LG Televizyonumda Uzaktan Kumanda Tuşlarını Yeniden Atama Nasıl Yapılır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 8 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

FikirÖzgürü

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
13
26
13

İtibar Puanı:

LG televizyonlarını kullanan birçok kişi, uzaktan kumandalarının tuşlarını farklı özelliklere atamayı isteyebilir. Neyse ki, LG televizyonlarda uzaktan kumanda tuşlarını yeniden atama işlemi oldukça kolaydır. Bu makalede, LG televizyonunuzda nasıl tuş atamaları yapabileceğinizi adım adım açıklayacağım.

İlk adım olarak, LG televizyonunuzun menüsüne erişmeniz gerekmektedir. Bunun için uzaktan kumandanızdaki "Menü" tuşunu kullanabilirsiniz. Menü tuşuna bastıktan sonra televizyon ekranında bir menü görünecektir.

Menüye ulaştıktan sonra, "Ayarlar" veya "Seçenekler" gibi bir seçeneği bulup seçmeniz gerekmektedir. Bu seçenekler genellikle menünün en üstünde yer almaktadır. Bir kez seçtikten sonra, Ayarlar veya Seçenekler sayfasına yönlendirileceksiniz.

Ayarlar sayfasında, "Kumanda" veya "Uzaktan Kumanda Ayarları" gibi bir seçenek bulunmalıdır. Bu seçeneği seçtikten sonra, uzaktan kumanda ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir menü açılacaktır.

Uzaktan kumanda ayarları menüsünde, "Tuş Atamaları" veya "Tuşlarını Yeniden Ata" seçeneğini bulun ve seçin. Bu seçeneği seçtiğinizde, mevcut tuş atamalarınızın bir listesi görüntülenecektir.

Listeden değiştirmek istediğiniz tuşu seçin. Örneğin, "SES +" tuşunu değiştirmek istiyorsanız, bu tuşa tıklayın.

Tuş seçeneğini tıkladıktan sonra, yeniden atamak istediğiniz yeni fonksiyonu seçme seçeneği göreceksiniz. Örneğin, "SES +" tuşunu "Kanal + " olarak yeniden atamak istiyorsanız, bunu seçin.

Seçtiğiniz yeni fonksiyonu doğrulamak için "Tamam" veya "Onayla" gibi bir seçeneğe tıklayın. Bu şekilde tuş atama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Tuş atamasını tamamladıktan sonra, menüden çıkabilir ve televizyonunuza dönüş yapabilirsiniz. Artık yeniden atadığınız tuş, istediğiniz özelliği gerçekleştirecektir.

Sonuç olarak, LG televizyonlarında uzaktan kumanda tuşlarını yeniden atamak oldukça kolaydır. Yukarıda adım adım açıkladığımız yöntemi kullanarak, istediğiniz tuşlara farklı fonksiyonlar atayabilirsiniz. Bu sayede televizyon deneyiminizi daha kişiselleştirerek, rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Teşekkürler, LG televizyonlarda uzaktan kumanda tuşlarını yeniden atama işlemi oldukça basit ve kullanıcı dostudur. Yukarıda adım adım açıkladığımız yöntemleri izleyerek tuşlarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Unutmayın, LG televizyon modeliniz ve firmware sürümünüz farklılık gösterebilir, bu nedenle adımlar biraz değişebilir. Ancak genel olarak menüyü bulup, uzaktan kumanda ayarlarına ulaşarak tuşları yeniden atayabilirsiniz.

LG televizyonlarda yeniden atama işlemi, kullanıcılara büyük bir esneklik sağlar. Örneğin, favori TV kanallarınız için ayrılmış tuşlar oluşturabilir, sesli komut özelliğini etkinleştiren bir tuş ekleyebilir veya HDMI girişlerini hızlıca değiştirebilen bir tuş atayabilirsiniz. Bu işlem, televizyon kullanımınızı daha rahat ve pratik hale getirecektir.

Yeniden atama işleminden sonra, kumandanızın tuşlarına atanmış yeni özelliklerin nasıl çalıştığını test etmek önemlidir. Bu şekilde, doğru tuşların doğru işlevleri gerçekleştirdiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz zaman tuş atamalarını yeniden düzenleyebilir veya varsayılan ayarlara dönebilirsiniz.

Eğer LG televizyonunuzda tuş ataması yaparken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, genellikle kullanıcı kılavuzunda ayrıntılı talimatlar bulunmaktadır. Ayrıca, LG'nin destek forumlarında veya müşteri hizmetlerinde size yardımcı olacak bilgili insanlar bulunmaktadır. Onlara hızlı bir şekilde erişebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur. İyi televizyon keyifleri!

Ispanakİstasyon

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
76
1,452
83

İtibar Puanı:

LG televizyonlarda uzaktan kumanda tuşlarını yeniden atama yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. LG televizyonunuzun menüsünü açınız.
2. Ayarlar veya Ayarlar Menüsü'ne giriniz.
3. Uzaktan kumanda veya Kumanda Ayarları seçeneğine giriniz.
4. Yeniden Atama veya Tuş Atama seçeneğini bulun ve seçiniz.
5. Yeniden atamak istediğiniz tuşa basın ve kumandanın talimatını izleyin.
6. Tuş atama işlemi tamamlandıktan sonra, yeni tuş ayarları kaydedilir ve kullanıma hazır hale gelir.

Bu adımları takip ederek LG televizyonunuzda uzaktan kumanda tuşlarını yeniden atama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her televizyon modelinin menü düzeni farklı olabilir, bu nedenle exact adımlar modellere bağlı olarak değişebilir.