ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,553
1,768,598
113
40
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ÇTSO II. UR-GE projesi için start verdi

Çanakkale Ticaret ve sanayi Odası, Ağaç, Orman ve Mobilya sektöründe faaliyet gösteren üyelerinin rekabet gücünü ve ihracatını arttırmaya yönelik hazırladığı ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan; “Çanakkale’nin ağaç ve orman ürünlerinde rekabet gücünü ve ihracatını geliştirme kümesi” UR-GE Projesinin startını verdi.
3 Temmuz 2019 Çarşamba günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen II.UR-GE açılış ve bilgilendirme toplantısında, Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, ÇOMÜ Yenice Ormancılık MYO Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Ceylan, Dr. Öğr. Üyesi Özcan Şimşek, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hüseyin Aşkı, Çanakkale Orman Bölge Müdür Yardımcısı Birol Dündar, Çanakkale Orman Bölge Bölge Pazarlama Şube Müdürü Bahri Durmaz, Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü H. İbrahim Büyükgaga, Uysallar Mobilya-Tahsin Uysal, Pemode Mobilya Rıfat Pehlivan, Harun Mutfak ve Mobilya-Harun Eren, Gelibolu TAŞ-KA Ahşap-Onur Taş, Moda Modüler Mobilya-Osman Pehlivan, Elkamak Mobilya- Hasan Güleç, Ercem Mobilya- Caner Durgun, Kalepal Ahşap- Hüseyin Şen, SEBA Bio Enerji- Gülçin Semizoğlu, İST-MER Zafer Bıyıklı, Dora Mühendislik Neval Çayan, Genel Sekreter Sema Sandal ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Projenin açılış konuşmasında; “Ticaret Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan İhracat Destekleri programı kapsamında Odamız tarafından hazırlanan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (Kısa adı UR-GE) Projemizde, bölgemizin öncelikli sektörleri arasında yer alan ağaç ve orman ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimizin kümelenme modeli ile rekabet güçlerini ve ihracat kapasitelerini arttırmayı hedefliyoruz. Projemizde yer alan 20 firmamız ve belirtilen süre içerisinde Projemize dahil olmak isteyen firmalarımıza İhtiyaç Analizi ve Eğitim faaliyetlerin herhangi bir maliyeti olmayacaktır” dedi.

Geri
Üst Alt