Vintage Mobilya Ne Demek

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 220 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    220

HuriyeDGN

Dostu olmayan insan, en zengin insandır.
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Eyl 2019
316
112,274
93

İtibar Puanı:

Vintage Mobilya Ne Demek

Vintage mobilya, 20 ila 100 yıl arasında olan geçmiş dönemlerin mobilyalarıdır. Bu mobilyalar, belirli bir moda veya trend tarafından belirlenmiş olan önceki yıllara ait özellikleri ve özellikle dekorasyon stilini yansıtır. Vintage mobilyalar, eski zamanların kalitesine ve el işçiliğine sahip olması nedeniyle değerli kabul edilirler. Genellikle doğal ahşap tonları ve zengin renkler, özel işlemeli detaylar, ahşap veya metal ayaklar, dantel, işlemeler, kadife, deri gibi kaliteli malzemeler kullanılır. Vintage mobilyalar, genellikle tek parça veya sınırlı sayıda üretilen özel mobilyalardır ve bu nedenle nadir bulunan ve değerli olabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

Vintage mobilya benim tarzım olan mobilya'dır.
Bilimsel yoldan açıklanmasına gelince.
Vintage, bir tarz olarak oldukça ilgi gören ama kullanması da bir o kadar zor olan bir akımdır. Vintage dekorasyon yapmak istediğiniz zaman öncelikle kullanacağınız parçaların arasında vintage olarak adlandırılan parçaların olması gerektiğini unutmamalısınız. Antika dükkanlarında, bit pazarlarında ya da vintage ürün satışı yapan yerlerde bu parçaları bulabilirsiniz. Bu noktada satın aldığınız parçanın retro, antika ve vintage olarak adlandırılabileceğini unutmamalısınız. Vintage dekorasyon rahat, romantik ve zarif bir görünüm elde etmek için idealdir. Bu görünümü elde etmek için yapılması gerekenler ve izlenmesi gereken temel bir yol olduğunu unutmamalısınız.

R4biaE.

Yerinde söz söylemesini bil
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Ağu 2019
308
109,016
93
30
İstanbul

İtibar Puanı:

Vintage eski olmasına rağmen lüks kategorisine giren mobilyalar için kullanılan bir kelimedir. Bunun iki farklı çeşiti var biri Gerçekten eskiden üretilmiş olup ve o eski zaman ait olan lüks bir mobilya olabilir ya da Yeni üretilmiş olup eski zamanlardan esinlenerek ve biraz modernleştirilerek üretilebilir.

06Gamze06

Çabayı Komşundan Bekleme
Platin Üye
4 Ağu 2019
323
115,487
93
28
İstanbul

İtibar Puanı:

Kafanda daha iyi canlanması için :D
Vintage-Mobilya-ornegi.jpg

Cerenoir

Immerse your soul in love
Platin Üye
27 Eyl 2019
47
18,918
83
LosAngeles

İtibar Puanı:

Vintage mobilya, eski tasarım tarzlarına sahip mobilyaları ifade eder. Bu tarz mobilyalar, 20. yüzyılda üretilmiş ve günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmiş mobilyaları içerir. Genellikle el işçiliğiyle üretilen ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılan bu mobilyalar, nostaljik bir havayı yansıtır ve ev dekorasyonu için popüler bir seçenektir.

Bamteli

Emektar Üye
Platin Üye
25 Tem 2019
141
52,798
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Vintage, bir tarz olarak oldukça ilgi gören ama kullanması da bir o kadar zor olan bir akımdır. Vintage dekorasyon yapmak istediğiniz zaman öncelikle kullanacağınız parçaların arasında vintage olarak adlandırılan parçaların olması gerektiğini unutmamalısınız. Antika dükkanlarında, bit pazarlarında ya da vintage ürün satışı yapan yerlerde bu parçaları bulabilirsiniz. Bu noktada satın aldığınız parçanın retro, antika ve vintage olarak adlandırılabileceğini unutmamalısınız. Vintage dekorasyon rahat, romantik ve zarif bir görünüm elde etmek için idealdir. Bu görünümü elde etmek için yapılması gerekenler ve izlenmesi gereken temel bir yol olduğunu unutmamalısınız.
:D :D (y)

HuriyeDGN

Dostu olmayan insan, en zengin insandır.
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Eyl 2019
316
112,274
93

İtibar Puanı:

Çok Teşekkürler :D
Kafanda daha iyi canlanması için :D
Vintage-Mobilya-ornegi.jpg
Bu Koltuğu hiç beğenmedim eğer tüm vintage mobilyalar böyleyse hiç beğenmedim :)
Vintage modernleşmiş antika gibi geliyor bana :D
Hmm tam bilmiyorum ama öyle gibi gözüküyor.
Giyim'de vintage güzel oluyorda mobilyada çok yakıştıramadım kendime
Aynen daha demin baktım bu yorumu okuduktan sonra özellikle ayakkabı ve çeketlerde muhteşem ötesi tasarımlar var.

SelinDemir

Mobilya & Dekorasyon
Platin Üye
4 Tem 2019
505
184,745
93

İtibar Puanı:

Çok Teşekkürler :D

Bu Koltuğu hiç beğenmedim eğer tüm vintage mobilyalar böyleyse hiç beğenmedim :)

Hmm tam bilmiyorum ama öyle gibi gözüküyor.

Aynen daha demin baktım bu yorumu okuduktan sonra özellikle ayakkabı ve çeketlerde muhteşem ötesi tasarımlar var.
kesinlikle vintage mobilya severim :D