Yardım Derneği | Mobilya Takımları - Kapsamlı Mobilyacılar Sitesi

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

0322 613 45 45

Yardım Derneği

ERSAN.NET 

Administrator
Site Kurucusu
Katılım
21 Haz 2019
Mesajlar
482
Tepkime puanı
25,240
Puanları
93
Yaş
36
Konum
Adana
Web sitesi
www.ersan.net

İtibar Puanı:

Yardım Derneği

Yardım derneği nedir, yardım derneği ne iş yapar, yardım derneği faaliyetleri nelerdir bu paylaşımımız da bunlardan bahsedeceğiz.
Yardım derneği dendiğinde, benim aklıma gelen bir yardım derneğini sizlerle paylaşmak istedim. Biliyorsunuz diğer tarafa giderken, yanımızda cep telefonu veya bilgisayarı götüremeyeceğimiz için yardım derneklerine yapacağımız yardımlar, cebimizde bir külçe altın değeri taşımaktadır.

Bu konuda binlerce hadisimiz mevcut olduğu gibi, her insanın görevi olan, yardıma muhtaç insanlara, yardım eli uzatmak, bizim kalitemizi gösterir. Bizler evde çayımızı yudumlarken, bir yandan sosyal mecralarda hikayeleri izlerken, bazı insanların başlarını örtecek bir evleri bile yok. Yardıma muhtaç insanlara yardım eden, yardım derneklerimizin içerisinde olan, bir yardım derneğimize, yardım etmeniz umudu ile bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Peki bugün umuda koşmaya olmaya hazır mısınız?

Bir insanın yüzündeki umut olmak için çalışanlara destek olmaya hazır mıyız? İsterseniz lafı gevelemeden sizlere "umuda koşanlar" yardım derneğinden bahsedeyim. "Umuda koşanlar" neler yapar?

Umuda Koşanlar’ derneği oyunculuk ve çeşitli yardım organizasyonlarıyla tanınan @Gamze Özçelik ve bu yola gönül vermiş arkadaşları tarafından kuruldu. Kuruluş amacı, ulaşabildikleri kadar mazlum coğrafyalara, mazlum ailelere, çocuklara ve hayvanlara ihtiyaçları doğrultusunda ulaşmak. Bunu gönüllü olarak, çıkarsız, sevgi ve aşkla, hayırlı niyetlerle, hizmet anlayışıyla ve her gün daha fazla cana ulaşarak, yeri geldiği zaman haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı sağlam duruşlarını göstermekten çekinmeden yaşamak en büyük idealleri.

Umuda koşanlar, ayni ve nakdi her türlü yardımı gerçek ihtiyaç sahiplerine en kısa ve en iyi bir şekilde ulaştırma anlayışıyla hareket ederek, zulme uğramış ya da başka sebeple muhtaç duruma düşmüş insanlara ihtiyaç duydukları iyilik ve insani yardımı yapmaktadır.

Kuruluş Amacı

Dernek, yardımlaşma, paylaşma, empati kurabilme ve kardeşlik olgusunu yükselterek, “komşun açken, sen tok yatma” düsturuyla, gönüllülük ve hizmet anlayışıyla, dünya üzerinde başta çocuklar olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm mazlum düşmüş yetim, öksüz, ruhsal ve fiziksel şiddet mağduru, savaş mağduru, aç sefil, hasta insanlar, hayvanlar ve doğa ile birlikte umudu paylaşma ve yaşama amacıyla ve afet, savaş, kıtlık ve benzeri olağanüstü durumlar da kişileri birlik ve beraberliğe davet etmek, ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, sağlık, barınma ve yatacak yer gibi maddi manevi zaruri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Derneğin faaliyet alanı

Dernek, sosyal alanda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösterir.

Yurt dışında yaşıyorsunuz ve yardıma muhtaç kişilere yardımınız dokunsun istiyorsunuz ne yapmalısınız?

Umuda koşanlar derneğinin resmi web sitesi üzerinden online bağışınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız bağışları kredi kartınızdan veya havale ile gönderim yapma imkanınız bulunmaktadır.

Online bağış yapmak için : Bağış Yap
Iban numarasına ödeme yapmak için: Hesap bilgileri
Web sitesi: Anasayfa | Yardım Derneği | Umuda Koşanlar Derneği

Yapacağınız tüm bağışları Allah kabul eylesin. Bugün Umuda koşarak hafifleyiniz.

Ayrıca bilgi olarak belirtmem gereken birşey var, siteye üye olduğunuz da yaptığınız bağışarınızı kontrol edebiliyorsunuz ve orada kaç bağış yaptığınız gibi detaylar görünüyor.

Bunu hava olsun diye değil, hepinize ihtiyaçları olduğu için ekliyorum. Ayrıca bağışlayacağınız 1 tl'nin çok önemi olduğunu belirtmek istiyorum.


📲Sms ile bağış yapmak için ise: 'Acil’ yazıp 8628’e göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst