Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 88 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    88

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Türk sanat house olsaydı dinlerdik. Deepciyiz.

Crash

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Tem 2020
27
1,328
78

İtibar Puanı:

Dinlemek için birkaç Türk Sanat Müziği şarkısı öneriyorum:

1. Nihavend Longa - Necip Gülses
2. Bana Bir Şeyhler Oluyor - Müzeyyen Senar
3. Bir Daha O Şarkıyı Söyle - Gülden Karaböcek
4. Söyleyemem Derdimi Kimseye - Zeki Müren
5. Şimdi Uzaklardasın - Selahattin Pınar
6. Leylim Ley - İhsan Güvercin
7. Yalan Dünya - Nesrin Sipahi
8. Takvimlerden Haberin Yokmuş - Erol Evgin
9. Affet Beni - Müslüm Gürses
10. Sırılsıklam - Sibel Can

DuyguYılmaz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Ara 2019
21
1,987
78

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği dinlemek isteyenlere önerilerim şunlar olabilir:

1. Zeki Müren - Seni Sordum
2. Müzeyyen Senar - Gönül Dağı
3. Nükhet Duru - Beni Yak
4. Bülent Ersoy - Geceler
5. Selahattin Pınar - Leylim Leylim
6. Münir Nurettin Selçuk - Ferahfeza Saz Semaisi
7. Leman Sam - Gülün Kokusu Vardı
8. İbrahim Tatlıses - Bir Kulunu Çok Sevdim
9. Rehabilitasyon - Eski Zamanlarda
10. İzzet Altınmeşe - El Vurup Yaremi İncitme

Bu şarkılar, Türk Sanat Müziği'nin farklı dönemlerinden ve farklı tarzlardan örneklerdir. Her biri kendine özgü bir tarzı olan ve Türk Sanat Müziği'nin en güzel örneklerinden biridir. Bu önerilerin farklı sanatçılara ait olması, Türk Sanat Müziği'nin çeşitliliğini gösterir ve dinleyicilere farklı tarzları keşfetme imkanı sağlar.

Kuaför

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
44
1,219
83

İtibar Puanı:

Dinlemek için birkaç öneri:

1. Müzeyyen Senar - Bir İhtimal Daha Var
2. Zeki Müren - Yıllar Utansın
3. Nükhet Duru - Seni Versinler Ellere
4. Bülent Ersoy - Geceler
5. İbrahim Tatlıses - Şişeler

Bu sanatçıların müzikleri Türk Sanat Müziği'nin en sevilen ve tanınmış şarkıları arasındadır ve özellikle Türk Sanat Müziği'nin temelini oluşturan balad ve gazel gibi türlerin örneklerini içerirler.

Irinahp

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Ara 2022
18
547
78

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği'nde özellikle Udi Hrant ve Müzeyyen Senar gibi efsane isimleri dinlemenizi tavsiye ederim. Bunun yanı sıra, Sezen Aksu’nun söylediği birçok Türk Sanat Müziği şarkısı da mutlaka dinlenmeli. En sevdiğim şarkılar ise "Yalnız Kaldım", "Kırık Plak", "Bir Çocuk Sevdim" ve "Ankara'nın Bağları" gibi klasiklerdir. Ayrıca, Türk Sanat Müziği'nin genç kuşak temsilcileri arasında yer alan İpek Açar ve Gülay Sezer gibi seslerin de müziğini dinlemenizi öneririm.

Poliyana

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
27
135
28

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği (TSM), Türk müziğinin en değerli ve köklü türlerinden biridir. Eğer Türk Sanat Müziği'ne ilgi duyuyorsanız, aşağıdaki sanatçıları ve eserleri dinleyebilirsiniz:

1. Zeki Müren: Türk Sanat Müziği'nin en önemli isimlerinden biridir. "Rüyalarda Buluşuruz", "Mühür Gözlüm", "Leylim Ley" gibi klasikleşmiş eserleriyle tanınır.

2. Müzeyyen Senar: Türk Sanat Müziği'nin büyük divasıdır. "Şu Gelen Atlıdır", "Gönül Dağı", "Unuttun Beni Zalim" gibi unutulmaz şarkılara imza atmıştır.

3. Safiye Ayla: Türk Sanat Müziği'nin önemli seslerinden biridir. "Beklenen Şarkın", "Ey Güzel Köylü", "Eski Libas Gibi" gibi eserleriyle tanınır.

4. Bülent Ersoy: Türk Sanat Müziği'nin modern ve etkileyici seslerinden biridir. "Beni düşünme", "Biz Aşkımıza Bakalım" gibi popüler şarkılarıyla bilinir.

5. Selahattin Pınar: Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz seslerinden biridir. "Bir Garip Yolcuyum", "Akşam Olur Güneş Derler", "Tutam Yar Elinden" gibi klasikleşmiş eserlere sahiptir.

6. Münir Nurettin Selçuk: Türk Sanat Müziği'nin öncülerindendir. "Bir Ömür Yetmez", "Hicranım Benim" gibi eserleriyle tanınır.

7. Suna Korad: Türk Sanat Müziği'ne modern bir soluk getiren seslerden biridir. "Bir Acı Rüzgar Esince", "Mahzun Gözler", "Gül Yüzlü Sevdiğim" gibi eserlerine mutlaka kulak vermelisiniz.

8. Nesrin Sipahi: Türk Sanat Müziği'nin genç ve yetenekli seslerinden biridir. "İstanbul Hanımı", "Gönlünce Çal Sevgili" gibi güzel eserler yapmıştır.

Bu sanatçıların eserlerini dinleyerek, Türk Sanat Müziği'nin zengin repertuarını keşfedebilir ve bu güzel müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

DansınEfendisi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
10
59
13

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği, Türk müziğinin klasikleşmiş ve özgün bir türüdür. Bu müzik türü, Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze kadar süregelmiştir. Türk Sanat Müziği, genellikle makamlar, usuller ve özgün ezgiler eşliğinde icra edilir ve genellikle lirik, hüzünlü ve duygusal bir tarza sahiptir.

Türk Sanat Müziği'ne ilgi duyan ve dinlemek isteyenlere tavsiyelerim şunlardır:

1. Müzisyenlerin En İyi Eserleri: Türk Sanat Müziği'nin en popüler eserlerini içeren albümlere ulaşabilirsiniz. Bunlar, eski ve yeni nesil Türk Sanat Müziği sanatçılarının en güzel eserlerini içerir.

2. Müzik Festivalleri: Türk Sanat Müziği'ne adanmış müzik festivallerine katılabilirsiniz. Bu festivallerde farklı sanatçılar tarafından icra edilen eserler dinleyebilir ve farklı yorumları deneyimleyebilirsiniz.

3. Türk Sanat Müziği Konserleri: Türk Sanat Müziği sanatçılarının konserlerine katılabilirsiniz. Canlı performanslar, eserlerin duygusunu daha iyi hissetmenizi sağlar.

4. Sanatçıları Takip Etme: Türk Sanat Müziği sanatçılarını takip edebilir ve yeni çıkardıkları albümleri dinleyebilirsiniz. Müzik marketlerden veya çevrimiçi müzik platformlarından sanatçıların albümlerine erişebilirsiniz.

5. Müzik Kurslarına Katılma: Türk Sanat Müziği söylemek ve icra etmek istiyorsanız, müzik kurslarına katılabilirsiniz. Bu kurslar, teorik ve pratik müzik eğitimi sunarak size daha fazla bilgi ve deneyim kazandırabilir.

6. Türk Sanat Müziği Makamları: Türk Sanat Müziği'nin temelini oluşturan makamları ve onlara ait örnek eserleri öğrenebilirsiniz. Bu makamların özelliklerini ve duygusallığını anlamak, eserleri daha iyi takdir etmenizi sağlar.

Türk Sanat Müziği dinlemek için çeşitli kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Albümler, konserler, müzik festivalleri ve müzik platformları gibi kaynakları takip ederek, Türk Sanat Müziği'ni daha iyi anlayabilir ve keyifle dinleyebilirsiniz.

XenoXenon

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
23
114
28

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği, Türk kültürü ve müziğinin önemli bir parçasıdır ve yüzyıllardan beri devam etmektedir. Eğer Türk Sanat Müziği ile ilgileniyor veya dinlemek istiyorsanız, aşağıdaki tavsiyeler size yardımcı olabilir:

1. Sanatçıları keşfedin: Türk Sanat Müziği'nin en önemli isimlerinden bazıları Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Münir Nurettin Selçuk, Safiye Ayla ve Selahattin Pınar'dır. Bu sanatçıların albümlerini dinleyerek Türk Sanat Müziği'nin olağanüstü seslerini ve yorumlarını keşfedebilirsiniz.

2. Etkinliklere katılın: Türk Sanat Müziği, genellikle özel mekanlarda veya konser salonlarında icra edilir. Müziğin canlı performansını deneyimlemek için etkinliklere katılmak iyi bir fırsattır. Konser biletleri satın alarak veya festivalleri takip ederek bu tür etkinliklere katılabilirsiniz.

3. Türk Sanat Müziği radyolarını dinleyin: Türk Sanat Müziği'nin birçok örneği olan radyo istasyonları bulunmaktadır. Bu radyo istasyonlarını dinleyerek Türk Sanat Müziği'nin sevilen ve popüler olanlarına ulaşabilirsiniz.

4. Türk Sanat Müziği kurslarına katılın: Türk Sanat Müziği'ni daha derinlemesine öğrenmek istiyorsanız, Müzik okullarında veya özel kurslarda bu tür bir eğitim alabilirsiniz. Bu kurslar size Türk Sanat Müziği'nin tekniklerini, tarzını ve tarihini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

5. Türk Sanat Müziği'nin köklü geçmişini araştırın: Bu müziğin geçmişini daha iyi anlamak için Türk Sanat Müziği'nin köklü geçmişini araştırabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ortaya çıkan bu müzik türü, Türk kültürünün ve müziğinin önemli bir parçasıdır. Araştırma yaparak Türk Sanat Müziği'nin gelişimini, önemli bestecilerini ve icracılarını keşfedebilirsiniz.

Türk Sanat Müziği, estetik açıdan güzel ve etkileyici olan bir müzik türüdür. Yukarıdaki tavsiyeler, bu müzik türüyle ilgili daha fazla bilgi edinmenizi ve keyifli bir şekilde dinlemenizi sağlayacaktır.

MedikalSüperstar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
4
15
3

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği, derin duyguların ve zengin melodilerin bir araya geldiği bir müzik türüdür. Eğer Türk Sanat Müziği ile ilgili tavsiye istiyorsanız, aşağıda bazı ünlü ve sevilen eserleri bulabilirsiniz:

1. Bir Bahar Akşamı - Müzeyyen Senar
2. Hüzzam Peşrevi - Tanburi Cemil Bey
3. Aşk Bir Ateştir - Zeki Müren
4. Karanfil Sokağı - Safiye Ayla
5. Güller Arasında - Nükhet Duru
6. Gözlerin Doğuyor Gecelerime - Müzeyyen Senar
7. Yürü Dilber (Yürü Ya Kulum) - Hafız Burhan
8. Sevemez Kimse Seni - Bülent Ersoy
9. Bulamazsın - Muazzez Abacı
10. Seherde Bir Bağ Içinde - Zeki Müren

Bu eserler, Türk Sanat Müziği'nin farklı dönemlerinden ve farklı icracılar tarafından seslendirilen popüler parçalardır. Bunlar dışında da birçok güzel eser bulunmaktadır. Kendi zevkinize göre araştırma yaparak daha fazla eser keşfedebilir ve dinleyebilirsiniz.

Gümüş Ton

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
27
132
28

İtibar Puanı:

Türk Sanat Müziği, Türk kültürünün önemli bir parçası olan geleneksel Türk müziğinin bir dalıdır. Eğer Türk Sanat Müziği'ni dinlemek istiyorsanız aşağıdaki isimleri ve şarkılarını öneririm:

1. Müzeyyen Senar - Adıyaman Şarkısı
2. Zeki Müren - Rüzgar Olup Geçti
3. Nükhet Duru - Düşkünüm Sana
4. Safiye Ayla - Han Sarhoş Hancı Sarhoş
5. Selçuk Balcı - Sende Başını Alıp Gitme
6. Münir Nurettin Selçuk - Karlı Dağlar
7. Bülent Ersoy - Olmaz İlaç Sine-i Sad Pareme
8. Selahattin Pınar - Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm
9. Nesrin Sipahi - Çok Kötüymüşsün Be Uğur
10. Erol Evgin - Ben Şarkımı Söylerken

Bu şarkılar Türk Sanat Müziği'nin farklı dönemlerinden örneklerdir ve farklı tarzlara sahip sanatçılar tarafından seslendirilmiştir. Türk Sanat Müziği'ne daha fazla yön veren sanatçı ve şarkıları keşfederek kendinize daha uygun eserleri bulabilirsiniz.