Dekorasyon Fikirleri - Siyah Beyaz Dekorasyonu | Forum Mobilya Takımları
Bey Azura

Dekorasyon Fikirleri Siyah Beyaz Dekorasyonu

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
100
25,051
93
Cologne/Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Siyah Beyaz Dekorasyonu
Siyah beyaz dekorasyonu ile merak edilenler, Merhaba arkadaşlar size bu yazımızda siyah beyaz dekorasyonu ile mobilyalar ve siyah beyaz dekorasyon fikirleri ile alakalı bilgiler ve örnekler vereceğim. Şimdiye kadar gelmiş en klasik ve herkes tarafından bilinmekte olan siyah ile beyaz ikilisi giyimde kullanıldığı gibi ev dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Özellikle yeni evlenen çiftler veya evini komple tekrar yenileyecek olan kişiler için en zevkli iş büyük bir ihtimalle ev dekorasyonudur. Ekonomik zorluklu bir zaman olsa da en son kavuşacağınız eserden memnun kalmalısınız. Bunun için ise en önemlisi hiç kimseyi etkilemek amaçlı ürünler seçip almayın, kendinizin hoşuna giden ve tarzınıza uygun mobilyalar seçip kendinize ait bir mekan oluşturmalısınız.

Nasıl Başlamalı?
Evinizi oluştumaya başladığınız ilk zamanlardan itibaren gittiğiniz ve gezdiğiniz mekanlarda gözlem yaparak kendinizi nerede nasıl tarzda bir ortamda daha rahat hissediğinize bakarak kendinize en uygun dekorasyon tarzını bulabilirsiniz. Bu mekanlarda renkler ve diğer küçük dekorasyon detaylarına bakarak kendiniz için fikir edinebilirsiniz. Öncelikle eşiniz ile istişare ederek birbirinizin zevklerinin kesiştiği veya ortak karar verebileceğiniz bir tarz belirlemelisiniz.

Geleneksellik ve Vintage parçalar
Geleneksel mobilyalar ile evinizde sofistike bir ortam oluşturabilir. Evinizde antika ve vintage tarzında ürünlere yer vererek şuan yaşadığımız bu modern hayata nostaljik bir hava katabilirsiniz. Antika kullanmayı, mobilyalarınızda kıvrımlı detaylar ve vintage desenli kumaşlar hoşlanıyorsanız ozaman bu tarz tam size göre. Renk olarak ise Gri, Siyah ya da ahşap tarzında renklerden oluşan mobilyaları daha çok kullanarak ve tafta kumaştan yapılmış perdeler kullanaraka bu tarzı oluşturmanız daha doğru ve kolay olacaktır. Tarihsel ve kişisel hatırlara taşıyan eşyaları saklamayı ve aksesuarı seven biri iseniz ozaman evinizde bu tarzı kendinize uygun yansıtabilirsiniz.

Country Rahatlığı
Şehirden uzaklaşıp doğa ile bütünleşme amacı ile ortaya çıkmış olan bu tarzda genellikle kullanılan ürünler ve renkler daha natürel olur. Mobilyalar ve aksesuar ürünleri basit yapılı, doğal taştan veya ahşaptan yapılmış. Eskitme ahşap görünümlü mobilyalar ve ürünler bu tarzı oluşturulmasında temel olarak kullanılır. Rahatlığı seven bir tipiniz varsa ozaman bu tarz tam size göre.

Bir çok kişi salon veya mutfağında siyah beyaz dekorasyonunu uygulamaya çalışıyor. Siyah beyaz dekorasyonunu uygulayabilmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Eğer bu dekorasyonu uyugulamak istediğiniz mekan küçük ise ozaman beyaz ağırlıklı yapmanızı öneririz aksi halde odanız çok karanlık ve iç sıkıcı bir hale dönüşecektir.

Örneğin oturma odanızda siyah beyaz dekorasyonunu uygulamak isterseniz ozaman duvarlarınız beyaz renge boyayıp parkelerinizi de açık tonlarda seçip böylelikle odanızı aydınlık bir tarza hazırlamış olursunuz. Odanızı fazla karartmamak için ise mobilya ve aksesuarlarınızda daha çok beyaz rengine ağrılık verin. Koltuğunuzu komple siyah tercih edin.

Eğer mekanınız küçük ise ozaman mekanı fazla aksesuar ile boğmaktan kaçının. Bunun yerine tüm aksesuarlarınızın bir yerde toplanmış halde durması hem daha düzenli olacak hem de sizi fazla rahatsız etmeyecektir. Aksi halde dağınık ve kötü bir imaj oluşacaktır.

Yazdıklarımızı daha iyi anlayabilmeniz ve size siyah beyaz dekorasyonu için ilham olması için birkaç örnek paylaşıyorum aşağıya :D

Sizlerinde tecrübe veya önerileriniz varsa aşağıda belirtebilirsiniz… 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mislina

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
49
8,215
83

İtibar Puanı:

ben siyah beyaz dekorasyonu çok kullandım artık daha renkli renklere geçtim. ancak gelen misafirlerim nedendir bilinmez siyah beyaz dekorasyonu çok seviyor.
 
Two Piece Sets width=
  • Two Piece Sets
  • Üst