Nasıl bir Türkiye istiyoruz ?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 85 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    85

EZGiii

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Haz 2020
36
2,435
83

İtibar Puanı:

Benim zamanımda susam sokakları vb diziler vardı, hafta sonları onları izlerdik, hafta sonları akşamları haberleri izlerdik ve arkasından bizimkiler dizisini izleyip sonrasında parlement sinema klübü vardı.
Dolayısyla o günlerde tabi başka ülkemiz adına yine olaylar oluyordu, halkın tek derdi çarkıfeleğin numarasını düşürebilmekti, başta o söylediğim diziler veya programlar bizim için çok güzeldi, yüzümde tebessümler oluştururdu. Fakat benim Türkiye idealim, Atatürk'ün bize çizmiş olduğu ilke ve inkılaplar doğrultusunda muhassır medeniyetler seviyesine ERİŞEBİLECEĞİMİZ bir Türkiye hayal ediyorum. Böyle bir Türkiye ki insanların ayrışmadığı, kısa yoldan para vurmaya çalışmadığı ve bu yüzden dalavere yapılmayan, azda olsa sevgi dolu, insanların kaanat edebildikleri eğitim dolu bir Türkiye istiyorum. Bütün çocukların güvenle dışarada oynayabileceği bir Türkiye istiyorum. Herkesin birbirine saygılı ve birbiririne değer veren bir Türkiye hayal ediyorum. Umarım birgün o Türkiye ye kavuşuruz.

Memleket İsterim
Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikayet ölümden olsun.

Cahit Sıtkı Tarancı

Serap Güneş

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 May 2020
16
3,454
78

İtibar Puanı:

@EZGiii çok teşekkür ediyorum paylaşımın için, bunu hissettim. Şimdi şunu söylücem hepimiz bişey istiyoruz ve ne güzelki artık hayal ettiğimiz bir Türkiyeyi bile konuşabiliyoruz, bir Türkiye hayal edelim diyemiyorduk. Önce hayal edeceğiz ki o gerçek olsun. Lütfen hayal etmekten vazgeçmeyin, bunu hep birlikte yapacağız, çünkü bir sosyal girişim altında, hiçbir siyasi partiye bağlı olmadan, nasıl bir Türkiye istiyorsak bunu paylaşabilmeliyiz.

Feridun Bey

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Haz 2021
16
893
78

İtibar Puanı:

Nasıl bir Türkiye istiyoruz: Fikri hür, vicdanı hür, birbirine kötü gözle bakmayan, birbirini anlamaya çalışan, birbirinin ihtiyaçlarını gidermeye çalışan bir toplum olmamızı temenni ediyorum, aslında bu bizim kimyamızda var, sadece doğru şekilde harekete geçirilmek için bekleyen bir kimya bu. Bu konuda da Avrupa ülkelerinin yada gelişmiş ülkelerden daha ciddi bir potalsiyele sahip olduğumuzu düşünüyorum.
Konu başlığınız için tebrik ediyorum, oldukça heyecanlandırdı beni.
Söylemek istediğim tek şey şu: Başarının yolu doğru soruları sorarak, doğru istekleri şekillendirerek gelir, tek söylemek istediğim, insanların sadece kendileri için değil, kendi içinde bulundukları aidiet grupları için değil, herkesle ilgili doğru soruları sorarak karşı tarafı anlamya çalışarak, karşı tarafın isteklerini anlayarak onlarla iletişim kurması, ve sonrası zaman içerisinde toplum neyi talep ederse gün sonunda onu alır. Teşekkürler!

Farrah

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Tem 2020
29
6,407
78

İtibar Puanı:

İnsanların şuanda Türkiye de veya dünyanın herhangi bir yerinde yaşasın, sorduğumuz da beklentlerimizi dile getirir, insanoğlunun yaşarken beklentileri neredeyse aynıdır. Hepimiz özgürlük, eşitlik isteriz ama nedense birlikte yaaşrken bunu bir türlü başaramayız. Bunun nedenide yetiştirlme şartları, kültürel değerler vb etkiler.
Nasıl bir Türkiye istiyoruz şeklinde düşünmek çok güzel.
Yani şuan bu isteklerimizi istemeyip kalmayıp gelecek nesillere de isteklerimizi aktarmamız gerekiyor. Osmanlı döneminedn tutun devletlerin kuruluşundan itibaren, devletleri insan yaratıyor. Sonrasında insan yaratıcıyı yönetiyor. Devletler bizim için olmalı. Haliyle biz yaşadığımız toplumu değiştirmek istiyorsak, onun üzerine güzel hayaller kurabiliyorsak ve bunu hayata geçirebilecek cesarete sahip olmamız gerekiyor.
Bu nedenle bütün insanlara, bir insan gözüyle bakmak gerekiyor. En son ona döndüreceğimizi bilip, ona göre hareket etmek gerekiyor.

Dennis

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2020
8
1,589
78

İtibar Puanı:

Çok düşünen bir insanım, Nasıl bir Türkiye istiyorum? Hepinize teşekkür ediyorum, bilimin değer gördüğü bir Türkiye istiyorum. Bilimin değer bulduğu bir ülke olmak istiyorum. Yarına umutla uyanan, huzur ve sevgi dolu bir ülke istiyorum. Hayal gibi görünebilir ama imkansız değil.

Bedizben

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 May 2020
24
4,545
78
İstanbul

İtibar Puanı:

Ben okurken de öğrenciler iş bulmakta zorlanıyordu, şuanda da iş bulmak zor, medya o zamanda eleştiriliyordu şuanda eleştiriliyor. Açıkcası iyimser bir tablo çizemiyorum keşke çizebilseydim, maalesef giderek olumsuzluklar ön plana çıkıyor, ne isterdim demokratik bir düzen isterdim. Demokratik bir medya, insanlar hemen kolaylıkla yargılanmasınlar isterdim, gereksiz yere süründürülmesin isterdim, yaptığımız eylemlerin de bir karşılığı olmasını bilmek isterdim. Ana yasa tartışmaları yapıyor, demokratik anayasayı yapmak ile uygulamak arasında fark var. Ben bu anlayışa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. İnsanların huzur içinde olmasını isterdim. Başka ülkelere göç etmek yerine başka ülkelerden bizim ülkeye gelmesini isterdim. Gelişmiş bir ekonomiye sahip olmayı, herkesin huzur içerisinde kalmasını isterdim.

ZAMBAK

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
82
30,456
83

İtibar Puanı:

Nasıl bir Türkiye istiyorum insanların birbiriyle mutlu ve ailelerinize saygı duyduğu çocuklara merhametli olduğu büyüklere saygılı olduğu mutlu bir Türkiye istiyorum nasıl bir Türkiye istiyorum adaletli nasıl bir Türkiye istiyorum merhametli nasıl bir Türkiye istiyorum Yardımsever nasıl bir Türkiye istiyorum ahlaklı nasıl bir Türkiye istiyorum zeki nasıl bir Türkiye istiyorum bilmiyorum

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Onlar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Tem 2020
12
1,722
78

İtibar Puanı:

İnsanların şuanda Türkiye de veya dünyanın herhangi bir yerinde yaşasın, sorduğumuz da beklentlerimizi dile getirir, insanoğlunun yaşarken beklentileri neredeyse aynıdır. Hepimiz özgürlük, eşitlik isteriz ama nedense birlikte yaaşrken bunu bir türlü başaramayız. Bunun nedenide yetiştirlme şartları, kültürel değerler vb etkiler.
Nasıl bir Türkiye istiyoruz şeklinde düşünmek çok güzel.
Yani şuan bu isteklerimizi istemeyip kalmayıp gelecek nesillere de isteklerimizi aktarmamız gerekiyor. Osmanlı döneminedn tutun devletlerin kuruluşundan itibaren, devletleri insan yaratıyor. Sonrasında insan yaratıcıyı yönetiyor. Devletler bizim için olmalı. Haliyle biz yaşadığımız toplumu değiştirmek istiyorsak, onun üzerine güzel hayaller kurabiliyorsak ve bunu hayata geçirebilecek cesarete sahip olmamız gerekiyor.
Bu nedenle bütün insanlara, bir insan gözüyle bakmak gerekiyor. En son ona döndüreceğimizi bilip, ona göre hareket etmek gerekiyor.
:love:

Geri
Üst Alt