Yaratıcı düşünebilmek için neler yapabiliriz?

Hancihan 

Emektar Üye
Platin Üye
11 Eyl 2021
67
24,190
83

İtibar Puanı:

Yaratıcı düşünebilmek için neler yapabiliriz?

Bir çok sanat eserine değerini veren yetenekten ziyade yaratıcı düşünce olduğunu düşünüyorum. Peki bunu nasıl geliştireceğiz? Yaratıcı düşünelim, ve düşündürelim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hancihan 

Emektar Üye
Platin Üye
11 Eyl 2021
67
24,190
83

İtibar Puanı:

Daha çok gezip , daha çok okuyabiliriz .. ufkumuzu geliştirerek ve görsel hafızamıza güvenerek yaratıcı düşünme konusun da kendimizi geliştirebiliriz ☺
Mesela harikalar diyarı gibi yerleri gezip, henüz yazılmamış kitapları okusak, olur mu dersiniz?

Hancihan 

Emektar Üye
Platin Üye
11 Eyl 2021
67
24,190
83

İtibar Puanı:

Çok iyi olur diye düşünüyorum ☺ Şahsen ben ilk gidenler arasına girmeye gönüllü olurum ☺✨
Belki de harikalar diyarı kendi içimizdedir, hiç gezmeyi denediniz mi? Ben bir kaç kez kayboldum, hatta kaybolan birkaç bene arada rastlıyorum. Asıl yaratıcı olanı bulamadım henüz.

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,362
113

İtibar Puanı:

Yaratıcı düşünebilmek için neler yapabiliriz?​

Merhaba! Yaratıcı düşünceyi geliştirmek için birkaç önerim var:

1. Farklı şeyler deneyin: Rutin işlerden ve alışkanlıklardan çıkmak, kafanızın farklı düşünce paternleri geliştirmesine yardımcı olabilir. Yeni bir hobi edinmek, yeme-içme alışkanlıklarınızı değiştirmek gibi farklı şeyler deneyebilirsiniz.

2. Etrafınızda olan biteni gözlemleyin: Bir konuda yaratıcı fikirler geliştirmek istiyorsanız, o konuya dair farklı bakış açıları geliştirebilmeniz için o konuyu çeşitli açılardan gözlemleyebilirsiniz.

3. Yeni bilgiler edinin: Yeni bir konu hakkında okumak veya araştırma yapmak, yeni bakış açıları geliştirmenize yardımcı olabilir.

4. Düşüncelerinizi yazın: Yaratıcı düşüncelerinizi not alarak veya yazarak, onları organize etmenize ve daha da geliştirmenize yardımcı olabilirsiniz.

5. Kendinize sorular sorun: Konu hakkında kendinize farklı sorular sorarak, yeni fikirler geliştirebilirsiniz.

Umarım bu öneriler yaratıcı düşünce yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Geri
Üst Alt