Odanızı Daha Büyük Göstermenin Yolları | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Sorularınızı Cevaplamaya Hazırız.

Bey Azura
Karaca Çay Sever
Oyuncu Koltuğu

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
125
24,877
93
Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Odanızı Daha Büyük Göstermenin Yolları

Odanızı büyük göstermenin yolları, günümüzde şehirler büyüdükçe evlerimiz küçülmeye başladı. Küçük odalar büyük odalara nazaran ferah olmayabilir. Ama birkaç akıllıca fikir ile bu küçük odalarınızı daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Şimdi evlerimizi daha büyük gösterecek adımlar geçelim.Sade bir tasarım
Odanızın dekorasyonunu daha büyük ve geniş gösterebilmenizin ilk adımı sade bir tasarım seçmek olacaktır. Çok fazla karışık renkler kullanmaktan kaçının. Unutmayın bir odada ne kadar çok eşya ne kadar çok renk varsa o kadar karmaşık olacaktır. Eğer raf ve tablo asacaksanız hepsini bir yerde toplamaya özen gösterin odaların duvarlarında dağınık bir şekilde olması hoş olmayacaktır.

Boyaları dikkatli seçin
Odanızı boyarken seçeceğiniz boyalar odanızın daha geniş görünmesine yardım olacaktır. Odanızın tek bir duvarını koyu renge boyayarak o duvarı gölge alanınız yapabilirsiniz. Ve bu gölge alanınızı raflar ve tablolar ile süsleyebilirsiniz. Bu gölge etkisini boyadan haricinde duvar kağıdı ile de yapabilirsiniz.

Büyük ürünlerden uzak durun
Büyük mobilya,yemek takımı,vitrinler ve Büyük eşyalardan uzak durun bunlar hem odanızı daraltacak hemde sizi sıkacaktır. Daha küçük eşyalar seçerek kendinize daha fazla yer açabilirsiniz. Odanızı illa takımlar ile doldurmanız gerekmiyor hatta büyük koltuklardanda kaçınmanız gerekmektedir. Koltuklarınızın oturma kapasitesini azaltmadan daha şık ve zarif modeller seçerek hem konforunuzudan hemde oturma kapasitenizden vazgeçmeden kendinize daha fazla yer açabilirsiniz.

Ayna Kullanın
Odanınızın dekorasyonunda ayna kullanmanız odanızın hem daha geniş hemde daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlaylabilirsiniz. Özellikle pencerenizin karşısına koyacağınız ayna ile odanıza bir tane daha pencere katmış olacaksınız.

Beyaz boya kullanın
Beyaz boya ile odanızı daha ferah bir hale getirebilir ve odanızın mimarisini ortaya çıkarabilirsiniz. Tavanınızı ve duvarınızı aynı ton beyaz ile boyamak aradaki sınırı bulanıklaştıracaktır. Bu şekilde odanızın tavan dekorasyonu sanki daha yüksekmiş gibi gelecektir.

Dikey ve Yatay çizgiler ile odanızı yönlendirin
Eğer odanızı daha yüksek göstermek istiyorsanız dikey çizgiler kullanarak odanızı daha yüksek gösterebilirsiniz.
Odanızın genişliğini ortaya çıkarmak için yatay çizgiler kullanarak odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

FerideSancaktar

Tatlişkom
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
237
44,188
93

İtibar Puanı:

Bir Odayı Olduğundan Daha Geniş Göstermek İçin Yapılabilecek 12 Küçük Dekorasyon Hilesi

Kentler büyüyüp evler küçüldükçe sizin de bizler gibi ruhunuzun daralmaya başladığını tahmin ediyoruz. Çoğumuzun maalesef kocaman odaları, yüksek tavanları ve yere kadar pencereleri yok. Ama evde zaman geçirirken mutlu olmak ve iç açıcı bir ortamda yaşamak için bizim de yapabileceğimiz bazı şeyler var.

Doğru dekorasyon yöntemleri sayesinde yaşadığımız alanı daha sevilesi ve iç açıcı kılabiliriz. Üstelik bunun için iç mimarlara tonla para vermemize de gerek yok; tamamen kendi imkanlarımızla güzel bir değişim yapabiliriz. Özellikle yeni ve küçük bir eve taşınmayı planlayanlar için altın değerinde birkaç küçük hile paylaşmak istedik. ?

1. Duvar renginde açık renkler tercih etmek odayı aydınlık ve geniş gösterir
2. Odada televizyon varsa küçük bir ünite seçerek gereksiz alan kaplamasını önleyebilirsiniz
3. Ayna kullanımı odaya derinlik kazandırır

Odanın bir köşesinde boy aynası olması, ortamdaki güneş ışığını yansıtarak geniş göstermesini ve ferah bir atmosfer oluşmasını sağlar.
4. Duvarla aynı renkte ve/veya dikine çizgili perde kullanımı tavanınızı daha yüksek gösterir
5. Tavanın alçaklığını ele vermemek için yüksek mobilyalardan kaçınmakta yarar var

Koltuk ve masa gibi seçimlerinizi alçak mobilyalardan yana kullanmak, göz yormayan ve tavanın alçaklığını gizleyen güzide bir hiledir.
6. Çok geniş alanlarda (tüm koltuk gibi) desenli kumaş kullanmak zamanla ruhumuzu daraltabilir
Desenli kumaşların kapladığı alan fazla olduğunda bu zamanla gözümüzü yorabilir. Koltuk, perde gibi eşyaları sade renklerde kullanıp yastık gibi aksesuarlarda desen tercih etmek güzel bir yöntem olabilir.
7. Duvarlarda mininum derecede aksesuar kullanmalı, kullanılan aksesuarlar da küçük boyutlarda olmalıdır
8. Aydınlatma olarak mümkün olduğunca gün ışığından yararlanmalı, gece ise mümkün olduğunca iyi şekilde ışıklandırmalı

Odayı en çok ferahlatan unsur gün ışığıdır. Dolayısıyla küçük eviniz en azından güzel bir doğal ışık alıyorsa bundan mümkün olduğunca yararlanmanızı öneririz.
Ayrıca bir odada ne kadar karanlık köşe olursa orası o kadar küçülür. Bu nedenle tavan ışıklandırmasının yanı sıra köşelerde lambader kullanarak geceleri de maksimum genişliği yakalayabilirsiniz.
9. Daha az yer kaplayan çok işlevli eşyalar hayat kurtarıcı olabilir
Çok fonksiyonlu tek bir mobilya almak minimum eşya maksimum saklama alanı yaratabilir.
10. Mobilya düzenini rahat yürünebilen ve kolay ulaşılabilen şekilde yapın
Odadan odaya veya eşyadan eşyaya ulaşmak için zikzaklar çizmenize gerek kalmadan rahatça yürüyebildiğiniz bir ev her zaman geniş ve ferah hissettirir.
11. Büyük eşyaları köşelere değil duvara paralel konumlandırmak odada kullanışsız boşlukları engeller
Koltuk gibi temel eşyaları köşelere koymak yerine duvara yaslamak odada kullanılamaz hale gelen boşlukların oluşmasını engeller.
12. Az eşya barındıran ve derli toplu bir oda her zaman için daha geniş ve ferah olacaktır
Ivır zıvır eşyalarınızı koyacak ekstra geniş bir alanınız yoksa, bunları minimuma indirmeniz faydalı olabilir. Kurtulmanızın şu aşamada mümkün olamadığı eşyalarınızı da bol çekmeceli ve kullanışlı bir dolap edinerek saklayabilirsiniz.
 

IkinciCansu

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Tem 2019
123
16,164
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Çoğumuzun evinde büyüklüğünden memnun olmadığımız, eşyaları sığdıramamaktan şikayet ettiğimiz ufak odalar vardır. Bu odalar ne yaparsanız yapın insana küçük ve boğucu gelir. Oysa ki bu tip ufak odaları daha ferah, büyük ve canlı gösterecek pek çok dekorasyon hilesi var. Şayet bu hileler hakkında bilgi sahibi olursanız daha ferah gösteremeyeceğiniz mekan neredeyse yok sayılacak kadar az olur.

Ufak odaları daha ferah göstermek içinyararlanabileceğiniz bu hileler göz aldanmacalarından ışık oyunlarına, renk uygulama tekniklerinden mobilya yerleşimine varan pek çok farklı yönteme dayanmaktadır. İşte bu yazımızda sizlere faydalı olabilecek bu yöntem ve hilelerden bahsedeceğiz.

Alan dar olduğunda yapılabilecek en basit şey odayı çift işlevli kullanmaktır. Örneğin, iş yerinizde veya evinizde oturma ve dinlenme için kullandığınız bir oda var, fakat çok küçük. Bu küçüklüğü arka plana atmak için hemen o odaya bir televizyon koyun. Böylece televizyon odak noktası olacaktır ve odanın küçüklüğü göze batmayacaktır.

Bunun yanında televizyonunuzu dolap içine de gizleyebilirsiniz. Büyük ekran bir televizyonunuz varsa şömine üzeri bir gömme dolapla alanı daha geniş gösterebilirsiniz.

Eğer bir stüdyo dairede yaşıyorsanız oturma odanızı home-office olarak kullanabilirsiniz. Masanın çevresine iş yoğunluğunuza uyacak entegre bir yüzey yerleştirmelisiniz, böylece çalışırken dilediğiniz herşeye kolayca ulaşabileceksiniz. Bunun yanında oturma odası kısmına daha rahat ve spor mobilyalar yerleştirirseniz tam bir home-office elde etmiş olacaksınız.

Daireniz çok küçük ve çalışmak hiç alan yok mu ? O halde tekli bir koltuğun önüne uygun bir sehpa ile kendinize bir iş alanı yaratabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse sadece bir sandalye ve sehpa ile de aynı imkanı oluşturabilirsiniz.

Alan dar olduğunda eşyalarınızı yerleştirmeden önce sormanız gereken temel soru, nasıl bir yerine iki amaç için o alanı kullanabileceğinizdir. Yukarıda dinlenme odası ve televizyon odasını bir araya getirmiştik. Aşağıdaki örnekte de yemek odası ve kütüphaneyi bir arada görüyoruz. Hem yerden tasarruf sağlanmış hem de kitapların odaya verdiği sıcaklıkla samimi bir ortam oluşturulmuş.

Kimi zaman alanı büyük göstermek adına göz yanılmalarına da başvurabiliriz. Puf şeklindeki dinlenme koltukları ve şeffaf sehpalar buna güzel birer örnektir. Bu tip puflarda herhangi bir destek ve arkalık kısmı olmadığından odayı çok küçültmeyecektir. Bunun yanında şeffaf sehpanın varlığı çok da belli olmayacaktır. Görsel olarak daha az yer kaplayan bu öğeleri, tavan hizasında monte edilen ve tavanı yüksek gösteren perdelerle tamamlayabilirsiniz.

Gömme dolaplı yataklar, yüksek veya ayrı parçalar halinde olmayan birleşik ve geniş yataklar büyük gözüksede daha az alan kaplar ve göze daha az batar. Ayrıca gömme dolap sayesinde ekstra depolama alanınız da oluşacaktır.

Bunun yanında odayı iki farklı fonksiyonda kullanırken alanı bölmek için kilim ve halılardan yararlanabilirsiniz. (Düz renk halı+uyumlu desenleri olan halı gibi.) Enine çizgili halılar da odanızı geniş gösterecektir. Mobilyalarınızı küçük bir alana sığdırmak zorundaysanız enine ve uyumlu renklerdeki bir halıyla dekorasyonunuzu tamamlamanız harika olacaktır.

Küçük odaların açık renkte boyanması anlayışı yıllardır süregeliyor. Oysa koyu renklerin de bu konuda başarılı olduğu aşikar. Eğer küçük odanızı koyu renklerle boyarsanız köşeleri yokmuş gibi gözükecektir.Böylece de odanızın sınırları belli olmayacaktır. Ayrıca kimi zamanlarda karanlık odalar daha iyi olabilir. Ancak şunu da unutmayın koyu renkler yanlış kullanıldığında ışığı emer ve odanın küçük görünmesine neden olur.

Aynalar ışığı yansıtan ve bu yansıtıcı etkisiyle odayı büyük gösteren öğelerdir. Ayna konusunda herhangi bir sınırlama koymak zorunda da değilsiniz. İstediğiniz kadar aynayı doğru yerlere yerleştirerek odanızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Odayı geniş göstermek için renkleri nasıl kullanmalı ?

Küçük bir odayı
daha geniş göstermek için açık renklerden faydalanabilirsiniz. Açık renkler ise odayı olduğundan daha ferah gösterir. Açık renk ve parlak duvarlar ışığı yansıtarak mekanın geniş algılanmasınısağlar. Krem tonları, buz mavisi, mavi ve yeşilin pastel tonları ya da beyaz duvarlar söz ettiğimiz olumu etkiyi yaratacaktır.

Kartonpiyerleri veya alçı duvar süslemelerini duvar renginden daha açık bir tona boyarsanız, duvarlar geriye doğru itilmiş gibi görünür. Bu göz yanılsaması da odanın daha büyük algılanmasını sağlar.

Mobilyanın fazla yer kaplamasını nasıl engellemeli ?

Büyük mobilya parçalarını
duvara paralel yerleştirerek odanın ortasındaki açıklığı koruyabilirsiniz.Mobilyalarınızı çok işlevli seçebilirsiniz. Çekmeceli orta sehpa, bazalı kanepe, açılır kapanır yemek masası, kütüphane olarak da kullanabileceğiniz bir televizyon ünitesi gibi pratik mobilyalara yönelin. Bu şekilde odanızda daha az eşya olur ve daha çok yer açılır.

Tarz olarak sade çizgilere sahip, az süslemeli mobilyaları seçmeniz odanın kalabalık görünmesini engelleyecektir. Mobilyalarınızın en azından bazılarını duvarla aynı renk seçebilirsiniz. Bu şekilde büyük bir dolap bile duvarla bütünleşip odanın daha geniş algılanmasını sağlayabilir. Cam sehpa ya da ayaklı ve zeminden yukarıda koltuklarda odayı büyük gösterir.

Eşyalarınızı odadaki trafiği engellemeyecek şekilde yerleştirmeye özen gösterin. Kapıdan girdikten sonra koltuğa ulaşmak ya da mutfak dolabından bir bardak almak için odada zikzaklar çizerek değil rahatça yürünmesi genişlik hissini arttırır.

Aydınlatmayı kullanarak odayı nasıl büyük gösterirsiniz ?

Gün içinde
odanın mümkün olduğunca doğal ışıktan faydalanmasını sağlayın. Gün ışığıyla odanın nasıl da açılıp geniş ve ferah göründüğüne şaşırabilirsiniz. Dışarının manzarası hoşunuza gitmiyorsa pencerenizi çeşitli bitki ve aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Hava karardıktan sonrası içinse tavan aydınlatmasının yanı sıra duvar aplikleri, spot ya da lambader benzeri ek aydınlatma ürünleri kullanabilirsiniz. Odadaki karanlık köşelerin mekanı daraltacağını unutmayın. İyi aydınlatılmış bir oda her zaman daha büyük görünür.

Aksesuarları odayı geniş göstermek için nasıl kullanmalı ?

İşin aslı bir odanın büyük görünmesi için
az aksesuar kullanmalı. Duvarları fazla doldurmamak en doğrusudur. Küçük boyda birkaç çerçeve asılabilir ama onun yerine tek ve büyük bir resimle odak noktası yaratmak daha iyi bir fikirdir. Her oda için bir odak noktası belirleyip dikkati buraya çekmek ve süslemeyi odanın geri kalanında en aza indirmek gerekir. Yatak odasında yatak, salonda televizyon, yemek odasında yemek masası gibi odak noktaları belirleyebilirsiniz.

Aksesuar kullanımını aza indirmekten söz ettik ancak yukarıda da bahsettiğimiz bir aksesuar var ki bir odayı geniş göstermekte onun üzerine yok. Aynalar bu konuda kesinlikle en büyük yardımcınız olabilir. Işığı yansıtan, derinlik duygusu katan ve göz yanılsamasıyla bir odanın sanki devamı varmış gibi gösterebilen aynaları duvarda ya da dolap kapaklarında kullanabilirsiniz. Işığı yansıtacak şekilde yerleştirirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Zeminin boş olması, desenli halılar yerine sade ve cilalı bir parkenin kullanılması odayı daha büyük gösterir.Evinizi toplu tutmak, kullanılmayan eşyalara yer vermemek, gömme dolap ve raf benzeri yer kazandıracak saklama çözümlerini kullanmak da işe yarayacaktır.
 

Selin

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Haz 2019
267
41,975
93
Izmit

İtibar Puanı:Artık günümüzde şehirler büyüdükçe evlerimiz küçülmeye başladı. Küçük odalar büyük odalara nazaran ferah olmayabilir. Ama birkaç akıllıca fikir ile bu küçük odalarınızı daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Şimdi evlerimizi daha büyük gösterecek adımlar geçelim.
Sade bir tasarım
Odanızı daha büyük ve geniş gösterebilmenizin ilk adımı sade bir tasarım seçmek olacaktır. Çok fazla karışık renkler kullanmaktan kaçının. Unutmayın bir odada ne kadar çok eşya ne kadar çok renk varsa okadar karmaşık olacaktır. Eğer raf ve tablo asacaksanız hepsini bir yerde toplamaya özen gösterin odaların duvarlarında dağınık bir şekilde olması hoş olmayacaktır.
Boyaları dikkatli seçin
Odanızı boyarken seçeceğiniz boyalar odanızın daha geniş görünmesine yardım olacaktır. Odanızın tek bir duvarını koyu renge boyararak o duvarı gölge alanınız yapabilirsiniz. Ve bu gölge alanınızı raflar ve tablolar ile süsleyebilirsiniz. Bu gölg etkisini boyadan haricinde duvar kağıdı ile de yapabilirsiniz.
Büyük ürünlerden uzak durun
Büyük mobilya,yemek takımı,vitrinler ve Büyük eşyalardan uzak durun bunlar hem odanızı daraltacak hemde sizi sıkacaktır. Daha küçük eşyalar seçerek kendinize daha fazla yer açabilirsiniz. Odanızı illa takımlar ile doldurmanız gerekmiyor hatta büyük koltuklardanda kaçınmanız gerekmektedir. Koltuklarınızın oturma kapasitesini azaltmadan daha şık ve zarif modeller seçerek hem konforunuzudan hemde oturma kapasitesnizden vazgeçmeden kendinize daha fazla yer açabilirsiniz.
Ayna Kullanın
Odanınızın dekorasyonunda ayna kullanmanız odanızın hem daha geniş hemde daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle pencerenizin karşısına koyacağınız ayna ile odanıza bir tane daha pencere katmış olacaksınız.
Beyaz boya kullanın
Beyaz boya ile odanızı daha ferah bir hale getirebilir ve odanızın mimarisini ortaya çıkarabilirsiniz. Tavanınızı ve duvarınızı aynı ton beyaz ile boyamak aradaki sınırı bulanıklaştıracaktır. Bu şekilde odanızın tavanı sanki daha yüksekmiş gibi gelecektir.
Dikey ve Yatay çizgiler ile odanızı yönlendirin
Eğer odanızı daha yüksek göstermek istiyorsanız dikey çizgiler kullanarak odanızı daha yüksek gösterebilirsiniz.
Odanızın genişliğini ortaya çıkarmak için yatay çizgiler kullanarak odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.
Geçen sene Hollandaya gittiğimde otel odası aynı resimdeki odaya çok benziyor oda böyle duvardan monteli yüksekteydi yatak ? benim çok hoşuma gidiyor böyle değişiklikler?
 

Esra

Prof. Dr. Filozof
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Tem 2019
243
38,928
93
Sakarya

İtibar Puanı:

Geçen sene Hollandaya gittiğimde otel odası aynı resimdeki odaya çok benziyor oda böyle duvardan monteli yüksekteydi yatak ? benim çok hoşuma gidiyor böyle değişiklikler?
Ne alakası var hiç benzemiyor ???
 

IkinciCansu

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Tem 2019
123
16,164
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Geçen sene Hollandaya gittiğimde otel odası aynı resimdeki odaya çok benziyor oda böyle duvardan monteli yüksekteydi yatak ? benim çok hoşuma gidiyor böyle değişiklikler?
Hangi otel? İsmini hatirliyorumusun belki @IkinciOrhan ile tatile gitmeyi düşünüyoruz oraya gideriz eğer tavsiye ediyorsan.
 

Selin

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Haz 2019
267
41,975
93
Izmit

İtibar Puanı:

Hangi otel? İsmini hatirliyorumusun belki @IkinciOrhan ile tatile gitmeyi düşünüyoruz oraya gideriz eğer tavsiye ediyorsan.
Aynen kesinlikle tavsiye ederim çok hoş ve güzel bir oteldi. Ama ismini hatırlayamıyorum şuan. Bi bakıp geleyim hemen İnternetten.
 

IkinciOrhan

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 Tem 2019
50
5,407
83
35
İstanbul

İtibar Puanı:Artık günümüzde şehirler büyüdükçe evlerimiz küçülmeye başladı. Küçük odalar büyük odalara nazaran ferah olmayabilir. Ama birkaç akıllıca fikir ile bu küçük odalarınızı daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Şimdi evlerimizi daha büyük gösterecek adımlar geçelim.
Sade bir tasarım
Odanızı daha büyük ve geniş gösterebilmenizin ilk adımı sade bir tasarım seçmek olacaktır. Çok fazla karışık renkler kullanmaktan kaçının. Unutmayın bir odada ne kadar çok eşya ne kadar çok renk varsa okadar karmaşık olacaktır. Eğer raf ve tablo asacaksanız hepsini bir yerde toplamaya özen gösterin odaların duvarlarında dağınık bir şekilde olması hoş olmayacaktır.
Boyaları dikkatli seçin
Odanızı boyarken seçeceğiniz boyalar odanızın daha geniş görünmesine yardım olacaktır. Odanızın tek bir duvarını koyu renge boyararak o duvarı gölge alanınız yapabilirsiniz. Ve bu gölge alanınızı raflar ve tablolar ile süsleyebilirsiniz. Bu gölg etkisini boyadan haricinde duvar kağıdı ile de yapabilirsiniz.
Büyük ürünlerden uzak durun
Büyük mobilya,yemek takımı,vitrinler ve Büyük eşyalardan uzak durun bunlar hem odanızı daraltacak hemde sizi sıkacaktır. Daha küçük eşyalar seçerek kendinize daha fazla yer açabilirsiniz. Odanızı illa takımlar ile doldurmanız gerekmiyor hatta büyük koltuklardanda kaçınmanız gerekmektedir. Koltuklarınızın oturma kapasitesini azaltmadan daha şık ve zarif modeller seçerek hem konforunuzudan hemde oturma kapasitesnizden vazgeçmeden kendinize daha fazla yer açabilirsiniz.
Ayna Kullanın
Odanınızın dekorasyonunda ayna kullanmanız odanızın hem daha geniş hemde daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle pencerenizin karşısına koyacağınız ayna ile odanıza bir tane daha pencere katmış olacaksınız.
Beyaz boya kullanın
Beyaz boya ile odanızı daha ferah bir hale getirebilir ve odanızın mimarisini ortaya çıkarabilirsiniz. Tavanınızı ve duvarınızı aynı ton beyaz ile boyamak aradaki sınırı bulanıklaştıracaktır. Bu şekilde odanızın tavanı sanki daha yüksekmiş gibi gelecektir.
Dikey ve Yatay çizgiler ile odanızı yönlendirin
Eğer odanızı daha yüksek göstermek istiyorsanız dikey çizgiler kullanarak odanızı daha yüksek gösterebilirsiniz.
Odanızın genişliğini ortaya çıkarmak için yatay çizgiler kullanarak odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.
Kesinlikle minimalist ev sevenler için evlerini daha geniş ve ferah gösterebilmeleri için çok güzel bir paylaşım olmuş ?
 

Selin

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Haz 2019
267
41,975
93
Izmit

İtibar Puanı:

Aynen kesinlikle tavsiye ederim çok hoş ve güzel bir oteldi. Ama ismini hatırlayamıyorum şuan. Bi bakıp geleyim hemen İnternetten.
Park Plaza Victoria Amsterdam otel ismi ama sitelerine baktığımda benim bahsettiğim resimdeki ne benzer odalar herhalde artık yok kaldırmışlar.
 

Respect

Heyecan
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Tem 2019
60
11,268
83

İtibar Puanı:

küçük birşeyi büyük gösteremeyiz zaten :)
jahhaha koptum yaa, küçük birşey sadece geniş gösterilebilir:) yani göstermek ile olmak aynı olsaydı sinema filmleri izlenmezdi. hepsi hayal ürünü gibi düşünebiliriz :)
 

Benzer konular

Üst