyor ona bakmalısınız. her mobilya her eve olmaz diyorum. evinizin ölçülerini alıp sonrasında mobilya mağazalarının ürünlerine önce internetten bakarak bir seçim yapmak sonrasında mağazada canlı görüp detaylarını sorgulamak..

@istikbal @Bellona @TepeHome @cilekmobilya @Kelebek @Doğtaş @ZaraHome @EnzaHome yani saymakla bitiremem çok var :) hepsine bütçeniz yeter diye düşünüyorum

Fatmacik01

Afrika Balı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
367
121,992
93
31
Adana

İtibar Puanı:

bence ayırdığınız bütçeyle dilediğiniz mobilya mağazasından alışveriş yapabilirsiniz. Türkiyedeki mobilya mağazalarında en pahalı mobilya fiyatı diye bir şey yok biliyorsunuz limit sizsiniz. 100bin tl yede mobilya yaptırabilirsiniz 10bin tl yede. Ondan dolayı bence firma aramayı değilde evinize uyabilecek modelleri hangi firmalar üretiyor ona bakmalısınız. her mobilya her eve olmaz diyorum. evinizin ölçülerini alıp sonrasında mobilya mağazalarının ürünlerine önce internetten bakarak bir seçim yapmak sonrasında mağazada canlı görüp detaylarını sorgulamak..

@istikbal @Bellona @TepeHome @cilekmobilya @Kelebek @Doğtaş @ZaraHome @EnzaHome yani saymakla bitiremem çok var :) hepsine bütçeniz yeter diye düşünüyorum

Kesinlikle doğru mobilya seçerken başkalarının düşünceleride tabii önemli ama siz asıl kendi beğendiğiniz almanız lazım. Sizin hoşunuza giden tasarımları üreten markadan almalısınız. Ayrıca şöyle bir şey de var hepsini bir markadan alacaksınız diye bir şart yok. Örneğin Salonunuzun mobilyalarını İstikbalden yatak Odanızıda Bellona'dan alabilirsiniz. Önemli olan sizin tarzınıza uygun olan mobilyayı seçmenizdir.

SinemBahsude

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Tem 2019
182
63,706
93
izmir

İtibar Puanı:

salon mobilyaları ortalama 5 ile 15 civarı değişiyor masalar 3 ile 5 arasında değişiyor, yani bence rahat rahat istediğiniz mobilyaları alabilirsiniz. Para olduğu için istediğiniz firmadan modelleri seçebilirsiniz. Kombinasyonu yaparken evin ölçülerine göre hareket edip isterseniz 2 3 firmadan alabilirsiniz. önemli olan birbirine uyum sağlaması

CikoLataKiz

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
117
44,218
93

İtibar Puanı:

30bin tl ye heryerden alabilirsiniz istikbal de güzel modeller var gerçi tüm mobilya firmalarından alabilirsiniz diye düşünüyorum. ben olsaydım internetten alırdım önce bakardım çok kumaşını merak ettiysem de mağazasına gider bakardım. yani öncelikli olarak internetten bakmanı öneririm.

Respect

Heyecan
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
81
27,904
83

İtibar Puanı:

30bin ile 50 bin arasında çok güzel bir ev çıkartabilirsin. firma da tutulu kalma. herşeyi ayrıyerden alabilirsin. ha illa bende marka takıntısı var diyorsan o ayrı. ancak ben markaya değil dekorasyona bakmanı öneririm.

Melanie

Adayadayı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
215
79,892
93

İtibar Puanı:

30bin ile 50 bin arasında çok güzel bir ev çıkartabilirsin. firma da tutulu kalma. herşeyi ayrıyerden alabilirsin. ha illa bende marka takıntısı var diyorsan o ayrı. ancak ben markaya değil dekorasyona bakmanı öneririm.
mantıklı ama bence takım olarak hepsini biryerden alsan daha iyi olur. ancak mutfak ayrı salon ayrı gibi düşünüp farklı mobilya firmasından alabilirsin.

DamlaAslan35

Damlaya damlaya göl olur
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ağu 2019
351
123,712
93
30
İstanbul

İtibar Puanı:

Mobilya alacaksan zaten çok iyi yere denk gelmişsin. Mobilya olarak zaten ülkemiz adeta bir Mobilya Cenneti her çeşit ve tarzda ürünler her türlü bütçeye uygun üretiliyor mobilyalar. Önemli olan ise hangi mobilya firmasını tercih etmek istediğin. Senin tarzında ve bütçene hangi mobilya firması en iyi mobilya'yı üretiyor? Senin belirtmiş olduğun bütçeye göre çok iyi ve istediğin mobilya'yı alabilirsin. Belki biraz klişe olacak ama ilk olarak istikbal bellona gibi firmalara bak eğer beğenmiyorsan Natuzzi ve EnzaHome'a bak onların mobilya tasarımları biraz daha farklı. Mobilya alacağın zaman sadece beğendiğin mobilya'yı değil ayrıca mobilyanın kalitesine ve işlevselliğinede önem vermelisin.