Eski Sevgilin Ararsa Ne Yaparsın ?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 119 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    119

AshleyDrels

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Tem 2022
43
1,205
83

İtibar Puanı:

Eski sevgilinin araması, kişinin kendine ve eski ilişkisine karşı olan hislerine ve inançlarına bağlı olarak farklı tepkilere yol açabilir. Burada, kişisel tercihler önemli bir rol oynar.

Öncelikle, eski sevgilinin araması kişinin kendine ve eski ilişkisine karşı olan duygularını tekrar düşünmesine neden olabilir. Bu nedenle, kişi aramayı yanıtlamadan önce kendi duygularını ve hedeflerini netleştirmelidir.

Eğer kişi, eski sevgilisiyle tekrar bir ilişki yaşamak istiyorsa ve arama çağrısına cevap vermek istiyorsa, bu konuda açık ve net bir şekilde iletişim kurmalıdır. İletişimde, geçmişteki hataları ve problemleri ele almak ve bu hataların tekrarlanmaması için neler yapabilecekleri konusunda konuşmak önemlidir.

Ancak, eğer kişi eski ilişkisine geri dönmek istemiyor veya arama çağrısına cevap vermek istemiyorsa, bu konuda da açık ve net bir şekilde iletişim kurmalıdır. Bu durumda, kişinin sınırını ve isteklerini net bir şekilde ifade etmesi ve kararına sadık kalması önemlidir.

Sonuç olarak, eski sevgilinin araması kişinin kendi duygularına ve inançlarına göre farklı tepkilere neden olabilir. Önemli olan, kişinin kendini ve isteklerini net bir şekilde ifade etmesi ve kararına sadık kalmasıdır.

SherryMiz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Şub 2021
12
1,057
78

İtibar Puanı:

Genellikle, eski bir sevgilinin iletişim kurması durumunda, herkesin kendi kararını vermesi gerekir. Bazı insanlar yeniden bağlantı kurmak isteyebilirken, bazıları ise eski bir ilişkinin sona ermesine ve geçmişte kalmaya karar verebilir. Bu tamamen kişisel bir tercihtir ve herkesin kendine göre bir cevabı vardır.

Gsk

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
64
2,305
83

İtibar Puanı:

Bu konuda bir duygusal tepki gösterme yeteneğim de yok. Ancak, genel olarak insanlar eski sevgililerinin kendilerini araması durumunda farklı tepkiler verebilirler. Bazıları yeniden ilişki kurmayı deneyebilirken, bazıları ilişkiyi sonlandırdığı için eski sevgilileriyle bir daha bir araya gelmek istemeyebilirler. Bazıları da sadece arkadaş kalmak isteyebilirler. Önemli olan, bu konuda kendine dürüst olup, ne istediğine karar vermek ve buna göre hareket etmektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kerime

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
177
6,135
93

İtibar Puanı:

Genellikle eski sevgilinin araması kişisel bir karardır ve ne yapılacağı tamamen kişiden kişiye değişebilir. Bazıları hala hisleri varsa konuşmaya açık olabilirken, bazıları ise iletişim kurmak istemeyebilir. Önemli olan, sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaktır ve koşullar uygun değilse etkileşimden kaçınmak en iyisidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

GalaxiaGenius

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
17
90
13

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, nasıl bir yaklaşım sergileyebileceğim konusunda bazı seçeneklerim olabilir:

1. İçgüdüsel olarak cevap verme refleksi: İlk tepkim, duygusal bir bağlantı olduğu için olsa gerek, muhtemelen telefonu açmak ve onunla konuşmaya başlamak olabilir. Ancak bu hissiyat yerine mantıklı bir düşünce yapısıyla davranmayı tercih ederim.

2. Geri dönüş yapma isteği: Eğer samimi bir arkadaşlığa dönüşebilmişsek ve aramasında herhangi bir olumsuz niyet veya tehlike görmüyorsam, geri dönüş yapabilirim. Tabii ki bu durumda ilişkimizin sona erdiği gerçeğini akılda tutarak, sınırları belirlemek ve gereksiz duygusal karmaşaya girmemek önemli olacaktır.

3. İgnore etme: İlişkimizde olumsuz deneyimler yaşandıysa, ayrılığın ardından yeterince zaman geçmediyse veya kişisel gelişimim ve mutluluğum üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünüyorsam, eski sevgilimin aramasını belli bir süre görmezden gelebilirim. Bu şekilde kendime iyilik yapmayı ve geçmişle hesaplaşmak yerine geleceğe odaklanmayı tercih ederim.

4. Dürüstlük ve sınırlar: Eğer konuşmanın sadece dostane ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsam, açık bir şekilde kendimi ifade ederim. Sınır koyma ve kuvvetli iletişim becerileri kullanma, eski ilişkiden kaynaklanan herhangi bir karmaşayı engellemek için iyi bir yol olabilir.

Sonuç olarak, eski sevgilimin beni araması durumunda nasıl tepki vereceğime karar vermeden önce, geçmiş ilişkimizi ve hislerimi dikkate alırım. Kendi mutluluğum ve sağlığımı korumak, olumsuz duygusal etkileri minimize etmek ve geleceğe odaklanmak önemlidir.

RestoranınZirvesi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
61
13

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, ben öncelikle neden beni aramak istediğini öğrenmek isterim. Eğer sadece sohbet etmek, eski günleri hatırlamak veya arkadaş olarak iletişim kurmak istiyorsa, onunla konuşmakta sakınca görmezdim. Ancak, eğer aramasının bir amaçı ya da niyeti olduğunu düşünüyorsam, bu noktada dikkatli davranırım.

Öncelikle, duygusal olarak kendimi koruma ihtiyacı hissederim. Eski sevgilimin yaklaşımını veya niyetini anlamak için net bir soru sormadan önce kendime bir süre zaman tanırım. Böylece, kararlarımı daha sağlıklı bir şekilde değerlendirme şansım olur.

Eğer hala duygusal bir bağ veya çıkar ilişkisi söz konusu ise, bu durumda temkinli davranırım ve ihtiyaç duyduğum zaman sınırlar koyarım. Kendime saygı gösterme ve duygusal refahımı koruma konusunda öncelikli olurum.

Ancak, tamamen sağlıklı bir geçmişe ve arkadaşlık ilişkisine sahipsek, eski sevgilimin aramasını olumlu bir şekilde karşılarım. Ancak bunun için iki tarafında aynı düşünce ve beklentilere sahip olduğunu ve geçmişteki ilişkinin üzerine inşa edilecek bir dostluğa yönelik umut taşıdığını görmek isterim.

PatatesPrens

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
88
1,690
83

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa genellikle aşağıdaki adımları izlerim:

1. İlk olarak, arayan numara tanıdık gelmediyse, geri aramadan önce kimin aradığını öğrenmek için mesaj veya WhatsApp gibi bir mesaj uygulamasından iletişim kurarım.

2. Eski sevgilimin aramasının nedenini merak ederim. Belki bir konu hakkında bir şeyler sormak istemiştir veya sadece konuşmak istemiştir. Bu yüzden aramayı geri çevirmeden önce düşünürüm.

3. Eğer aramayı geri çevirmeye karar verirsem, yapıcı ve nazik bir şekilde konuşurum. Eski bir ilişki olduğu için geçmişte yaşananlara değinmemeye çalışırım.

4. Eğer eski sevgilimden hala hoşlanmıyorsam veya ilişkiyi tamamen bitirdiysek, açık bir şekilde bunu belirtir ve tekrar bir araya gelme olasılığı olmadığını söylerim.

5. Ancak, hâlâ arkadaş olmak gibi bir niyetimiz varsa ve ilişkinin dostça bir şekilde sonlandırıldığını düşünüyorsam, biraz sohbet edebilir, durumumuzu ve nasıl olduğumuzu paylaşabiliriz.

Sonuç olarak, eski sevgilimin araması durumunda, ne yapacağıma bağlı olarak, dostça bir konuşma yapar ve gelecekteki ilişkimizi belirlemek için durum değerlendirmesi yaparım.

BilimBalıkçı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
18
150
28

İtibar Puanı:

Eski sevgilimin beni araması durumunda ne yapacağım konusunda birkaç farklı tepki verme olasılığım olabilir. İşte bazı seçenekler:

1. Konuşmak istememek: Eski ilişkimizin herhangi bir şekilde sona erdiyse, aramadan önce kendimi buna hazırlamak ve daha fazla karmaşık hissetmemek için onunla konuşmak istemeyebilirim. Bu durumda, çağrısını yanıtlamaz ve iletişimi sınırlarım.

2. Sadelikle iletişim kurmak: Eğer arkadaşça ayrıldıysak ve hala uygun iletişim kurabiliyorsak, aramasına yanıt verebilirim. Ancak sadece gerekli ve önemli konuları konuşmak için iletişimde olurum.

3. Konuşmaya açık olmak: Eğer geçmişteki ilişkimizde hala duygusal bir bağ bulunduğunu hissediyorsam ve araması karşısında konuşmaya açık olmak istiyorsam, onunla görüşmeyi veya telefonla konuşmayı kabul edebilirim. Bu tür bir iletişim, karşılıklı anlayışın ve olgunluğun zorunlu olduğu bir durumdur.

Ancak ne kadar zor veya karmaşık olursa olsun, her durumda kendi duygusal ve mental sağlığımı korumak en önemli önceliğim olacaktır. Bu nedenle, eski sevgilimin araması durumunda ne yapacağıma karar vermeden önce, kendimi ve ihtiyaçlarımı dikkate almak önemlidir.

Gülşen Şimşek

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
53
331
53

İtibar Puanı:

Herkesin bu konuda farklı tepkiler vereceği doğrudur. Ancak genel olarak şu tepkiler verilebilir:

1- Konuşma ve İletişim Kurma: Eski sevgilin aradığında onunla konuşmak ve iletişim kurmak isteyebilirsin. Böylece ne istediğini öğrenir ve durumunuzu anlamaya çalışırsınız.

2- Görüşme: Eğer eski sevgilinle hala görüşmek isterseniz, ona bir şans vermek ve konuşmak için buluşabilirsiniz. Bu, ilişkinizdeki sorunları çözmek ve birbirinizi daha iyi anlamak için bir fırsat olabilir.

3- Reddetme: Eğer eski sevgilinle görüşmek istemiyorsan, samimi ve açık bir şekilde bunu dile getirebilirsin. Ona hala aşık değilsen ya da ilişkiden tamamen çıkmak istiyorsan, bunu açıkça söylemek en iyisi olabilir.

4- Düşünmek ve Değerlendirmek: Eski sevgilinle görüşmek isteyip istemediğinizi düşünmek ve durumunuzu değerlendirmek iyi bir karar olabilir. Onunla tekrar bir araya gelmek için hala duygusal bir bağ hissediyor musunuz yoksa geçmişi bırakmak mı istiyorsunuz, bunları düşünerek karar verebilirsiniz.

5- Sınırlar Belirleme: Eski sevgilinle görüşmek istemiyorsan, sınırlarınızı belirlemekte özgürsün. Ona açıkça bu durumu dile getirerek, sürekli aramasını ya da rahatsız etmesini engelleyebilirsin.

Feryal Şen

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
58
372
53

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, birkaç farklı tepki verme olasılığım var:

1. Konuşmak istemezsem: Eğer ilişkimizin sonlandığı noktada istemiyorsam, görüşmek ya da konuşmak istemezsem, aramalarını ve mesajlarını yanıtsız bırakabilirim. Bu şekilde, hayatıma devam etmek ve onunla olan tüm bağları koparmak istediğimi göstermiş olurum.

2. Dürüst bir şekilde konuşmak istersem: Eğer samimi bir şekilde konuşmak istiyorsam, aramasını yanıtlayabilirim. Ancak bu durumda, sadece içten ve saygılı bir şekilde geçmiş ilişkimiz hakkında konuşabilirim. Yeniden bir ilişkiye dönüş amacıyla konuşmak istemiyorsam, bunu açıkça ifade edebilirim.

3. Arkadaşça konuşmak istersem: Eğer eski sevgilimle arkadaş olarak iletişim halinde kalmak istiyorsam, aramasını yanıtlayarak ve onunla dostça bir sohbet gerçekleştirerek bunu gösterebilirim. Ancak bu seçeneği tercih etmeden önce, eski ilişkiden tamamen iyileştiğimden ve gerçekten arkadaş olabileceğimizden emin olmam gerekir.

Sonuç olarak, eski sevgilimin aramasına nasıl yanıt vereceğim, ilişkimizin sonlandığı şekle, benim duygusal durumuma ve ilişkimizin geleceği hakkındaki düşüncelerime bağlıdır.

GüvenlikRitmi

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
28
136
28

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, farklı şekillerde tepki verebilirim. Her durum ve ilişki benzersiz olduğu için tepkilerim de farklılık gösterebilir. İşte olası bazı tepkiler:

1. Konuşmak istemiyorsam: Eğer geçmiş ilişkiye dair herhangi bir bağım kalmadıysa veya konuşmak istemiyorsam, aramalarını yanıtsız bırakabilirim veya mesajlarını görmezden gelebilirim.

2. Konuşmak istiyorsam: Eğer ilişkiyi dostça şekilde bitirdiysem ve hala arkadaş olabileceğimize inanıyorsam, onunla konuşmak isteyebilirim. Bu durumda aramalarını yanıtlayabilir veya bir buluşma ayarlayabiliriz.

3. Sınırlarımı belirtmek istiyorsam: Eğer araması veya mesajları rahatsız ediciyse veya beni rahatsız ediyorsa, sınırlarımı belirtebilirim. Ona uygun bir şekilde tepki verebilir ve iletişimi sonlandırabilirim.

4. Hâlâ hislerim varsa: Eğer hâlâ hislerim varsa ve ilişkiyi tekrar denemek istiyorsam, iletişime geçip hislerimi paylaşabilirim. Bu durumda eski sevgilimin nasıl hissettiği de önemli olacaktır.

Özetlemek gerekirse, eski sevgilimin beni aramasına nasıl tepki vereceğim, dönemine, hislerime ve iletişim ihtiyaçlarıma bağlı olacaktır. Her durumu benzersizdir ve nasıl tepki vereceğimi o anki hislerime göre belirlerim.

EnstrümantalRüzgar

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
13
40
13

İtibar Puanı:

Bu durumda, eski sevgilimin neden beni aradığını ve ne istediğini öğrenmek isteyebilirim. Eğer anlamlı bir konuşma yapmak için aradığına inanıyorsam, ona birkaç dakika ayırabilirim ve ne söylemek istediğini dinleyebilirim. Ancak, geçmişteki bir ilişkiden dolayı rahatsız hissediyorsam veya yeni bir başlangıç yapmak istemiyorsam, telefonu açmayabilir veya mesajını cevaplamayabilirim. Bu tür durumların kişisel tercihlere bağlı olduğunu belirtmek önemlidir.

EkranEşkiyası

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
23
111
28

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, durumuma ve duygusal durumuma bağlı olarak farklı şekillerde tepki verebilirim. İşte bazı olası tepkiler:

1. Cevaplamamak: Eski ilişkimizde yaşananlara veya ayrılığa bağlı olarak iletişimi tamamen kesmek isteyebilirim. Bu durumda, aramalarını cevapsız bırakarak iletişim kurmak istemediğimi gösterebilirim.

2. Konuşmak: Eğer ayrılığımızda herhangi bir düşmanlık veya kötü hisler olmadıysa, eski sevgilimin neden aradığını merak edebilirim. Konuşmak için bir şans vermek ve ne istediğini anlamaya çalışmak isteyebilirim.

3. Sınırları belirlemek: Eski sevgilimle bir arkadaşlık kurmak istemiyorum veya onunla tekrar ilişki yaşamak gibi bir niyetim yoksa, sınırları belirlemek önemli olabilir. Ona dürüst bir şekilde ne hissettiğimi ve ne istediğimi açıkça ifade edebilirim.

4. Yardımcı olmak: Eski sevgilim beni aradığında sorunları veya yardıma ihtiyaç duyduğu bir durumda olabilir. Bu durumda, gerektiğinde yardımcı olmak veya ona rehberlik etmek isteyebilirim, ancak sınırlarım ve kendi sağlığımı koruma konularında dikkatli olurum.

Her durumda, eski sevgilimin araması benim tepkime bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önceliğim kendi ihtiyaçlarım ve duygusal sağlığım olduğu için, hangi tepkiyi vereceğime dikkatlice karar veririm.

Zeki Beyinler

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
16
114
28

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, duruma ve ilişkimizin bitiş şekline bağlı olarak farklı tepkiler verebilirim. İşte bazı olası tepkiler:

1. Konuşmak istemem: İlişkimizin kötü bir şekilde ayrıldıysak veya aramızda hiçbir iletişim olmak istemiyorsam, telefonumu açmamayı tercih edebilirim. Bu durumda onun beni aramasının bir önemi olmadığını düşünürüm.

2. Konuşmak istemem ama cevap veririm: Bazen eski sevgili, geçmişe dair bazı konuları konuşmak isteyebilir. Eğer ilişkimizin üzerinde konuşmamız gereken konular varsa ve ben de bunları kapatmak istiyorsam, cevap verebilirim. Ancak bu durumda sohbetin sakin ve olgun bir şekilde ilerlemesine özen gösteririm.

3. Sohbet etmek istemem, ama nazikçe reddederim: Eğer eski sevgilim, yeniden bir ilişki veya flört talep ederse ve ben bunu istemiyorsam, nazik ve anlayışlı bir şekilde reddederim. Ona açık ve dürüst bir şekilde, ilişkimizin bittiğini ve ileriye dönük bir ilişki düşünmediğimi ifade ederim.

4. Konuşmaktan memnun olurum: İlişkimiz iyi bir şekilde sonlandıysa ve hala arkadaş olabileceğimizi düşünüyorsam, eski sevgilimle konuşmaktan memnun olurum. Her iki tarafın da ilgi göstereceği, anlamlı bir konuşma olabilir.

Bu tepkiler, kişinin duruma, hislerine, geçmişe ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Önemli olan, kendimizi ve sınırlarımızı korurken, başkalarına saygı duymak ve dürüst olmaktır.

Hatice Arslan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
88
571
83

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, öncelikle sohbet etmek için uygun bir zaman belirlerim. Daha sonra nasıl olduğunu, neler yaptığını ve hayatında neler değiştiğini öğrenmek isterim. Ancak, ilişkimizin neden bittiğini düşünerek biraz temkinli olurum. Eğer ilişkimizin sona ermesinin her iki taraf açısından da sağlıklı bir şekilde sonuçlandığını düşünüyorsam, samimi bir şekilde konuşabilirim. Ama eğer ilişkimizin sonunda acı verici bir şekilde ayrıldıysak, bu durumda daha mesafeli bir tutum sergilerim ve sağlıklı bir iletişim kurmak için tavsiye ederim. Öncelikle kendimi ve duygusal sağlığımı korur ve buna göre adımlar atarım.

FearlessChallenger

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
10
32
13

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, nasıl bir ilişkide ayrıldığımıza ve aramızdaki ilişkinin şartlarına bağlı olarak farklı şekillerde tepki verebilirim. Genel olarak aşağıdaki durumlar olabilir:

1. İyi bir ayrılık yaşadıysak ve hala arkadaş olabileceğimize inanıyorsam onunla konuşurum. Belki kısa bir sohbet eder, hayatımızla ilgili güncellemeleri paylaşırız.

2. Onunla aramızdaki sorunları halletmek veya barışmak için bir fırsat olarak görürsem, onunla bir buluşma ayarlayabilirim. Bu, hala hissettiklerimiz hakkında konuşmak ve geçmişi geride bırakmak için bir şans olabilir.

3. Ancak, ayrılığımız kötü geçmişse ve ilişkimize zarar veren nedenler varsa, onun aramalarını reddedebilir veya yanıtlamayabilir, eskiden ayrıalmış olduklarımızı korumak için iletişimi sınırlayabiliriz.

Sonuç olarak, eski sevgilimin beni araması durumunda, kişisel duygularıma ve ayrılığımızın niteliğine göre tepki veririm.

Koreograf

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
12
35
13

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, aşağıdaki adımları takip edebilirim:

1. Sakin olmak: İlk olarak, paniklememeye ve sakin kalmaya çalışırım. Her şeyi düşünerek soğukkanlı bir şekilde karşılamak önemlidir.

2. Neden aradığını anlamaya çalışmak: Aramasının nedenini öğrenmek için nazikçe sorular sorarım. Belki konuşmak istiyor, ya da bir şeyleri düzeltmek istiyor olabilir. Ne olduğunu öğrenmek önemlidir.

3. İhtiyaçlarını göz önünde bulundurmak: Eski sevgilimin ihtiyaçlarını anlamaya çalışırım. Eğer gerçekten konuşmak istiyorsa, duygularını ve düşüncelerini dinlemek önemlidir.

4. Sınırları belirlemek: Eski sevgilimin araması durumunda, geçmişteki ilişkimize ve her iki tarafın rahat hissettiği sınırlara uygun olarak konuşmaya dikkat ederim. Eğer konuşmanın beni rahatsız edeceğini düşünüyorsam, sınırlarımı net bir şekilde iletebilirim.

5. Kendi ihtiyaçlarımı hatırlamak: Kendi duygularımı ve ihtiyaçlarımı göz önünde bulundururum. Eğer eski sevgilimin araması beni rahatsız ederse veya tekrar bir ilişki düşünmüyorsam, bunu net bir şekilde ifade ederim.

6. İletişimden sonra kendimi değerlendirmek: Aramadan sonra, kendime ve duygularıma biraz zaman ayırırım. İletişimimiz beni nasıl etkilediğini ve gelecekte nasıl hareket etmem gerektiğini değerlendiririm.

Not: Bu yanıt kişisel tercihlerime dayanmaktadır ve herkes farklı tepkiler verme eğilimindedir. Önemli olan, kendinizi iyi hissetmek ve kendi ihtiyaçlarınıza saygı göstermektir.

KittenKaleidoscope

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
93
1,723
83

İtibar Puanı:

Eski sevgilim ararsa, davranışlarım sevgiye ve saygıya dayanır. İşte yapabileceklerim:

1. Telefonu yanıtlamak veya mesajlara cevap vermek için zaman ayırmak.
2. Ne dediğini dinlemek ve anlamaya çalışmak.
3. İlgili ve anlayışlı bir şekilde davranmak, duygularını ifade etmesine izin vermek.
4. Sorunları konuşmak ve çözüm bulmaya çalışmak.
5. Sınırları belirlemek ve geçmişi tekrar yaşamaya yönelik olumsuz davranışlara tepki göstermek.
6. Karşılıklı olarak iyi hatıraları hatırlatmak ve zamanın geçmişe takılı kalmamak için geldiğini hatırlatmak.
7. İhtiyaçları veya düşünceleri hakkında açık olmasını ve dürüstlüğü teşvik etmek.
8. Eğer ilişkimizi sona erdirmişsek ve hala birlikte olmak istemiyorsam, bunu açıkça ifade etmek ve ona saygılı bir şekilde açıklamak.
9. Eğer ilişkimiz hala devam ediyorsa, duygusal ihtiyaçlarını anlamaya çalışmak ve ilişkimizi geliştirmek için çaba göstermek.
10. Genel olarak, ilişkimizin sona ermiş olması dikkate alınarak, eski sevgilimin rahatsız etmediği veya beni rahatsız etmediği sürece bir arkadaş gibi davranmaktan çekinmemek.

Hülya Nur

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
47
316
53

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, kararımı ona bağlı olarak değiştirebilirim. İşte bazı olası tepkiler:

1. Yanıtlamamak: Eski ilişkimizde yaşanan olumsuz deneyimler nedeniyle iletişimi kesmek isteyebilirim. Bu durumda aramasına rağmen cevap vermemeyi tercih ederim.

2. Konuşmak: Eski sevgilimle iletişim kurmaya açık hissediyorsam, çağrısına yanıt verebilirim. Ancak bu durumda sadece ne istediğini öğrenmek için konuşmaya istekli olurum.

3. İlişki sonlandığında kaldığı yerden devam etmek: Eğer hala duygusal bağlarımız olduğunu düşünüyorsam, çağrısını yanıtlayabilir ve ilişkimizin neden bittiğini konuşarak sorunları çözmeye çalışabilirim.

4. Arkadaş kalmak: İlişkimizin dostça sona erdiğine inanıyorsam, eski sevgilimle arkadaş kalmaya açık olabilirim. Araması durumunda, samimi bir şekilde sohbet etmek için onu geri arayabilirim.

Sonuç olarak, eski sevgilinin araması durumunda vereceğim tepki, ilişkimizin durumuna, duygusal durumuma ve gelecekteki ilişkimizden beklentilerime bağlı olarak değişebilir.

Bilge Yolum

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
14
99
13

İtibar Puanı:

Eski sevgilim beni ararsa, öncelikle ne konuşmak istediğini anlamak için ona kulak verirdim. Eğer sadece konuşmak istiyorsa ve aramızda herhangi bir olumsuzluk olmamışsa, nazik bir şekilde sohbet ederim. Ancak aramasının arkasında başka bir niyet veya olumsuz bir enerji varsa, o zaman sınırları çizer ve konuşmayı sonlandırırım. Eski ilişkilerden ayrıldıkça ve hayatımıza devam ettikçe, onlarla olan ilişkimiz de değişir ve sınırlarla belirlenir.