Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 188 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    188

R4biaE.

Yerinde söz söylemesini bil
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Ağu 2019
308
109,016
93
30
İstanbul

İtibar Puanı:

Salon Mobilya Takımları
Salon mobilya takımları, ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. İyi bir salon takımı, hem konforlu hem de şık bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Birçok farklı tarzda salon mobilya takımı mevcuttur ve herkesin bütçesine ve zevkine uygun bir seçenek vardır.

Salon takımları genellikle koltuk, berjer, sehpa ve diğer mobilyalardan oluşur. Koltuklar, tekli ya da üçlü olarak satın alınabilir ve genellikle minderleriyle birlikte gelirler. Berjerler, daha küçük oturma alanları için idealdir ve bazen koltukların yanında ek bir oturma yeri olarak kullanılır. Sehpalar, salon takımının tamamlayıcı bir parçasıdır ve kahve, kitap, dergi ve diğer eşyalar için kullanılır.

Salon takımlarının tarzı, malzemesi ve rengi evin diğer dekorasyon öğeleriyle uyumlu olmalıdır. Klasik salon takımları genellikle ahşap çerçeveler ve klasik kumaşlarla kaplanmış minderler içerir. Modern salon takımları ise daha minimalist bir tasarıma sahiptir ve daha sade bir görünüme sahiptir. Modaya uygun takımlarda ise farklı tarz ve malzemeler birleştirilerek yaratıcı tasarımlar elde edilir.

Salon takımları için kullanılan malzemeler, dayanıklılık ve estetik açıdan önemlidir. Kumaşlar, deri, suni deri, keten gibi çeşitli malzemelerle kaplanabilirler. Ahşap takımlar ise dayanıklılık açısından tercih edilir. Metal ve cam gibi malzemeler de salon takımlarının bazı parçalarında kullanılabilir.

Salon takımları, evin en önemli yaşam alanlarından biri olan salonlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle, seçilen mobilyaların konforu kadar görünümü de önemlidir. İyi bir salon takımı seçimi yapmak için, öncelikle evin tarzına uygun bir seçim yapılmalıdır. Ayrıca, salon takımlarının kullanıldığı alanda yeterli alan olmalı ve mobilyaların boyutlarına dikkat edilmelidir.

Sonuç olarak, salon mobilya takımları evin en önemli yaşam alanlarından biri olan salonlarda kullanılmaktadır. Konfor ve şıklık açısından önemli olan bu mobilyaların, tarzına, malzemesine ve renklerine dikkat ederek seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca, salon takımlarının boyutlarına dikkat ederek, mobilyaların kullanılacağı alana uygun bir seçim yapmalısınız

Selaaam herkese ?
Salonum için yeni mobilya takımları alacağım. Sizlere danışıp hem yeni trendleri öğrenmek hem de fikir alışverişi yapmak istedim. Odamı biraz tanıtacak olursam salonum 35metrekare bir duvarı 7 metre diğer duvarı 5 Metre. Duvarın birinde balkona çıkış için kapı ve cam var diğer duvarda ise sadece bir tane cam var yani sadece iki cephe dışarı bakıyor diğer iki duvar ise kapalı.
Aslında tarz olarak bu sefer daha sade bir tasarım düşünüyorum fazla kalabalık olup gözümüzü yormasın. Oda ne çok boş nede çok dolu olsun istemiyorum. Benim için en önemlisi ferah ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmak. Size birkaç örnek fotoğraf ta bırakacağım aşağıya ona göre benzer fikirler verirseniz daha hızlı sonuca ulaşırız herhalde.

Screenshot_20190810_000243.jpg

Yani gerçi buda belki fazla sade olmuş gibi geldi bana ? işte ortalama bunun gibi ama bu kadar sade olmasın bence ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

FerideSancaktar

Tatlişkom
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
340
112,294
93

İtibar Puanı:

Oohh resimdeki bence gayet güzel kafan rahat olur temizlik işide hemen biter ??
Sen sadeliğinden değil temizlik işinden biraz rahatlamak için istiyorsun herhalde ?

EceYılmaz33

Ne olursan ol gel!
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Ağu 2019
347
116,170
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Evin en önemli odası Salon orasıda sade olmaması lazım bence. Diğer odaları nasıl düzenlersen düzenle istediği kadar sade olabilir isterse hiç mobilya koyma ama salon evin merkezidir orası ihtişamlı durması gerekiyor tamam belki okadarda değil ama bilerekte odayı sadeleştirmemek lazım.