7 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

7 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
229
36,332
93

İtibar Puanı:

7 Adımda Oturma Odanızı Yenileyin

Oturma adanızı yenileyin! Evde en çok vakit geçirdiğiniz bölümlerinden biri oturma odanız, değil mi? Aile bireylerinin toplanıp sohbet ettiği, misafirlerin ağırlandığı, film – dizilerin izlendiği, hatta kısacık bile olsa “şekerleme” olarak nitelendirilen o tatlı uyuklamaların yapıldığı oturma odalarını yenileme zamanı sizce de gelmedi mi? Öyle ise 7 adımda oturma odanızı birlikte yenileyelim!
  1. Konformist kanepeler
Kanepenizi kaç yıldır kullanıyorsunuz, evlendiğinizden beri ya da 7 yıl oldu mu? Birkaç yılı devirdiyseniz muhtemelen artık kanepe modelinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir. Rahatlığından ödün vermeyen kanepeler, evinizi yenilemek için harika adım olacaktır. Bol minderli ve renkli kanepe modelleri ile oturma odalarınıza konforlu bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca misafir ağırlamayı sevenlerdenseniz, yataklı kanepeler sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Eğer farklı bir stil yaratmak isterseniz, kanepelerinizi seçerken renk ve desen ayrımına gidebilirsiniz. Yani bir köşeye siyah bir köşeye de kırmızı kanepe kullanabilirsiniz. Tabii evinizin metrekare olarak müsaitlik durumuna uygun üçlü kanepe ya da ikili kanepe modellerini tercih etmenizde fayda var, aksi durumda evinizi fazla daraltabilirsiniz.

365

  1. Nasıl bir sehpa seçmeliyim?

Hayalinizdeki oturma odası stilini az çok kafanızda oturttuysanız ve kanepe seçiminizi yaptıysanız, sehpa modeline artık karar verebilirsiniz! İşlevsel tasarımlardan hoşlanan biri iseniz, açılır kapanır sehpaların tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Daha sade ama kullanışlı sehpa tasarımlarını tercih edenler için de modern orta sehpa modelleri daha uygun olacaktır. Ayrıca kalabalık misafirlerinizi ağırlarken, orta sehpayı kullanmak biraz zor olacaktır. Bunun için de önerimiz zigon sehpalar! Hiçbir zaman modası geçmeyecek mobilyalardan biri olan zigon sehpalar her eve lazım! İç içe geçen tasarımları ile fazla yer kaplamayan zigon sehpa modelleri sayesinde kalabalık misafirlerinizin konforunu düşünebilirsiniz.
366

  1. Desen Desen Halılar
Oturma odası dekorasyonunun öne çıkan parçalarından biri de halılardır. Oturma odanız ister büyük olsun ister küçük… Renkli ya da desenli bir halı modeli ile oturma odanızın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Yeni nesil halı çeşitlerinden biri olan dijital baskılı halılar, oturma odanıza daha enerjik bir detay kazandıracaktır. Ayrıca pek çoğumuz leke olur diye artık halı sermeyi bıraktık. Ancak halı örtüleri ile bu düşünce epey geride kaldı. Kolay silinebilen halı örtüleri, halınızın orijinal görünüşünü de aratmıyor.
367

  1. Oturma odanızı aydınlatın
İhtiyacınız olan avize mi yoksa lambader mi? Yoksa ikisi de mi? Oturma odanızda bol ışık kullanarak daha ferah bir etki oluşturabilirsiniz ya da loşluktan hoşlanıyorsanız, hafif ışık oyunları ile de oturma odalarınızı keyifli bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Lambader modelleri her zaman daha modern etkiler bırakır. Eskiden popülerliği daha fazla olan avizeler ise tavan aydınlatmalarından vazgeçemeyenlerin en öncelikli tercihi oluyor. Siz de zevkinize uygun aydınlatma modeline karar verip, oturma odalarınızı ışıklarla süsleyebilirsiniz.
368

  1. TV Ünitesi olmazsa olmaz
Oturma odanızı yenilerken atlamamanız gereken en önemli mobilyalardan biri de TV Üniteleridir! Yeni bir TV ünitesi ya da TV sehpası, aslında oturma odanızı yepyeni gösterecek başlı başına değişimlerdendir. TV Ünitesi seçerken, çeşitlilikten dolayı biraz zorlanabilirsiniz. Raflı TV Üniteleri, çekmeceli TV Üniteleri, Kitaplıklı TV Üniteleri ve daha pek çok TV ünitesi model çeşitliliği sizi zorlayacak gibi. DVD, müzik seti gibi objelerinizin gözükmesini sevmiyorsanız, sizin için dağınık bir görünüm gibi geliyorsa çekmeceli ya da dolaplı TV ünitesi tasarımını tercih edebilirsiniz. Kitaplıklı TV Ünitesi de kitap ve dekoratif objelerinizi konumlandıracak, adeta sizin için fazladan kullanım alanı sunacaktır.
369

  1. Bakmaya doyamayacağınız tablolar
Son zamanların en popüler duvar aksesuarlarından olan tablolara bakmaya doyamayacaksınız! İster şehir manzarası isterseniz de doğa! Nereye bakmak isteyeceğinize siz karar verin! Eğer duvarlarınız müsaitse birkaç parçadan oluşan mdf tablolar ile oturma odalarınızı ufak bir sanat galerisine de çevirebilirsiniz.
370

  1. Dekoratif Objeler Oturma Odasına
Oturma odanızın tamamlayıcılarından olacak dekoratif objelere yer açın! Anılarınızı her zaman görebileceğiniz şık bir fotoğraf çerçevesi, çiçeksiz bile kendi gösteren zarif bir vazo ya da sehpa ve konsol üzerine konumlandıracağınız dekoratif biblolar ile oturma odanızı canlandırabilirsiniz. Dekoratif objeler ufak dokunuşlardan biri olsa da dekorasyona kattığı değer çok büyüktür ve hemen göze çarpar. Birkaç dekoratif obje eklemesi ile oturma odanızı yenileyebilirsiniz.
371


Dekorazon.com ev dekorasyonun online adresi..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

EceYılmaz33

Ne olursan ol gel!
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 Ağu 2019
341
62,541
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Two Piece Sets width=
  • Two Piece Sets
  • Üst