Yazın ortasında Bir Sonbahar Dekorasyonu

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 237 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    237

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
242
81,049
93

İtibar Puanı:

Yazın Ortasında Bir Sonbahar Dekorasyonu

Bir sonbahar dekorasyonu, yazın bitmesiyle birlikte evinizde sıcak ve rahat bir atmosfer yaratmak için mükemmel bir fırsattır. Ağaçlardan düşen renkli yapraklar, kahverengi, turuncu ve sarı tonlarındaki doğal renkler ve mevsime özgü aksesuarlar ile evinize sonbahar dokunuşu katın.

1. Renk temaları: Sonbaharda en popüler renkler kahverengi, turuncu, sarı, bordo, çam yeşili ve açık kahvedir. Bu renkleri kullanarak evinizi süsleyin. Örneğin, turuncu bir güneş çiçeği buketi, kahverengi çerçeveli aynalar veya bordo yastıklar ile evinizi süsleyebilirsiniz.
2. Doğal malzemeler: Sonbaharda doğal malzemeler evinizin atmosferine harika bir katkı sağlar. Odun, kuru dallar, kozalaklar veya hasat zamanındaki çiftlik tarzı mandallar gibi öğeler eviniz için harika seçeneklerdir. Bunun yanı sıra bağbozumu ile beraber gelen üzüm salkımları, şeftali, armut, kırmızı ve yeşil elma gibi meyveler de güzel bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir.

3. Işıklandırma: Sonbahar, güneşin erken batması ve hava serinlemesiyle birlikte daha karanlık saatlere neden olur. Bu nedenle evinizin ışıklandırması da önemlidir. Masalarınızda ve sehpanızda mumları çıkarmayı düşünebilir veya doğal ışığın daha fazla girmesi için perdelerinizi ve perdelerinizi açabilirsiniz.

4. Tablolar: Sonbahar sofraları, kahve masaları veya yemek masaları olarak kullanılabilen güzel bir tamamlayıcıdır. Alternatif olarak, mevsime uygun bir şömine dekorasyonunun veya kutu malzemeden yapılmış dekoratif kasalarla Dekorasyon için kullanılabilir.

5. Balkon ve bahçeler: Evinizin dış kısmı da sonbahar dokunuşu için mükemmel bir fırsattır. Balkonlarınızda veya bahçelerinizde dekoratif kürdanlar, mum ışıkları, hasat zamanı buketleri, çam kozalağı veya tüylü kahverengi yapraklarla dekore ederek hem evinize hem de dış mekanınıza harika bir sonbahar dokunuşu yapabilirsiniz.

Sonbaharın ruhunu evinize sokmak sizi enerjik ve canlı tutacak, evinizdeki doğal tonları ile sıcak bir atmosferi yaratacak ve sizi mutlu edecektir.

355

Moderatör tarafında düzenlendi:

Neslish

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
120
51,667
93

İtibar Puanı:

Yazın ortasında sonbahar dekorasyonu yapmak biraz zorlayıcı olabilir, ancak bazı ipuçları ile mevsim geçişlerini daha kolay hale getirebilirsiniz. İşte yazın ortasında sonbahar dekorasyonu için bazı öneriler:
  1. Renk Paleti: Sonbaharın geleneksel renk paleti kırmızı, turuncu, sarı, kahverengi ve yeşil tonları içerir. Bu tonları evinizde kullanarak sonbahar atmosferi yaratabilirsiniz. Ancak, yazın sıcak tonlarını da ekleyerek dengeli bir renk paleti oluşturabilirsiniz.
  2. Aksesuarlar: Küçük değişiklikler yaparak sonbahar dokunuşu ekleyebilirsiniz. Mesela, evinizdeki yastıkların ve örtülerin rengini değiştirerek sonbahar havası yaratabilirsiniz. Ayrıca, evinizdeki bitkileri değiştirerek veya güneş çiçeği, papatya ve sardunya gibi yaz bitkileri ekleyerek renkli bir ortam yaratabilirsiniz.
  3. Doğal Malzemeler: Sonbahar dekorasyonunda doğal malzemeler önemlidir. Ahşap, kumaş, hasır ve tahta gibi doğal malzemeleri evinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca, sonbahar yaprakları, çam kozalakları ve dallar gibi doğal materyaller de kullanabilirsiniz.
  4. Işıklandırma: Evinizdeki ışıklandırmayı değiştirerek sonbahar atmosferi yaratabilirsiniz. Sıcak ışıklar veya mumlar kullanarak evinizi daha rahat ve sıcak bir hale getirebilirsiniz.
  5. Detaylar: Küçük detaylar evinizin sonbahar dekorasyonunu tamamlar. Mesela, sonbahar yapraklarından oluşan bir çelenk veya kuru dalların yer aldığı bir vazo ekleyerek sonbahar temasını güçlendirebilirsiniz.
Sonuç olarak, yazın ortasında sonbahar dekorasyonu yapmak biraz zor olabilir, ancak renk paleti, aksesuarlar, doğal malzemeler, ışıklandırma ve detaylar gibi basit değişiklikler yaparak sonbahar havası yaratabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MeRaLc

Merhaba Dünya
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
207
81,098
93

İtibar Puanı:

gerçekten şuan yazın ortasındayız ve hava çok sıcak telefon elle tutulmaz haldeyken yazabiliyorum ya bir şey demiyorum. sadece teşekkür ediyorum bugün çok fazla okuma yaptım. hatta yalan söylememeyim paylaşımlarınızı en az 3 kere okuyorum. çok teşekkürler. sizi takip ediyorum artık @LiLa hnm

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
242
81,049
93

İtibar Puanı:

gerçekten şuan yazın ortasındayız ve hava çok sıcak telefon elle tutulmaz haldeyken yazabiliyorum ya bir şey demiyorum. sadece teşekkür ediyorum bugün çok fazla okuma yaptım. hatta yalan söylememeyim paylaşımlarınızı en az 3 kere okuyorum. çok teşekkürler. sizi takip ediyorum artık @LiLa hnm
takipe takip diyorum ?

Gökçhem

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
76
29,610
83

İtibar Puanı:

Sıcak ve güneşli günlerde tüm göz alıcılığı ile bizi selamlayan, içimizi kıpır kıpır eden yemyeşil ağaçlar, biraz yorgun ve romantik halleriyle şimdilerde sokakları süslüyor. Kahve tonlarından kızıla çalan kurumuş yapraklardan ilham alıp dekorasyonlara hoş bir ambiyans katmaya ne dersiniz?

kocaman EVET deriz :)

Melanie

Adayadayı
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
215
79,892
93

İtibar Puanı:

MelikeBudak

İç Mimar
İç Mimar
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Tem 2019
326
115,753
93

İtibar Puanı:

bende kız arkadaşımla bugün havuzdaydık. yaklaşık 1000 fotoğraf çektik.
hahaha bende havuzdaydım bugün valla hava çok sıcak gerçekten ne yapacağız bilmiyorum. Sabah 9 da deniz'e iniyoruz, öğlen sıcak bastırdığında gelip akşam üstüde havuz yapıyoruz:)

06Gamze06

Çabayı Komşundan Bekleme
Platin Üye
4 Ağu 2019
323
115,487
93
28
İstanbul

İtibar Puanı:

Yaz ayını hiç sevmiyorum. Sonbahar arkasından da hemen kış gelsede güzel bir şekilde kalın ve bol giyinmeye geçsek artık :D
HAhaha bende kışı daha çok seviyorum :D soğuk en iyisi. Soğua çözüm varda sıcağa çözüm yok :D

Geri
Üst Alt