Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
273
101,200
93
Cologne/Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Yemek odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Evlerimizin gittikçe küçülmesiyle daha dar alanlarda hayatmıza devam ediyor olmamız hayatımızda büyük değişikliklere sebep oldu. Evlerimizin küçülmesi ile mutfaklarımızda küçücük hale geldi hatta bazı evlerimizde mutfak kendine bir oda bulamayıp salonun bir parçası haline geldi. Bazı evlerde mutfklar öyle eskisi gibi büyük değil sadece bir duvarda bulunan tezgah ile küçük bir mutfağa dönüşmüş. Mutfaklar böyle küçülünce artık mutfakta yemek yemesi neredeyse imkansız olduğu için yemek yemek için özel bir alan yani bir oda oluşturulmaya başlandı. Normalde bizim kültürümüzde bulunmayan bu yemek odası kültürü belkide bir çoğumuz için yabancı bir kelime olabilir. Biz de size bu konuda yani yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Bunun için özel bir odanın olması şart mı yoksa evinizdeki örneğin salonun bir köşesini yemek odasına dönüştürülse nasıl olur.

Normalde yurt dışında yemek odalarında sadece yemek yenir ve odada sadece yemek masası ve sandalyeleri bulunur ama bu konsepti yani sadece yemek için kullanılan bir oda için öncelikle evinizde yeteri sayıda oda bulunması gerekiyor. Eğer evinizde fazladan yemek odası yapılabilecek bir odaınız yoksa ozaman ya oturma odanızın veya salonunuzun bir köşesini yemek yeme alanına çevirebilirsiniz. Ya da yemek odası için kullanmak istediğiniz odaya sadece yemek masası değil oraya farklı mobilya veya eşyalar koyarak yemek yeme haricinde de vakit geçirilebilecek bir odaya dönüştürebilirsiniz.

Bizim kültürümüzün bir meyvesi olan büyük salonlar neredeyse hepimizin evinin şeklini belirleyen bir unsur. Şuan genel olarakta türkiye’de küçük salonlu evler pek bulunmuyor bununda en büyük sebeplerinden biri diğer yurt dışındaki insanlara göre daha misafirperver olmamız ile alakalı olabilir. Böyle büyük salonlara sahip olunca da salonun bir köşesini yemek odasına çevirmek daha kolay oluyor. İster açık bir şekilde ister salonu yemek yeme bölümü ile arasına bir paravan veya kitaplık gibi eşyalar ile ayırarak da zevklerinize göre dekore edebilirsiniz. Şimdi ise Yemek odamı nasıl dekore edebilirim sorusuna bu soruyu daha verimli ve güzel cevaplayabilmek için size birkaç yemek odası dekorasyon örneği göstererek kendi yemek odanızı dekore etmenize ilham olmasın için faydalı olacaktır. Şimdi lafı fazla uzatmadan Yemek odası dekorasyonu modellerine geçelim.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

  • Kimy Clothing | Two Piece Sets | Dresses | Knitwear | Women Jaked Jackeds
  • Üst