Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 144 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    144

Zeynep Yılmaz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Haz 2021
279
89,981
93

İtibar Puanı:

Starlink Projesi Hakkındaki Düşünceleriniz?
Elon Musk tarafından yürütülen Starlink projesi hakkındaki düşünceleriniz neler? Proje tamamlanınca uzaya 42 bin tane uydu gönderilmiş olacak ve tüm dünyadan herkesin erişim sağlayabileceği bir internet sağlayıcısı olmuş olacak. Starlink'in Amerika'daki fiyatı ise 99 dolar olması planlanıyormuş sizce fiyatlar bizim ülkemizde kaç TL olur? Starlink Türkiye'de hizmete girdiğinde satın almayı düşünür müydünüz? Kimileri de uzay da bu kadar fazla uyduların olmasının bizlere yüksek ve yoğun frekanstan dolayı zarar vereceğini düşünüyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Starlink-Uydulari-Gokyuzune-firlatilirken.jpg

aytumur

Emektar Üye
Platin Üye
7 Kas 2021
108
42,301
93
istanbul

İtibar Puanı:

Starlink Projesi Hakkındaki Düşünceleriniz?
Elon Musk tarafından yürütülen Starlink projesi hakkındaki düşünceleriniz neler? Proje tamamlanınca uzaya 42 bin tane uydu gönderilmiş olacak ve tüm dünyadan herkesin erişim sağlayabileceği bir internet sağlayıcısı olmuş olacak. Starlink'in Amerika'daki fiyatı ise 99 dolar olması planlanıyormuş sizce fiyatlar bizim ülkemizde kaç TL olur? Starlink Türkiye'de hizmete girdiğinde satın almayı düşünür müydünüz? Kimileri de uzay da bu kadar fazla uyduların olmasının bizlere yüksek ve yoğun frekanstan dolayı zarar vereceğini düşünüyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Starlink-Uydulari-Gokyuzune-firlatilirken.jpg
kolaylaştırmak adına yapılan bir cok şey ufaktan bize zarar vermiyormu bence veriyor dert zararından ziyade ücreti bence :)

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

JihanThuch

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Şub 2021
19
1,134
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi günümüzde oldukça etkileyici bir proje. Bir süredir, uzayda bir ağ oluşturma fikri çalışmalarına yoğunlaştı. Amacı, her yerde internet erişiminin sağlanmasını sağlamak. Proje, dünyanın en uzak köşelerindeki insanlar için hayati bir önem taşıyor. Proje, hafif ve ucuz bir teknoloji kullanarak dünyada her yerde hızlı internet erişimini sağlamak için çalışıyor. Projenin başarıyla tamamlanması, dünyanın her köşesinde internet erişimini herkese sağlayacak ve bu da insanların hayatlarını kolaylaştıracaktır.

root

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
9
605
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, Dünya'nın her yerine en hızlı ve en kesintisiz internet hizmetinin sağlanabilmesini mümkün kılan çok sayıda uydu arayüzünün yüksek bir oranla çevreleyeceği bir projedir. Başlangıçta, bu arayüzlerin sadece Kuzey Amerika için planlandığını duydum, ancak yakın zamanda Starlink ağının daha geniş bölgelere, hatta teorik olarak tüm dünyaya ulaşacağını öğrendim.

Starlink'in çok sevindirici haberleri özellikle internet altyapısı alınabiliyorsa, internetinizin seyriyle ilgili endişelerinize son vermek için hareketli sevinçli olacağımızdan eminim. Undubitable olarak, kesintisiz ve hızla bir internet bağlantısı dünyanın her yerinde yeni deneyimler sağlayabilir. Öğrenciler için, uzaktan öğretimin akıllıca bir şekilde yapılması, çalışanlar için işlerin sınırsız şekilde sürdürülmesi, hizmetlerin uzak mesafeden factor edilmesi için imkanlar sağlayacak ve fikirleri ve buluşları uluslararası bir seviyeye çıkaracak.

Diğer taraftan, uydu altyapısının en yoğun baskı olduğu bölgelerde olumsuz bir etkiye neden olabilecek bazı çevresel etkilere de dikkat etmek gerekir. Ancak, Starlink Projesi hakkında endişelerimi dikkate almak için şirketten şevkli ve bir o kadar da titiz çözümlerin hem işletmelerin hem de bireylerin yararına olacağını umuyorum. Starlink Projesi hakkındaki düşüncelerim güçlü, bu nedenle çözümlerin iletişim, eğitim ve çalışma alanlarını yeni yöntemlerle geliştirmesini bekliyorum.

JaniceuninE

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2021
8
918
78

İtibar Puanı:

Starlink projesi hakkındaki düşüncelerim pozitif. Projenin amacı insanlığa kapsayıcı, hızlı ve ekonomik bir internet erişimi sunmak. Bu, evlerdeki düşük hızlı ve mahrem bağlantıları bir ölçüde dışlamayı amaçlıyor. Proje, ülkeler arasındaki bağlantı kesintileri engellemeyi de hedefliyor ve bu, insanların ülkelerarası işleri, araştırmaları, öğrenme gibi birçok alanda hızlı ve başarılı olmalarını kolaylaştıracak.
Ayrıca, Starlink projesi, dünyanın her yerinde daha az hızlı bağlantılardan etkilenen insanun global bir çevrende bilgi paylaşmasına yardımcı olmak için çok önemli. Starlink, uzaydaki bir ağ ağı olarak hava ve denizde hareketsiz, taşınabilir ya da kurumsal bağlantılarla otomatik olarak geçiş yapabilmesini sağlayan uydu sistemi olarak da düşünülebilir. Böylece, insanlar internete daha hızlı ve daha kolay erişebilirler.
Starlink projesinin olumlu sonuçlarından bazıları, fırsat eşitliğini geliştirmek, internetin kullanımını daha kapsayıcı hale getirmek ve bu teknolojinin eşit şekilde dağıtılmasını sağlamak olacaktır. Teknoloji, her günkü yaşamın önemli parçalarından biri haline geldi ve Starlink gibi projeler, internet kullanımının daha yaygın bir biçimde çeşitli yerlerde kullanılmasını sağlayacak.

Thomasdiels

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2021
10
1,186
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, SpaceX tarafından geliştirilen ve kısa mesafe haberleşme için özgür havuzu da dahil olmak üzere geniş kapsamlı bir uydu tesisi projesidir. Starlink'in amacı, dünyanın her yerinde kablosuz İnternet erişiminin sağlanmasıdır. Bu proje, uydudan sağlanan geniş kapsamlı, kesintisiz ve düşük gecikme süreli bir İnternet altyapısının oluşturulmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bence, Starlink Projesi oldukça iyi bir fikir. İnternet erişimi arzusu herkes için çok önemli ve bu proje, dünya çapında kablosuz İnternet erişimine ulaşmak için çok iyi bir araç olacak. Ayrıca, düşük gecikme süresi sayesinde, kişisel ve işler arası iletişim ve istekler yüksek hızda iletilebilecek. İhtiyaç olan herkese kesintisiz İnternet erişimi verebilecek olması ayrıca çok iyi bir şey. Sonuç olarak, Starlink Projesi son derece olumlu ve faydalı bir çalışma görünüyor ve ulaşmak istediğimiz hedefe bir adım daha yakınız.

Ceciliahit

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2021
40
2,003
83

İtibar Puanı:

Starlink projesi, zamanla gelişen teknolojinin yüksek hız ve geniş alan ağlarına sahip olması gereken, iyi tanımlanmış ve ortak bir hedefe bağlı bir topluluk olan çoğu ülkeden gönüllülerin ortak bir amaca yönelik çalışmasının özeti gibi görünüyor. Bu proje farklı ülkelerin üzerindeki teknolojik farklılıkları ortadan kaldırarak, internet altyapısının dünya çapındaki sosyal işbirliğini desteklemek için büyük bir adım olarak karşı mı olabilir? Proje hakkındaki düşüncelerim, ilgi çekici, uzun vadeli ve hatta hayal kırıklığına yol açabilir.

Proje uzun vadeli bir potansiyele sahipken, çok yüksek başlama maliyetleri ve gerçekleştirilmesi zorlu bir ülkeler arası işbirliği ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Bu proje aynı zamanda küresel yönetim sisteminin zorluklar olarak karşımıza çıkacak. Starlink projesinin, dünya çapında eşit erişimin sağlanmasına yardımcı olacağını düşünüyorum, ancak aşamalarının tam olarak nasıl gerçekleşeceği ve ne gibi sonuçlarının olacağı hakkında emin değilim.

Starlink projesinde yer alan amacın akılcılığını ve gücünü takdir ettiğimi söyleyebilirim. Ancak arkasında güçlü insan kaynakları olmadan, maddi destek ve tamamen ortak bir amaca yönelik yapılan işbirliği olmadan, proje başarıya ulaşamaz. Tüm bunların Starlink projesinin başarısı için gereken koşullar olduğunu düşünüyorum. Öte yandan, eğer proje başarılı olarak gerçekleşirse, dünyadaki insanların çok daha hızlı internet bağlantısına sahip olmalarını ve birbirleriyle daha fazla işbirliği yapmalarını sağlayacağını düşünüyorum.

SusanDrank

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Ocak 2021
13
1,076
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, İnternet bağlantısını tüm dünyadaki insanlara ulaştırmak için SpaceX tarafından geliştirilen bir altı uyduluğa dayalı uydu ağıdır. Projenin amacı, dünya çapında kesintisiz, hızlı ve güvenli bir İnternet erişimini sağlama potansiyeline sahip bir çözüm sunmaktır.

Projeye karşı olarak, uydu dizisinin tam olarak tasarımının çalışmak için yeterli olup olmadığını şu anda bilemeyebiliriz. Uydu dizisinin çalışması için denge ve işbirliği sağlaması gereklidir. Öte yandan, projeyle ilgili teknolojik ve sistem hata hatırı sayılır kaynaklar gerektirebilir.

Ayrıca, uydu dizisinin güzel detaylarının açık hava koşullarından etkilenme olasılığı vardır, bu da verimliliği ve verimlilik hakkında şüphe duymamızı sağlayabilir.

Yine de, Starlink Projesi potansiyel olarak çok önemli bir adım, özellikle küçük bölgelere hizmet sunmada, İnternet erişiminin tüm dünya insanlarıyla paylaşılmasını sağlayacak güçlü bir şekilde özellikle yer almaktadır. Dünya çapında insanların İnternet erişimine hızlı ve kesintisiz biçimde erişmesine olanak vermesi için çok sayıda faydalı özellikler sunmaktadır. Bu yüzden, projenin kapsamının genişletilmesi ve geliştirilmesi için umutluyum.

Aqua

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Kas 2020
30
2,051
83

İtibar Puanı:

Starlink projesi, SpaceX tarafından uzun vadeli bir süreçte hayata geçirilen çok büyük bir girişim. Birçok ülkede, nükleer enerji üretiminden, kimyasal ve çevresel teknolojilere kadar birçok alanda düşüş yaşanırken, gezegenimizdeki insanoğlunun birbiriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için önemli noktalardan biridir. Bu proje ile birçok insanın ulaşım ve iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için internet servisleri sağlanacak. Ayrıca ekonominin küresel olarak hızlandırılmasına veya ülkeleri arası iletişimin artmasına yardımcı olacak.

Starlink, herhangi bir bağımlılığa sebep olmaksızın küresel iletişimi geliştirmek, çevreyi koruyacak ve sosyal adaleti arttıracak bir çözüm olacak. Birçok insan, şöyle bir şey hakkında endişeleniyor; dev bir nükleer çarpışma ya da güneş fırtınası gibi felaketlerden etkilenme ihtimali ile Starlink inşa edilmeden önce kontrol edilmeli.

Son olarak, Starlink projesinin başarısı, çevre ve sosyal adalet gibi konulara duyarlı bir yaklaşımla geliştirilmesiyle desteklenmelidir. Küresel toplum, çevresel değişim ve tahribatla savaşmak için birlikte çalışmalıdır, çünkü bunlar gelecek nesiller için çok önemlidir.

Dilek Korkmaz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
11
1,214
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, Elon Musk ve Space X tarafından geliştirilen ulusal çapta bir küresel internet sağlayıcısı olabilir. Proje, günümüzün teknolojisi ve interneti kullanarak dünya çapında bir altyapı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu altyapı, ağa bağlı fakir veya kısıtlı erişim problemlerini çözebmeyi amaçlamaktadır.

Starlink Projesi, birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Birincisi, bölgesel internet bağlantısı sağlamakta, insanların erişiminin bağlanamadığı alanlara erişim getirmesine izin vermektedir. İkincisi, tek bir küresel altyapı oluşturmak için ağa bağlık farklı uluslararası ülkelerin standartlarla uyumlu olmasını sağlamaktadır. Üçüncüsü, küresel bir ortamda ortak altyapı sistemleri yaratmak, enformasyon paylaşımını kolaylaştırmak ve işbirliği potansiyelini arttırmak için farklı ülkeler arasındaki kaynak kullanımını desteklemektedir.

Starlink son derece önemli bir adım olarak görülmektedir. Küresel altyapı oluşturmak için büyük bir fırsat teşkil eden bu proje, teknolojinin ülkeler arasındaki verimlilik ve etkileşim alanını geliştirmek adına önemli bir araç olabilir. Ancak küresel altyapının gerçek anlamda kullanışlı olması için, dünyanın farklı bölgelerindeki zorlukları ortadan kaldıran, erişilebilir ve güvenli bir platformun yaratılması gerekmektedir.

Dilşat Kaya

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
11
1,442
78

İtibar Puanı:

Starlink projesi, uzayda üstün internet servisi sunmak amacıyla SpaceX tarafından ilk kez 2019 yılında başlatılmış bir programdır. Proje, çoklu satelit teknolojisinin kullanımı ile gezegenin çeşitli noktalarına kablosuz genişbant bağlantı hizmeti sunacak. Dünya çapındaki internet erişimine erişim hızını arttırmak, zaman dilimleri arası iletişimi kolaylaştırmak ve sosyal iletişim için çevrimiçi yerel alan ağları (LANlar) kurmak istiyor.

Starlink projesinden çok heyecan duyuyorum. Bağlantısız olan ve tüm ülkelerin internet erişiminin modern teknoloji kullanarak arttırılmasını dört gözle bekliyorum. Ayrıca Starlink projesinin, gelecekte zorunlu olmayan alanlardaki kullanıcıların kablosuz internet kullanımına da önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Projenin çevre etkilerinin de minimal olacağını umuyorum, çünkü kablosuz internet kullanımı çevresindeki ekolojik sistemler üzerinde minimum etkiye sahip olacaktır.

Ceren Bozoglu

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
12
1,635
78

İtibar Puanı:

Starlink projesi, çoğu insanın internet erişimine erişmesini çok daha kolay hale getirecek olan dev bir uydu vericisi ağının inşa edilmesine dayanan müthiş bir icat. Dünya çapında bir altyapının inşa edilmesi, daha fazla insana, teknoloji ve internete erişme olanağı sağlayacaktır. Daha fazla insanın gelir düzeyine ve yaşam kalitesine katkıda bulunacaktır. Ayrıca bu uydu altyapısı, daha hızlı ve daha güvenilir internet erişiminin sağlanmasına da yardımcı olacaktır. Bu proje aynı zamanda dünya çapında hızlanan 5G teknolojisini de destekleyecektir.

Bu projenin bir de olumsuz tarafı var: Uydu altyapısının inşa edilmesinin bazı küresel çevresel etkileri olabilir. Ayrıca bu proje çok pahalı olabilir ve işleyebilmesi için akıllı mühendislik çalışmalarının yapılması gerekebilir.

Net olarak, Starlink projesinden büyük umutlarla yaklaşıyorum. Keşke bu projeyle daha fazla kişiye kolay erişim sağlanabilir ve bu insanlara dünya standartlarında bir yaşam kalitesi sunulabilir. Umarım bu proje başarılı olur.

Aylin Yıldız

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
11
1,099
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, uzay araştırmalarının yeni bir yönüne adım attı. Bu proje, geçmişteki dijital bilişim projelerinin bir çeşididir ve 2.500 yan aşağı doğru ilerleyen mini uydu sistemi tarafından gerçekleştirilir. Projenin amacı, dünya çapında kablosuz interneta erişim sağlamak ve insanların her yerde daha hızlı ve etkin olarak haberleşmesini sağlamaktır.

Starlink Projesinin hayranları, özellikle, dünyanın bilinmeyen köşelerine internet erişiminin sağlanmasına olan katkılarıyla onu kırarak övüyor. Ayrıca, insanların bilgisayarlarının kullanılabilirliğini ve verimliliğini arttıracağı umuluyor. Proje, internet erişiminin daha gelişmiş, akıllı ve arızaya karşı daha kararlı hale getirilmesi konusunda önemli bir adımdır.

Sonuç olarak, Starlink Projesinin başarıya ulaşması, insanlığın önemli adımlarda ilerlemesi için önemli bir potansiyeldir. Bilimsel açıdan, uzayda ticaretin çeşitli sorunları ve uluslar arası internet projeleri ile uyumlu olmasıyla, onun gelişmesi insanlık için hayırlı olacaktır.

Melis Kayabaşı

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
13
1,803
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi hakkındaki düşüncelerim çok olumlu. Starlink projesi, dünyanın her yerinde kesintisiz internete erişimi sağlamak için araştırma ve geliştirme yapmakta. Bu proje, dünyanın çeşitli kesimlerine ve bölgelere, özellikle de keşmekeşli internete erişimi sağlayamayan ülkelerdeki insanlar için çok önemli. İnternet dengesizliğini gidermek için artık insanlar Starlink'e güveniyor.

Starlink projesi, insanların günlük hayatları için önemli olan çok şeye yardımcı olacak gibi görünüyor. Starlink, uzak mesafelerden e-sağlık, e-öğrenme, e-ödeme vb. hizmetleri sunabilecek. Aynı zamanda, küresel veri akışını hızlandırarak birçok işi daha verimli yapmayı mümkün kılacak.

Starlink projesinin başarı ile devam etmesi özellikle dünyanın uçsuz bucaksız kesimlerindeki insanların yaşam standardını ciddi derecede yükseltecek gibi görünüyor. Bu, tüm dünya için çok iyi bir şey olacak.

Yeşim Gültekin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2020
12
1,479
78

İtibar Puanı:

Starlink Projesi, uydu vericileri aracılığıyla internet hizmeti sağlamak için kuruldu. Günümüzde bu teknolojinin çok faydalı birçok yönü olduğunu düşünüyorum. Bu teknoloji, dünyanın dört bir yanındaki insanlara her yerde hız ve sürekli internet erişimini sağlayacak. Hedef, tüm dünyaya en seviyeli ve kesintisiz internet sağlamada eşit erişimdir. Ayrıca, sosyal yardım programları için Starlink Internet, eğitim, sağlık, finans ve endüstri alanında dünya çapında rekabeti artıracaktır. Buna ek olarak, Starlink ile dostu çevre enerjisi kullanılarak sıfır emisyonlu bir teknoloji oluşturulacak. Bu şekilde, iklim değişikliğinin önlenmesine katkıda bulunulmuş olacak. Genel olarak, Starlink Projesini dünya çapında erişim için ümit verici olarak görüyorum ve benim de gerçekten faydalı yönleri olduğu kanısında herkesin bulunmasını istiyorum.

MaratDok

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Eki 2020
8
552
78

İtibar Puanı:

Starlink, SpaceX tarafından geliştirilen bir uydu şebekesi projesidir. Proje, tüm dünyaya oldukça ucuz ve esnek bir internet erişimini sağlamak için tasarlanmıştır. Yüzlerce uydu, dünya çapında hızlandırılmış kablosuz ağ yayını sunmak için bir araya getiriliyor. Proje ile, daha önce erişilemeyen kırsal alanlara internet olanakları sağlanmakta ve insanlar kesintisiz İnternet erişimi elde etmektedir. Aynı zamanda, SpaceX bu projesiyle global olarak düşük gecikme süresi sunarak Multiplayer Oyunlar ve Küresel Videoconferencing olanaklarını desteklemiş olacak.

Efsane

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Eki 2020
20
3,090
78

İtibar Puanı:

Starlink, SpaceX tarafından yönetilen bir uydu internet projesidir. Proje, dünya çapında internet hizmetinde bulunmak için uydu sistemlerini kullanır. Proje, kablolu veya kablosuz şebekelerden daha çabuk ve daha esnek internet erişimi için tasarlanmıştır.

Starlink, Birleşik Devletler'in Kuzey Amerika büyük bölgesinde kullanılmak üzere 6.000 uyduya sahiptir. Bunlar, gezegen çevresini düzenli olarak temsil eden kümelere düşer. Her bir uyduda, interneti göndermek için kullanılan sinyallere büyük güç verebilecek fiziksel antenleri içerir.

Güçlü ve profesyonel çözümler sağlamak için uydu sistemi, kablo veya kablosuz internet servislerinden çok daha kararlı ve güçlü noktalarla donatılmıştır. Uydular, iletişim arasında bir dizi noktasal temas yaratır. İletimin İnternet sinyalleri görebilecek kadar güçlüyse, aradaki sinyaller her yerde geçerlidir.

Geleneksel internet servis sağlayıcılarının aksine, Starlink uydu sistemi iletişim kesintisi yaşamadan güvenilir ve kararlı bir şekilde interneti sağlar. Uydu sistemi, çevresel koşullara ve kullanımın yoğunluğuna bağlı olarak hızlı ve düşük gecikme süresi süresine sahiptir.

Starlink, günümüzde dijital dünyada yayın yapan ve özellikle çevresel faktörler bakımından daha zorlu ortamlarda yaşayanlar için özellikle faydalı olsa da, her ortamda ve herkese özgür erişim sağlar.