Çocuklarına pastel boya ile duvarları karalaması ndan dolayı bunun üzerine nasıl bir boya sürmeliyiz?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,367
113

İtibar Puanı:

Çocukların pastel boya ile duvarları karalaması oldukça yaygın bir durumdur. Bu tür durumlarla başa çıkmak için izlenebilecek adımlar şunlardır:
  1. Temizlik:
    • İlk adım olarak, duvarı temizleyin. Pastel boyalar genellikle silinebilir, bu nedenle bir nemli bez veya süngerle hafifçe silerek temizleyebilirsiniz.
  2. Yıkanabilir Boya Seçimi:
    • Duvarları boyarken, çocuk odası gibi alanlarda yıkanabilir, silinebilir özellikte olan boyaları tercih edin. Bu tür boyalar, lekelerin ve kirlerin daha kolay temizlenmesine yardımcı olabilir.
  3. Dayanıklı Boya Seçimi:
    • Çocukların etkinliklerine dayanıklı, leke dirençli boyalar tercih edin. Bu tür boyalar, duvarları temizlemeyi ve korumayı kolaylaştırır.
  4. Duvardaki Eşyaları Kaldırma:
    • Boya yapmadan önce, odadaki eşyaları, mobilyaları ve dekorasyonları mümkünse başka bir yere taşıyın veya örtün.
  5. Primer Kullanımı:
    • Eğer duvarın üzerine çocuğun kullandığı pastel boya ciddi bir leke bıraktıysa, duvarı boyamadan önce bir astar (primer) kullanmanız faydalı olabilir. Primer, boyanın düzgün bir şekilde yapışmasına ve lekenin geçmesini engellemeye yardımcı olabilir.
  6. Yaratıcı Çözümler:
    • Eğer çocuğunuzun duvarları karalamasını engellemek istiyorsanız, özel duvar panelleri veya silinebilir özellikteki özel boyalar gibi yaratıcı çözümleri değerlendirebilirsiniz.
  7. Çocuğa Eğitim:
    • Çocuğunuza duvarlarda boyama yapmanın uygun olmadığını ve bu tür etkinliklerin belirli alanlarda yapılması gerektiğini anlatarak, eğitim vermek önemlidir.
Çocuğunuzun duvarları karalamasını engellemek ve bu tür durumlarla başa çıkmak için açık iletişim kurmak ve onlara uygun alternatifler sunmak da önemlidir.

Geri
Üst Alt